Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Próbáltátok már szülés előtt...

Próbáltátok már szülés előtt a málnalevél teát?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy segít a vajúdás alatt, ellazítja a méh izmait. Valaki próbálta már? Vagy hallottatok már róla?
2011. aug. 1. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ittam a 36.héttől 4 hétig szorgalmasan, de hiába indult spontán a szülésem, nagyon lassan tágultam, és 15 óra volt a vajúdás.
2011. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2 hete iszom mindennap egy bögrével, remélem segíteni fog a szülésnél.


39 hkm

2011. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kb a 32. héttől ittam, mindig növelve az adagot.Utolsó 2 hétben már 3 3 decis bögrével egy nap.

Este 10-kor indult be a szülés, gyenge 7-8 percesekkel, negyed 12-kor mentünk be, teljesen zárt voltam.3/4 4-re 2 ujjnyi voltam, reggel fél 8-ra pedig 4 ujjnyi.8.25-kor lett meg a lányom császárral.A 10 óra soknak tűnhet, nekem szinte csak percek voltak.Valahányszor ránéztem az órámra, mindig egy órával többet mutatott, szóval nekem nem tűnt soknak és a szülésznő csak délutánra jósolt szülést, aztmondta nem elég hosszúak a fájásaim, mégis elég volt, hogy kitáguljak.

Téraránytalanság és kézre-lábra tekeredett köldökzsinór miatt császároztak végül.

Szerintem befolyásol a málnalevél tea, de ezugye sosem derül ki:)

Éppen ma 7 hónapos a lányom

2011. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ittam, de nem rendszeresen. Mondjuk segíteni se segített. Homeós bogyókat is szedtem. Nem tágultam, és könnyűnek sem éreztem a szülést...
2011. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Naaaaa tessék..... Hát most elbizonytalanodtam a fogyasztásával kapcsolatban...
2011. aug. 1. 19:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy a 15:09-es hozzászóló kislányának és az egész családnak sok boldogságot és jó egészséget a gyermekhez :)
2011. aug. 1. 19:40
 7/10 anonim ***** válasza:

15,09-es vagyok.

Nagyon szépen köszönjük :)


Amúgy azt mondják a málnalevél-teára, hogy ha könnyű szülésed volt, akkor amiatt, ha meg nehéz akkor nem hatott és nem ér semmit.

Ez egy olyan dolog, hogy sosem derül ki, hogy mi minek az okozója:)

Én azt mondom, hogy érdemes inni, de vigyázz vele, csak fokozatosan idd, mert olvastam olyat, hogy valakinek beindult tőle a szülés, olyan méhösszehúzódásokat csinált.

Persze az sem derül ki sosem, hogy attól volt-e :)

2011. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a 36. héttől ittam és mondhatom, hogy nem hatott, mert nagyon-nagyon lassan tágultam, vagyis nem is tágultam, hanem a doki "repesztette szét" kézzel a méhszájat.:(
2011. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úúú... a te esetedben teljesen hatástalan volt... :( Majd megkérdezem az orvost, hogy ő mit mond... Azért köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. aug. 5. 11:56
 10/10 anonim ***** válasza:
36. héttől ittam 38+2 napra szültem 36 órát vajúdtam de könnyű szülés volt
2011. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!