Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik! Ti mit gondoltok a...

Kismamik! Ti mit gondoltok a gátmetszésről? Mit hallottatok? Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Még van 3 hónapunk, de egyre jobban foglalkoztat a kérdés. Tényleg adottság kérdése az, hgy ne kelljen vágni, vagy tényleg lehet tenni érte? Hogyan? Szülésznő választásával? Orvosválasztással? Tornával?
2009. ápr. 13. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A szülésznőn nagyon sok múlik! Ő tud ajánlani masszázsolajat is, amivel már a terhesség vége felé masszírozhatod, hogy jobban ki tudjon tágulni. Adottság kérdése is és az sem mindegy mekkora a baba.
2009. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kétszer volt, az első alkalommal hatalmasat vágtak, mert farfekvéses volt a baba. Én semmilyen hátrányát nem láttam a gátmetszésnek, gyorsan gyógyult, szinte észre sem vettem.

Viszont állítólag egyre többen újra ajánlják, mert megfigyelték, hogy többet ártanak vele az anyának, ha nem végzik el. Ilyen pl. az inkontinencia, vagy széklet visszatartási nehézségek.

Én, ha még egyet szülnék, biztosan kérném, hiszen csak jó tapasztalatom van vele kapcsolatban, pont úgy érzem magam, mint a szülések előtt.

2009. ápr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg az első babával vágnak.

Én személy szerint 3 gyereket szültem.Az elsőnél vágtak 23 éves voltam gyorsan helyre jöttem nem volt gond.A másodiknál kézzel tágítottak 26 évesen de még azt is túl éltem gond nélkül. A harmadik 5 héttel korábban jött a vártnál és vágtak hogy a baba ne kínlódjon de én azt hidtem ott pusztulok a varrásnál és a varrat szedésnél 29 voltam akkor. De alapjában túl lehet élni mindent. Szülés közben ha vágnak nem érzed,ha meg varrnak akkor szurit kapsz,hogy ne érezd.

2009. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok. Kicsit vicces el mesélem. Mikor az első babámat szültem varrat kiszedés után vizsgálat és az orvos közölte,hogy bocsi de egy kicsit szűkebbre varrtam mint kellett volna. Igazából nem volt gond mert apuka elhagyott a terhesség alatt és utána 3 évig nem is volt senki. Csak aztán megismerkedtem a jelenlegi férjemmel és akkor jöttem rá,hogy akkor igaza volt a dokinak.
2009. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy első babáknál mindig van gátmetszés és szerintem jobb is.Valakinek nagyon fáj és sokáig ülni se bír.Viszont szerencsére én nem tartozom ebbe a csoportba.Én már a kórházban is tudtam ülni és a szülés után pár órával mászkálni.Szerintem ez alkat és orvos kérdése.De ne félj annnyira,úgy is azzal leszel elfoglalva,hogy milyen édes babád van.A fájdalom fel se tűnik.:)
2009. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon bevett szokás, hogy elsőnél vágnak. Bár szerintem ha van fogadott szülésznő vagy doki, akkor velük ezt meg lehet beszélni! Én pl szülésznőt fogadok és szeretném majd vele megbeszélni, hogy ha lehet, ne vágjanak. Mármint ha szükséges, akkor persze nem tiltakozom! :) Van egy jó kis krémem, amit a gátmasszázsra használok. Ezt használta a sógornőm is(bár Ausztriában szült, ott pedig nem vágnak ok nélkül). Neki sem volt szükség vágásra. Nagyon hamar kellett tágulnia és gond nélkül ment is.

Nos meglátjuk. Ha szükség van rá, nem mondok nemet! :)

33 hetes kismami

2009. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vágtak, de nem volt vészes, a varrás azért fájt már a végén. De egy nap után már nem égett, és hamar gyógyult. A barátőmnek nem vágtak az elsőnél, de belül kellett varrni, mert ott repedt, az szerintem sokkal rosszabb. Szerintem úgyis csak akkor vágnak, ha szükséges. Lehet próbálkozni a terhesség utolsó részétől olívaolajos maszírozással, hátha sikerül.
2009. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 hete szültem, és vágtak. Én is úgy tudom, hogy az elsőnél mindenképpen vágnak, nekem nem fájt, de ez a fájdalom semmi a szüléshez képest ezért nem éreztem.

Sőt nekem meg is nyílt utána ezért pihi és mindent zárt lábal kell csinálni.

2009. ápr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 32. héten szültem, és 8 cm-re tágultam ki, a baba feje 8,5 cm volt, és mégis vágta, hogy nem kínlódjon, ne erőlködjön, és a válla is gond nélkül kiférjen. Nem is éreztem a vágást, még hangja sem volt. Azért nem éreztem, mert tolófájás közben csinálta a doki, és akkor annyira feszít lent minden, hon nem lehet érezni. A varrás egy kicsit fájt, de nem foglalkoztam vele, pihentem. A varratszedést is megéreztem, de nem vészes. Ma van egy hete hogy szültem, és már kezdettől fogva tudok ülni. Már szinte meg sem látszik a varrat helye. Ne félj. Inkább vágjon a doki 5 cm-t, minthogy magától szakadjon, mert akkor az jobban fog fájni, többet kell varrni, és még gyógyulni is nehezen fog.

Kellemes babavárást!

2009. ápr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia!A harmadik babámat várom.Az első gyermekemmel vágtak és csak a varrás fájt.A másodikkal sajnos nem hitték el,hogy tolófájásom van és szétrepedtem.Most másik kórházban fogok szülni,remélem itt nem lesz ilyen hiba.Inkább vágjanak mint repedjek,mert utána nagyon fájt a varrás,meg menni is alig bírtam.Azt nem kívánom senkinek.
2009. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!