Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érvek szólnak a császár...

Milyen érvek szólnak a császármetszés mellett, és melyek ellene?

Figyelt kérdés
2008. márc. 5. 15:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

Sziasztok!

Ezt a cikket én is olvastam,és sok hasonlót.

Nekem is volt császárom is,és szültem simán is.

És nagyon egyetértek abban,hogy normál esetben nem gondol arra az ember,hogy feleslegesen műttesse magát,illetve feleslegesen kitegye a gyerekét egy császárnak,ha nem muszáj.Ne lehessen választani,azt döntse el az orvos minden adott helyzetben,a kockázatok mérlegelésével,hogy szükséges-e a műtét.Szerintem is nagyon nagy probléma ez,hogy ezt már a hozzá nem értő laikus is eldöntheti pusztán félelemből.Akkor ne vállaljon gyereket.

Pszichiáterhez kell küldeni aki a műtéthez feleslegesen ragaszkodik,mert annak valóban csak pszichés okai lehetnek.Normális gondolkodású ember,aki a felelőssége teljes tudatában,és nem divatból vállal gyereket,elsősorban arra gondol,hogy mi jó a gyerekének,és utána arra,hogy neki milyen aberrációi vannak.

Természetesen a szülés természetes folyamata a legjobb egyaránt mamának és babának is.

És itt most nem a korlátozott lehetőségekre gondolok,mert van ilyen is,ezekre az esetekre van a császár mint lehetőség.Tehát semmi nem szól mellette,csakis az egészségügyi problémák,és az anya,vagy a baba életének egészségének mentése.

2008. márc. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
20%
Hát mondjuk az anya dönt. Na de akkor én miért nem vetethetem ki kéréses alapon a vakbelemet??? Indokolni is tudom: mi van ha pont olyankor gyullad be mikor nincs időm műttetne magam? Vagy késve veszem észre és perforál? Az pedig már életveszélyes állapot!!!! Akkor legyen törvény arra is, hogy ha félek a vakbélgyuszitól, kivetethessem a vakbelem!
2008. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%

A legelső válaszoló vagyok:

Kicsit szégyenlem magam, mert az indokolt császár egész más tészta.Igen császár ellenes vagyok, mert ez a divat a sok gebe a tv-ben szinte ezt reklámozza, és igazán sajnálom, hogy ilyeneket írtam, hisz ezzel el vehettem a kedved a szüléstől.A választott császárt undorítónak tartom, de az orvosilag javasolt császár nem véletlen van.Az erőlködéstől baja lehet a szemednek, hogyha alapból fenn áll ez a probléma.Igyekszem jóvátenni a csúnya mondataimat, amit odalöktem hisz azt gondoltam egy újabb "hisztis" aki inkább csak kiveteti a babáját.Nézd, még nálam is fennálhat, hogy császárral szülök, hogyha nem fordul be a baba, és ha indokolt egy pillanatig sem haboznék belemenni.Mindent a babáért!!!!

Tulajdonképpen a te esetedben nem számít semmilyen érv a doki tudja a dolgát, ha császárt mond, császár lesz, és ígyis úgyis császár lesz a következő is de akkoris ez lessz a legszebb dolog az életedben.

Sorry mindenért és boldog babavárást kívánok!!!

2008. márc. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem bántottál meg, én csak véleményeket akartam látni. Azért köszi a bocsánatkérést! :-))
2008. márc. 7. 07:51
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

Én lennék az első bántó-válaszoló aki a későbbiekben bocsánatot is kért.Látod milyen a sors, vezeklek rendesen a "bűnömért".

39 hetes vagyok és 2 napos szombatra vagyok kiírva, és nagyon úgy fest a dolog, hogy nem fogom tudni megszűni természetes módón a kisfiamat....Nagyon örülök neki, hogy ilyen szép nagy baba, hiszen jelzi, hogy egészséges már most 4.2 kg a becslés és még van egy hetem majdnem és 11cm már most a fejátmérője....

Gondolom már túl vagy a szülésen és madarat lehet veled fogadtni a boldogságtól amit a gyermeked okoz.Gondoltam ennyivel tartozom még neked, remélem szép emlékezetes élményként maradt meg benned a szülés.Kívánok sok tejcit és boldogságot !!!!

2008. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
14%

sziasztok csajszik! :D

az első válaszolónak üzennék elöször:igazad van abban hogyha nem indokolt akkor fizetni kell.de egyébként,nem igazán csinálnak olyat hogy a kismama közli h császárral szülne és akkor"hogyne anyuka..persze..."ilyen nincs!szóval ezt nyugodtan el lehet felejteni.

