Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » T. Gyás-t igényelnék a várható...

T. Gyás-t igényelnék a várható szülés előtt 28 nappal, de megakadtam. Ha még meg sem született, akkor mit töltsek ki rajta? 2 nyilatkozatot kaptam. Mind a 2-t kitöltsem és elküldjem (ha elérem a munkahely megadott címére vagy) az oep-nek?

Figyelt kérdés

Addig oké,hogy az igénylő neve,meg tajszáma... de a többi...

2/1 A t.gyás folyósítását...... nevű gyermekemre tekintettel kérem.

gyermek születési ideje,helye: tajszáma.

(gondolom ez mind üresen marad.)


2/2 Az újszülött gyermek után ön vagy más személy igenelt e a jelenlegi igényen kívül ellátást? Ide a "nem"et kell x-elni?


2/3 A háztartásban élő másik gyermeke(i) után ön vagy más személy részére folyósítanak (folyósítottak)e ellátást?

Ide a jelenlegi gyes-t kell írni?- amiről majd lemondok,a t.gyás igénylés miatt?


Lehet hülyének néztek,de nem vagyok biztos a dolgomban!

(pedig 2 éve már túlestem ezen a procedúrán,akkor a munkahelyen lett kitöltve,ott is segítettek.)


Nagyon szépen köszönöm!!!


2011. aug. 2. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézz körül itt:


[link]

2011. aug. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha letöltöd az igénybejelentő lapot, annak utolsó két oldala a kitöltési útmutató:

[link]

2011. aug. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is szülés előtt igényeltem, de semmilyen nyomtatványt nem kellett kitöltenem hozzá. Mondjuk nekem a munkahelyem kifizetőhely. Neked? Amúgy csak annyi volt, hogy elmentem a dokihoz és kiírt szülési szabira (nem táppénzre!) és azt beküldtem a központunkba. Mikor megszületett a pici, akkor kellett a rendes nyomtatványokat kitöltenem, és a munkahelyemre visszaküldeni. Ez volt 3 hete.
2011. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A munkahelyemet felvásárolták,az új tulaj megadott egy címet ahol lehetne intézni ezeket a dolgokat,tavasszal elérhető is volt a cím,de nyáron már nem. Holnap töltöm fel a telefonom,hogy meg tudjam csörgetni-remélem fel is veszik!- egyik ismerősünk már nyár közepe óta próbálkozik,eddig sikertelenül. Az oep-nek írtam levelet,hogy ez a probléma,amire ők küldték a nyomtatványt 2 példányban,és választ a kérdésemre. Semmi egyebet nem kaptam, értem ezalatt a kitöltési útmutatót.

Na,majd holnap felhívom az oep-et is.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 2. 13:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a dokitól kellett a papír és a nyilatkozat pedig a gyerek születése után kell majd. Ha a munkáltatód a kifizető akkor így működik.
2011. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A munkáltató lenne a kifizető hely-csak épp nem elérhető.

Az oep a válasz levélben azt írta,hogy ebben az esetben-ha továbbra sem lehet elérni,akkor intézhetem én a t.gyás igénylést közvetlenül hozzájuk,de akkor mellékelnem kell hogy ez van. Írták,hogy kell a terhes állományról papír-ha nincs,akkor kiskönyv,illetve a születési anyakönyvi kivonat.

Ha minden igaz,eljutott az agyamig a dolog: nekem akkor el kell küldenem az igénylő lapot,és majd az orvosi igazolást. Ha megszületik a baba,akkor az anyakönyvi kivonatot (fénymásolva). Jól jár az agyam? (csendes pihi van,jól kell hogy járjon!:-D )



A 2/3-as pontban jól gondolom,hogy a jelenlegi gyes időtartamát kell írni,amiről lemondok hogy megigényelhessem a t.gyás-t?

2011. aug. 2. 14:52
 7/9 alaszka ***** válasza:
Én is így voltam, de az én munkahelyem nem kifizetőhely. Igénylőlapot kellett kitölteni, a nyilatkozatot majd akkor, ha megszületett a baba, pótlólag kell elküldeni. Az igénylőlap rádeső részét kitöltöd, a bérezés részét majd a munkáltató. Én kitöltöttem amit tudtam, bevittem a munkahelyre ott kitöltötték a többit, és én adtam fel postán a többi irattal együtt. Személyes okmányok másolata, terhes kiskönyv másolata (ott, ahol beleírták, mikorra vagy kiírva), és az orvosi igazolás az állományba vételről. Ha minden megvan, mehet az Oepnek. És ha megszületik a baba, akkor kell a nyilatkozat,meg az ő sz. anyak. kivonata, kórházi igazolás.
2011. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2/1 üresen marad, csatolni kell a dokidtól egy papírt, hogy a 36. héttől kéred a szülési szabit.

2/2 nem-et ikszelsz.

2/3 ide a jelenlegi gyest írod és a szülés várható ideje előtti 28 naptól már a TGYs jár.


Az én melóhelyem nem kifizetőhely, illetve a főnököm megcsinálta a papírjaim felét és el is magyarázta, aztán velem küldette be az oep-hez.

De legalább nem kellett rá várnom, lehet, még most sem kaptam volna TGYS-t pedig már 7 hónapos a lányom, de a főnök egy tutyi-mutyi tökölős alak:)

Remélem, hogy tudtam segíteni.

Azt meg gondolom úgyis tudod, hogy ha megvan a pici, akkor annak papírjaival (TAJ kártya, anyakönyvi)ismét irány az OEP, hogy igazold, hogy megvan a baba.

2011. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!! :-D
2011. aug. 4. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!