Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van aki 32. hétre szült?...

Van aki 32. hétre szült? Mekkora lett a pici, és hogy vagytok jelenleg?

Figyelt kérdés
Én pont 32. hétre szültem, megrepedt a burok, és elfolyt a magzatvizem. Problémamentes terhesség volt, semmi előjele nem volt neki! A pici 1940 g-mal született, de még a koraszülött osztályon fekszik, hatalmas türelemmel várjuk haza.
2011. aug. 5. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én a 32-ik hét végén járok, és tartok a koraszüléstől, nagyon sokat keményedek :( Meddig marad a koraszülöttön a picike?
2011. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is a koraosztályon voltam az ikrekkel, ők 35+5 hétre születtek, 2 nap miatt korababák. Az egyik babám 2,5 kg volt, másik 2 kg. 11 naposan jöttünk haza, akkor 2070 gr volt. Most lesznek 1 évesek, a kisebbik 8200 gr és 73 cm kb. Minden mellett felállnak, ezerrel másznak, stb.

Volt ott egy csaj, akinek az ikrei a 32. héten születtek, ők 1600 gr körül voltak. 3-4 hósan találkoztam velük, akkor voltak 3-4 kg körül.

Miért nem vagy vele? Mi roomingban voltunk a 1600 gr felett, ha már nem kellett monitor. (enyémeknek nem kellett, 5 naposan már együtt voltunk). Két óránként járunk őket szoptatni amíg az osztályon voltak.

2011. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam ma már 29 hónapos.Ő 30 hétre született 1360 grammal és 42 cm-el.2 hónapot voltunk kórházban,ami iszonyú volt.Minden oké vele 6 hónaposan volt 6500 gramm,1 évesen 9200 gramm.8 hónapos koráig szopizott.14,5 hónaposan járt.2 évesen 12,75 kg volt.1 évesen a korai fejlesztő csoportban azt mondták,hogy utol érte a társait és vegyük úgy,hogy olyan szerencsénk volt mintha életünk során kétszer nyertünk volna a lottón.Akkor én elsírtam magam.Azóta született egy húga aki most 9 hónapos.Vele minden oké volt.20 hónap van köztük.
2011. aug. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm a 34. héten szült, 1850 gr volt a baba. Talán 3-4 hétig volt kórházban. Ma 12 éves nagyfiú, teljesen egészséges.
2011. aug. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm 33.hétre szülte a kislányát (szintén elment a víz, aztán császár lett).

1 hónapig voltak kórházban, akkor engedték haza, amikor elérte a 2 kilót a baba. Ha jól rémlik 1600-zal született.

Nem tudott szoptatni a barátnőm (túl pici volt hozzá a baba), de 10 hónapig fejte a tejet, így kapta cumisüvegből.

Most 4,5 éves teljesen egészséges okos kislány, semmi baja az ég világon.

2011. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

12.40-es hozzászóló!

Gratulálok a csodababádhoz, egyszerűen hihetetlen, hogy milyen életerő-akarás van a babákban- a Tiedben is!

1360grammal született és 1évesen 9200gramm volt! Azt a mindenit!!!

Az én fiam 39+6napra született - hatalmas fejlett egészséges csecsemő volt- 3700gramm, és egy évesen 9200 volt ő is!

:)


Egyébként kedves kérdező, szorítok a babádnak, hogy mielőtt otthon lehessen veletek! Biztos, hogy semmi baja sem lesz, odafigyelnek majd rá jobban az orvosok az első pár évben, de látod milyen ügyesek a babák!! Sok erőt kitartást kivánok!

2011. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a koraszülött osztályon szigorú látogatási idő van, naponta betartva, minden nap viszem neki az anyatejet, és amikor elég erős lesz, akkor mehetek etetési időben, hogy mellre tegyék. Tegnap már 1900 g volt a súlya. Haza 2300 g körül adják, de ez eltarthat egy ideig. Sok-Sok türelem kell.

Örülök a hozzászólásoknak, és annak is, hogy ilyen jól jöttetek ki belőle! :D

2011. aug. 6. 09:45
 8/8 anonim ***** válasza:
15:00:köszönöm szépen.A húga 2900-al született,de ő tuti nem lesz 9200 gramm 1 évesen.Most két és fél éves,igaz nem szobatiszta és csak szavakat mond ja és szemüveges.Örülünk,hogy ennyivel megúsztuk.Már 6 hónaposan senki nem mondta volna meg,hogy korababa volt,mert azért sok koraszülöttnek látszik az arcán a koraszülöttség pl.kidülledő szem,vékony arc stb..
2011. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!