Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3éve szültem sürgősségi...

3éve szültem sürgősségi császárral, most a 2. babát várom.36. hetet töltöttem és mintha kezdeném érezni az előző császáros hegemet?

Figyelt kérdés
Húzódik és kicsit néha nyilal. Holnap mindenkéép elmegyek az orvosomhoz, de nagyon félek. Szeretném megpróbálni a természetes szülést. Szerintetek lesz rá lehetőségem?
2011. aug. 16. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen valószinütlen, hogy tényleg az elözö heget érzed, de menj el orvoshoz, hogy megnyugtasson.

Nekem is az elsö sürgöségi császár volt (nem tágultam jóformán semmit), a második pedig simán meglett, méghozzá elég gyorsan és könnyen. Neked is van rá esélyed.

Minden jót kivánok!

2011. aug. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha találsz bátor orvost, aki nem fél attól ha beperli majd a férjed mert te ott maradtál a szülőágyon, akkor igen.


Én nem kockáztatnék a helyedben. A szülés során a hegszétválás esélye nagyon minimális, de ha megtörténik, akkor jó eséllyel meghal a baba is, te meg elvérzel.


Az enyém is császár volt első gyerekkel, és én is szerettem volna hüvelyi szülést másodjára, de kicsit utánaolvasgattam és úgy döntöttem jobb a nyugalom. Belehaltam volna az aggódásba. Így van két szép egészséges gyerekem és ha akarok még lehet egy harmadik is.

2011. aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem simán mehet a természetes szülés. Nem kell hozzá bátor orvos, csak lelkiismeretes. A fiam és a lányom között 20 hónap van, és így is sikerült a császár után a természetes szülés, sőt, azóta már született még egy tesó, szintén természetes úton.


Ha a dokid azt mondja, vágjatok bele, akkor hajrá. Könnyű szülést!

2011. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is sürgősségi császár volt az első szülésem. A második pedig programozott egyéb okok miatt. A 39. hétre voltam kiírva, de 38 hetesen elkezdett szúrni, nyilalgatni a hegem, és a doki előrehozta a műtétet másnapra. Azt mondta, hogy igazából ezzel nagy gond nem lehet, mert a heg csak a fájások, keményedések hatására válhat szét, de nálam jobb a biztonság.
2011. aug. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két hete volt a második császárom, mert szétvált a hegem.

Érdekes módon nem a vajúdás alatt, hanem otthon, fájások nélkül. Szerdán még 7 mm volt, péntek éjjel enyhe 10 perceseim voltak, de reggelre elmúltak, vasárnap két pukkanást éreztem a hasamban és jött az iszonyú fájdalom+ötpercesek, amik még jobban fájtak. Tudom milyen egy fájás, mert az elsővel közel 20 órát vajúdtam a műtét előtt, de ez a fájdalom nem olyan volt. Mivel folyamatosan fájt és a szülőágyon elfolyt a vizem ami enyhén mekóniumos volt, vittek a műtőbe. Igazából csak a műtét közben derült ki, hogy szétvált a hegem, de rendbe tudták hozni, még lehet harmadik gyerkőc is.

A dokimmal mi is természetes szülésre készültünk, de nem bánom, hogy így alakult, mert nagy baj is lehetett volna, ha erőltetjük.

A helyedben nem kockáztatnék, de valószínűleg csak a rossz tapasztalat mondatja ezt velem.

2011. aug. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35 hetesen voltam uh-on (1 hete), 10 éve szültem császárral, mégis érzem a heget. Mondtam a dokinak, azt mondta, érezhetem is, de még jó a hegvastagság, megnézte. Szerinte ez természetes.
2011. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál...annyiban maradtunk hogy amint betöltöm a 39.hetet megcsászároz.Nem vállalja a természetes szülést.
2011. aug. 22. 13:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha mindent mérlegre teszel, szerintem ez okos döntés. A császárnak is vannak kockázatai, de sokkal jobban kezelhetőek egy fiatal, egészséges anyuka esetében, mint egy előkészítetlen hüvelyi szülés olyan orvossal, aki még esetleg sosm látott méhrepedést közelről.
2011. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!