Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apa intézheti a családi pótlékot?

Apa intézheti a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Nemsoká szül a feleségem és majd én megyek TAJ kártyát és a családi pótlékot intézni. Kell hozzá a feleségem meghatalmazása vagy elég a többi papír? szül akvi kiv., stb. Mi a menete?
2011. aug. 4. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt,hogy még szülés előtt elmentünk a nyomtatványokért.Én itthon kitöltöttem,csatoltam a megfelelő papírokat,a párom pedig bevitte őket a Mákhoz.Egyedül a tgys-t intéztem személyesen.A kicsi papírjaiért is a férjem ment.A máknál azt is mondták,hogy akár postán is fel lehet adni.
2011. aug. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen felesleges ezzel időt tölteni, személyesen sorban állni, postán, ajánlva is fel lehet adni, és seperc küldik is.

Én semmit nem intéztem személyesen. A TAJ kártyát nekünk autómatikusan küldték, kb. 10 napon belül, miután megszületett.


A Magyar Államkincstár honlapján fent van a nyomtatvány, amit ki kell tölteni, tőlük kapjuk az egyszeri anyasági támogatást is. meg az is le van írva, hogy miket kell csatolni.

2011. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A születési anyakönyvi kivonat az első lépés, amit az apa is el tud intézni. Ehhez fogtok kapni a kórházból egy igazolást, csak ezt kell magaddal vinned. ( A helyi önkormányzatnál lehet megkapni)

A taj kártyát és a lakcímkártyát postán elküldik, tehát azzal nincs semmi gond, de szükséges a családi pótlék stb. igényléséhez, szóval először meg kell várni

Aztán a MÁK -nál lehet igényelni a családi pótlékot, anyasági támogatást, és esetleg a gyest, beviheted te is a papírokat de ha a feleséged nevére kéritek akkor előtte alá kell írnia neki. Persze azt is lehet, hogy az internetről letöltitek a szükséges nyomtatványokat hozzá és ajánlott levélként feladjátok a postán.

Remélem tudtam segíteni

2011. aug. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A TAJ kártya automatikusan jön (8 napon belül köteles az oep kipostázni), az anyakönyvi kivonatot és a lakcímkártyát még a kórházban megkapja a kicsi.

A papírokat érdemes előre legalább részben kitölteni, ha megszületett a pici és megvan a tajszáma (a taj számáról a kártya kiküldése előtt is kérhetsz már az oep-nél igazolást, ez is jó a támogatások intézéséhez), el kell menni papírokat fénymásolni, aztán lehet a családi pótlék és az egyszeri anyasági támogatás igénylést az oep-nek postázni (természetesen tértivevényes ajánlottan), a TGYÁS-hoz szükséges papírokat pedig a munkahelye felé. Sehová sem kell menni személyesen szerencsére, elmúltak azok az idők (az első gyerekemnél még tényleg mindenhol sorba kellett állni).

Ja, és arra figyeljetek, hogy minden papíron minden szükséges helyen (tehát nem csak az utolsó lapon) írjátok alá.

2011. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Látom, az előző válaszadóval nem teljesen egyezik a tapasztalatunk, amit én írtam, az a XI. kerületben volt így, pár hete.
2011. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy néhány dolog változik városonként, én Pécsen szültem, egy évvel ezelött
2011. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A nyomtatványt már letöltöttem netről és kinyomtattam.

2011. aug. 4. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!