Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Orvos "gondok". Ti mit tennéte...

Orvos "gondok". Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell: városunkban három kórház van, az egyikben pár évvel ezelőtt megszűnt a szülészet. Ott dolgozott oszt.vezető főorvosként egy nagyon-nagyon jó szülész-nőgyógyász (hozzá jártam/járok az sztk-ba citológiára, ott is rendelt, rendel ma is). Lelkiismeretes és nem csak a kismamákkal.

A probléma az, hogy ő nem ment át másik kórházba, mint szerződött orvos, csak bajár az egyikbe műteni meg szüléseket levezetni. Sokaktól hallottam már, hogy emiatt nem úgy foglalkoznak a kórházban velük (kismamákkal), mint azon orvosok "betegeivel", akik ott dolgoznak. Mint valamiféle negatív megkülönböztetés.


Mindezek ellenére szerintetek érdemes lenne ezt a nagyon jó, és minden tekintetben megbízható orvost felfogadnom?


2011. aug. 2. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:

nem egyszerű.

én utánanéznék, hogy az ott dolgozók közt van-e, akiben ugyanúgy megbíznék, vagy találok-e olyan szülésznőt, akinek a jelenléte megnyugtat.

ha nem, és mindenképpen a korábbi dokinál érezném magam biztonságban, akkor őt kérném.


a legfonotsabb, hogy hallgass a megérzésedre! sok múlik azon, hogy mennyire érzed magad biztonságban a doki irányítása alatt.

2011. aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha benne bizol csak, akkor igen. A korhazban pedig nem tehetnek kivetelt 1 beteggel sem, ha megis ezt tapasztalnad, akkor nyugodtan es jogosan panaszt tehetsz.
2011. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

Én ebben az orvosban ezer százalékig megbízom, ismerem már 7 éve, amúgy mindenki, akit ő kezelt vagy nála szült imádja, szóval nem csak én vagyok ennyire elfogult :)


Természetesen tájékozódtam már a másik két kórház orvosaival kapcsolatban, de egyikőjük sem nyerte el igazán a tetszésemet és szimpátiámat :( Ezért ez a nagy dilemma.

2011. aug. 2. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az orvost választanám inkább. Kevés szülészeten vannak amúgy megelégedve a csecsemősökkel, sok a kismama, keveset foglalkoznak amúgy is egy-egy anyukával, nálunk is ez volt a Péterfyben 3 éve, úgyhogy én orvoshoz ragaszkodnék inkább.
2011. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg lettem győzve - nem volt nehéz, - marad ez az orvos! Nyugodtabb vagyok, már csak a gondolattól is!
2011. aug. 2. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:

akkor ez a jó döntés!

szép szülést!

2011. aug. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 3. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!