Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt milyen adatokat...

Szülés előtt milyen adatokat "vesznek fel"? Bocsi, kicsit bugyuta a kérdés. De most ez foglalkoztat. Ugyanúgy végigkérdeznek a betegségeimről, családi anamnézis stb. Volt-e valami probléma a terhesség közben?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 10. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Tőlem elég sokmindent kérdeztek. Nagyjából azokat, mint amiket leírtál. Ráadásul van egy kitöltendő papír is ezzel kapcsolatban, pl milyen betegségeid voltak , nem vagy-e gyógyszerérzékeny stb. Azt is ott és akkor kellett aláírni és kitölteni. MÁV kórház.
2011. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy sokat kérdeznek. Persze fájások között lehet nem fogok majd örülni neki :)

Elég sok minden van ami esetleg a babámra is hatással lehet (cukor, pajzsmirigy alulműködés, RH - vércsop.) és szeretném, ha ezekre odafigyelnének. Már gondolkoztam rajta, hogy szülés közben mondjam vagy mi legyen? De ha ezeket felírják érkezéskor, az engem megnyugtatna.

2011. aug. 10. 12:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Én olyan gyorsan szültem, hogy ezeket a kérdéseket szülés után tették fel. Milyen vércsoport, milyen betegség, gyógyszerérzékenység, ételallergia, dohányzás, kábítószer, alkohol, stb stb stb Legalább 20 kérdést feltettek, de mondom, nekem szülés után.
2011. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 2010-ben szültem az Uzsokiban!


Mikor elmentem a nőgyógyász után a kiskönyvért a védőnőmhöz akkor jól kikérdezett mindenről. Akkor beírta, hogy Penicillin, Kalmopyrin érzékeny vagyok. A következő nőgyógyászati vizsgálaton átnézte a doki a könyvemet, majd piros filccel kiemelte a Penicillint!

Szüléskor átvezették minden papíromra az érzékenységemet is. Magzatvíz elfolyás után még 8 órával bennem volt a kicsi, így a fertőzés elkerülése miatt antibiotikumot kellett adniuk. (Tűiszonyom van) Jött is a szülésznő és mondta, hogy egy pici szúrást fogok érezni, de mielőtt belém szúrta volna RÁKÉRDEZETT újra: Ugye nem érzékeny a penicillinre? Mondom, de igen!! Azt mondja hú akkor még jó, hogy nem adta be.

Szuper, mondom. Ráadásul Én a rosszabbik eset vagyok, mert elájulok és hányok egyszerre a penicillintől.

Utána nézte, hogy elfelejtették az egyik papíromra rávezetni! Ezt leszámítva szuper szülésem volt! :D

2011. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Szülés után is jó nekem, ha megkérdezik... csak tudjanak róla. Akkor azért úgy tűnik jó alaposan kikérdeznek majd.
2011. aug. 10. 13:24
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó: tényleg jó, hogy rákérdeztek. Azért odafigyelhetnének jobban is az ilyenekre... nem apróságról van szó.
2011. aug. 10. 13:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Plusz,amikor felvesznek a kórházba,elkérik a kis-könyvet amiben elvileg a védőnő,minden FONTOS információt jelöl/beír----az ilyeneket is. Nekem is voltak jelölt* "dolgaim",átvezettek szépen mindent és csak egy-két általános kérdést tettek fel(gyógyszer érzékenység,allergia) :) Ja és a babanév!
2011. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt hittem csak én jártam így,szintén penicillin érzékeny vagyok,vagy 20 szor elmondtam,igy is majdnem beadták...(szülésznő váltás volt,az éjszakás nem írta rá,és nem adtá át szóba se a nappalisnak)

Pedig én dagadok tőle,torkom ,nyelvem....

Tanulság: ha gyógyszer érzékeny vagy,mindig ha be akarnak adni valamit,kérdezz rá,mit is adnak!:-))

2011. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!