Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mikor érheti víz...

Császár után mikor érheti víz a sebet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van már ilyen jellegű kérdés, de ott mindenki azt írta, varratszedés után. Nekem azonban felszívódó varratom van, így sajnos azok a válaszok nem segítettek. Három héttel vagyok császár után és még mindig nem mertem rendesen megtisztogatni, csak úgy, hogy a kötés még rajta van és a kötést finomabban leáztatom, majd alaposan rányomkodva a törölközőt, megszárítom, de így sajnos nem száz százalékos az eredmény, mert mindig maradnak hintőpor maradványok rajtam és így egyszerűen igénytelennek érzem magam a napi kétszeri zuhanyozás ellenére is. Előre is köszönöm a segítségeteket.
2011. aug. 13. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.Hat en mar a csaszar harmadnapjan zuhanyozhattam ugy sot ugy kellett hogy a kotes ne legyen rajta.Persze nem aztatasra kell gondolni csak egy gyors zuhanyra.Amire figyelnem kellett hogy tusfurdo ne menjen ra igy ott csak sima vizzel mostam.Nekem is felszivodo varratom volt.A 3. heten mar siman erheti viz ha normalis utemben gyogyul de tenyleg ne aztatasra gondolj csak odatartod a zuhanyrozsat par masodpercig es kesz.Aztan persze ovatosan megszaritgatod.De hogy kotes is legyen rajta?Erdekes.Jo nem M.O.-n elunk de akkor sem volt rajta kotes mar a 4. napon.Remelem segitettem.
2011. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél. Igen, tudom, hogy már nem kellene rá a kötés és sokan majd butának is tartanak ezért, de nagyon rögeszmés vagyok, csak kötéssel érzem magam biztonságban, ahogy lekerül róla, annyira ideges leszek, hogy hányingerem támad és fájni kezd, mert annyira beképzelem magamnak, hogy bajom eshet. :(
2011. aug. 13. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne aggodj nem tartalak "butanak" nem is azert irtam.Egyebkent is ugy csinald ahogy neked jo.Csak arra figylej ha mar bekotod meg hogy erje leveho a sebet eleg gyakran.Fokozatosan hagyd abba a "bekotogetest" es elmulik ez az erzes.En folyton figyelgettem hogy nez ki de szerencsere nagyon hamar gyogyult.Vigyazz magadra azert meg eleg friss,ne emelj ha valamit nem birsz pihenj.Nem lesz semmi baj.Jo gyogyulgatast es jo babazast.
2011. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan volt a varratom, hogy a 4. napon, mielőtt hazajöttünk volna a kórházból, a doki kihúzott egy zsinórt. Ez nem tudom, milyen varrat. De innentől kezdve nem volt rajta kötés, sőt, levegőztetni kellett. Annyi, hogy mivel a bugyi széle zavart pont ott, így egy papírzsepit behajtottam a bugyim széléhez, hogy ne vágja pont a sebet.

Ja, és nekem rögtön az első napon este (reggel korán volt a műtét) úgy kellett zuhanyoznom, hogy azt mondták, áztassam le a kötést. Pedig ugye akkor még benne volt a zsinór is.

Egyébként én is óvatosan mostam, de ennyi. Bioptron lámpával minden nap lámpáztam 15 percet, hogy szebben gyógyuljon. Sokáig nagyon viszketett, ahogy gyógyult, főleg frontok idején szét tudtam volna vakarni, de ezen is túl lehet esni.

Ne parázd túl, nem lesz semmi bajod. Próbálj a seb helyett a babára koncentrálni. :)

2011. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem megszabadulni a kötésemtől :)
2011. aug. 14. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!