Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyasági támogatást és családi...

Anyasági támogatást és családi pótlékot akkor lehet megigényelni ha már meg van a baba taj kártyája?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés.. Nem vagyok benne biztos, de a GYES-t családi pótlékot 2 hónapra visszamenőleg adják, szóval akkor gondolom a baba 2 hónapos koráig max, az anyaságit pedig 6 hónapig:) Viszont azt nem tudom, hogy TAJ-kártya kell e hozzá, sőt azt sem, hogy mi kell hozzá.

23hkm.

2011. okt. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kell hozzá a tajkártya.
2011. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem kellett hozzá a TAJ kártya, de a szülés után 1-2 héten belül meg is érkezik.
2011. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen kell hozzá a taj kártya és a születési anyakönyvi kivonat.Csak azt nem tudom hogy meg kell várni mig kipostázzák mert az akár 1 hónap is lehet úgy hallottam.
2011. okt. 3. 10:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Karácsony előtt nem sokkal szültem és 6 hét után postázták ki a TAJ kártyát. A születésiért december 22-én ment a férjem az önkormányzathoz. Még belefértünk, meg tudtuk igényelni.
2011. okt. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És nem kellett hozzá a gyerek taj kártyája?
2011. okt. 4. 12:13
 7/8 Laci31 válasza:
Az anyasági támogatáshoz kell a baba TB-kártyája, lakcímkártyája, születési anyakönyvi kivonat másolata, a te személyid, TB és a lakcímkártyád. A családi pótlékhoz is ugyanezek kellenek. Vagy az apáé, attól függ ki igényli. [link]
2011. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. okt. 8. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!