a másik,mien partfisnyél?akkor hagyagok voltak és nemérdekelte öket hogy hogyan van varrva az anyuka. a legtöbb császárt nagyon szépen varrják.nekem sok ismim van akik császárral szültek,és nem is lehet látni a varratot.mellesleg sztem tökre megéri egy kis poronytyért.. :D de kedves kérdező,ne izgulj,egyáltalán nem lesz csunya!meg miaz hogy frontérzékeny lesz?dehogy lesz!ez egy nagy butaság.én nem is tudom honnan szedte az első választ adó ezt az örületes butaságot.mellesleg az epidurális érzéstelenítötől valóban lehet érzékeny ezekre a gerinc,de egy vágás nem!!!!azt is irja tanult kolleganönk,az elsö választadó,hogy széthuzzák a belső szerveket.te jó isten csaj..hogy mondhatsz ekkora butaságot?a terhesség alatt minden belső szerved,magátol átrendezösik hogy legyen helye a picurnak.mit gondolt a csaj?hogy majd az orvos fogja és arrébb rakja a szerveket? :D:D:D pfff... el ne hidd.ez nemigaz.gyerekszempontbol. a babának vajon mi a jobb?ha végig megy több órán keresztül egy icipici kis "vezetéken"és kipréselődik,vagy az,ha megfogja egy kéz és szépen kiveszi.megfigyelhető és erre statisztikák vannak hogy a gyerekek a császárnál,hamarabb nyugodnak meg vagy egyáltalán nem is sírnak.mivel nincs megrázkodtatás meg fájdalom a szülőcsatorna miatt.és most jön az,amire elhatároztam hogy visszaírok ennek az első hozzászólónak mert..nem bírtam jmegállni.hallod,te egyáltalán tisztában vagy vele hogy mikkel ijesztgeted itt a csajokat?aki császárral szült,az később nyugodt szivvel szülhet rendes módon is.mivel minden terhesség más.csak várni kell a második picivel,amig a hasfal meg egyéb sérült részek begyógyulnak.de ne féljen senki,van lehetőség rendes szülésre.az első hozzászoló az epidurált ajálnja.nos,az epi tényleg jó arra hogy az ember ne érezzen semmit.de ajánlom kandász andrea születés címü sorozatát,amit megtaláltok youtube-on.nos ha az ember nemérzi a fájdalmat,akkor esetlegesen a babát se érzi ugyebár.és ha vmi baj van,vagy elakad,akkor nemtud szolni az orvosnak.lányok,ki lehet bírni azt a fájdalmat.inkább azzal probálkozzatok.édesanyám orvos,szóval nem levegöbe mondtam ezeket.de az első hozzászólonak üzenem,hogy ne csapj a hasadra ha válaszolsz,mert mások ezek miatt megijednek és téves gondolataik lesznek azért,mert te zöldséget beszélsz!

puszi.

egy anyuka

2009. jún. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Anyuka,bődületes nagy butaságokat írtál le.

Szerintem ne írj inkább ha csak ilyet tudsz ha ennyire tudatlan vagy.

Én ezt 1 sima szülés és 2 császár után mondom.

A császárokba pedig csak is az egészségünk életünk mentése óvása érdekében egyeztem bele,és nem is tudok ezeken kívül egyetlen elfogadható okot sem a császárra.

Aki csak úgy kéri az nagyon tudatlan és buta.

Ha minden rendben megy akkor a legoptimálisabb a mamának és főleg a babának a természetes beavatkozásmentes szülés.

Ezen kár is vitatkozni.És bármilyen szövődményre sokkal nagyobb az esély császármetszés után mind a babának mind a mamának,sajnos ehhez is volt szerencsém:((

Sosem szültem volna császárral egyiket sem ha sikerül simán is.

2009. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%

Azt még elfelejtettem írni,hogy iszonyatosan frontérzékenyek a császáros hegeim, a hasam sosem lesz a régi semmilyen szempontból,amíg sima szülés után teljesen regenerálódtam.

Szóval én sok mindenben egyet értek az 1 válaszolóval.

2009. jún. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Szóval több, mint egy éve megvolt a császármetszésem, és azonkívül, hogy nem sikerült vmi jól az érzéstelenítés (de gondolom, még mindig kevésbé fájt, mint a természetesen szülés), minden rendben ment, és van egy egészséges, gyönyörű kislányom. A heg szépen begyógyult, és nem érzékeny semmire. Trombózisom sem lett, pedig anyukámnak volt, mikor én születtem, pedig én természetesen születtem. Szóval azt azért nem mondom, hogy ajánlom mindenkinek a császáros szülést, de ha meg kell lennie, akkor sincs nagy tragédia...
2009. júl. 1. 15:26
 20/22 anonim ***** válasza:
78%
jolvan kedves anyuka 1 sima meg mittudom én hány normál szüléssel.nagyon okos vagy. kár hogy nekema családomban az egyik szülőm orvos és ezzel foglalkozik.szóval nemhinném hogy jobban tudod egy szülésznél.de legyen. iszonyat butaságokat írtál le!!!!édesanyámmal itt hüledeztünk hogy te jóóó ég....akkor most elmondom mégegyszer amit az "orvos édesanyám" mondott!!!!!! egy varrat nem lehet érzékeny frontra.csak a gerinc illetve az ízületek.de a varratok NEEEEEEEEEEM!!!!!!szóval anyuka majd szolj ha ledoktoráltál!lehet hogy neked azért fáj,ráfeszülsz teljesen és elhiszed ezeket s butaságokat.de attól is fájhat ha esetleg vadhús lett rajta és rosszul forrt össze.de ennek semmi köze a fronthoz.és nekem te ne mondjad hogy butaságokat írok,mert mielött leírok valamit megkérdezem az édesanyámat aki több mint 20 éve foglalkozik ezzel.nah ennyit erről.sziasztok
2009. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!