Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki a második gyermekét is...

Aki a második gyermekét is császármetszéssel szülte, milyen volt? Ugyanúgy helyi érzéstelenítéssel csinálták? És lehetett érezni valamit?

Figyelt kérdés
Az első terhességemnél nem tágultam, ezért lett császár. Azt mondták hogy nagy eséllyel a mostani szülés is az lesz.
2011. júl. 17. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Császármetszést nem végeznek helyi érzéstelenítéssel, spinális érzéstelenítéssel végzik, amikor a tűt a gerinccsigolyáid közötti térbe szúrják.

Nekem első is és második császárom is spinális érzéstelenítés volt, lehetett érezni nagy húzásokat nyomkodásokat és lökdöséseket, fájdalmat nem.

De igen sokan szülnek császár után hüvelyi úton, neked is van még remény.

2011. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem feltétlenül lesz az neked :o) Barátnőm ugyanígy volt, a másodikat simán szülte, a harmadik is csak azért lett császár mert elköttette magát :o)


De nem helyivel csinálták (az a pici szuri amit egyszerű műtéteknél->pl egy tályog kivágás csinálnak, a tiéd epi volt, vagy eda ...sosem tudom mindig keverem :o()


Egyébként nekem is volt császárom és lesz is pár hónap múlva; de hát természetes, hogy gerincessel csináltatom; nálunk nagyon jó az anesztes orvos, nem félek, hogy esetlen elront valamit és gond lesz. Azt meg ugye nem lehet érezni; ha érzed akkor irtó nagy gáz vagy és azonnal altatnak....jobb esetben; amit érzel az csak a huza-vona és hát ha kimegy az érzéstelenítő akkor azért az nem piskóta :o) De úgysem lesz semmi :o)

2011. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A spinális érzéstelenítésre gondoltam, úgy csinálták az elsőt is, csak rosszul fogalmaztam :)
2011. júl. 17. 13:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 hónapja volt a második császárom.Nagyon féltem tőle.Sokkal jobban viseltem mint az elsőt 24 órával a műtét után már guggoltam meg simán közlekedtem pakolásztam.Most az első felkelés sem volt olyan vészes.Rá 2 napra meg már törökülésbe ültem az ágyon.


Remélem te is ilyen jól viseled majd!

2011. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem én is hogy minden rendben lesz :) Még messze van, november végén, vagy december elején.
2011. júl. 17. 20:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy hete volt a második, sokkal nehezebben viseltem,azt mondta a szülésznő,a második már jobban fáj, mivel ugyanott vágnak.Az elsőnem viselt meg.
2011. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!