Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarnak annyian programo...

Miért akarnak annyian programozott császárral szülni?

Figyelt kérdés
Én örülnék,ha normál úton szülhetnék,nem programozott altatásos császárral.
2011. okt. 20. 14:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%

Az egyik fő ok a divat.

A másik a mondva csinált félelem.

Át sem gondolják, ez mit vesz el tőlük és a leendő gyermeküktől.

2011. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
A császár normális esetben nem jár altatással! Én nem akartam az első gyerekemet császárral szülni, de így alakult! Ha lesz második babánk az biztos progis császár lesz, mert én nem kockáztatom meg a hegszétválást! Amúgy szerintem az a legjobb, ha mindenki úgy áll hozzá, h természetes szülés lesz, aztán majd meglátják hogy alakul a dolog! Első babánál csak nagyon ritkán és indokolt esetben csinálnak progis császárt! Ez nem kívánságműsor, vagy Te tulajdonképpen mire gondolsz?
2011. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Sokan félnek a hosszú, fájdalmas vajúdástól. Én mondjuk a császározás lehetőségétől féltem, bár nálunk szóba sem került. Valahogy nagyon nem szerettem volna ha felvágják a hasamat, izmokat... Szerintem gyorsabban is gyógyul egy hüvelyi szüléses, mint egy császáros. Ráadásul a következő szülésnél/ szüléseknél nagyobb is a kockázat, na meg 3 császár után nem is vállalhatsz több babát ha jól tudom.

Nekem szerencsére hüvelyi szülésem volt, se varrás, se vágás csak sok vérveszteség. Feküdnöm kellett 3 órát szülés után, de miután végre átengedtek a szobámba, törökülésben az ágyamon fogyaszthattam el az ebédemet! Ilyen szülést kívánok mindenkinek (gyors, könnyű, komplikáció mentes)!!!:D

2011. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Mit vesz el tőlem és a leendő gyermekemtől a császármetszéssel való szülés?

Jó én nem programozott császáros vagyok, de erre kíváncsi lennék.

2011. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Kedves előző!

Én második voltam,és engem is érdelne, szóval kedves első várjuk a válaszodat! Nekem sem progis császárom volt, csak menet közben alakult úgy! Nem érzem magam és a gyereket semmivel rosszabbnak és kevesebbnek mint aki természetes úton szült! Bírom ezeket az elmés hozzászólásokat! Igenis jó a császár, ha úgy alakulnak a dolgok, mert életet menthet, akár mindkettőtökét!

2011. okt. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

Nem is az ellen van a kérdésfelvetőnek, és az egyik válaszolónak baja, hogy magával a császárral van baj!Hanem a (bármilyen nem orvosi indokkal KÉRT) programozott császárral!

Természetesen vannak olyan esetek, hogy nincs választás...Arra ez a lehetőség tökéletes!

De ha valaki képes természetes úton szülni, akkor miért nem akar!!!!!!!Miért fizet X összeget azért vegyék ki a babáját!Az nem SZÜLETÉS! A gyermekétől vonja el a felkészülés lehetőségét a világrajövetlre!


Gondolom Nálatok beindult a szülés és nem volt tágulás, vagy elfolyt a víz és nem lett fájás...Ilyenkor természetesen ez a megoldás kell!


De valaki azt mondja hogy Ő márc.10-én jön és vegyék ki!NA ez a felháborító....SZERINTEM is!

2011. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom miért tértek szép sunyiba át arra az esetre amikor KELL császározni.

Itt a kérdező kifejezetten a programosokról beszélt.

Elég hosszú lenne leírni miért nem ajánlott a császár ha nem szükséges. Az egyetemen több oldalas anyagot oktatnak erről.

A baba és az anya szervezete mikor elindulnak a szülési fájások egy hormonális folyamaton megy keresztül, mely hormonok felszabadulása a vajúdási időszak alatt és még utána is sok mindenre van befolyással.

Normális esetben nem kap a szülőanya semmilyen fájdalom csillapítót, a szülést gyorsító gyógyszert.

A baba feje mikor elkezdi nyomni a méhszájat az anya szervezetéből felszabadul automatikusan az oxytocin nevű hormon amit egyes szülészek előszeretettel beadnak, hogy gyorsítsák a szülést. A szülés egész folyamata elindít az anyában és a babában egy változást úgy hormonálisan mint mentálisan.

Bizonyítottan kevesebb a császáros anyák között pl. a szoptatós anyák száma. Vagy mert nem tud, mivel nem indult a szülési folyamat hanem programozottan kiemelik a babát, vagy egyéb ok amiket nem irkálok mert mindig van aki magára vesz dolgokat mint jelen esetben is és kötözködik.

Hiába is írok bármilyen magyarázatot, aki direkt így szült az védi a maga igazát. Halálosan féltem a szüléstől tudtam, hogy én leszek aki belehal, mégis megszültem a két gyerekem természetes úton noha láttam a szülőszobán évek alatt elég …. Most sok év után ha tetszik ha nem kedves progisok, büszke vagyok, hogy „ősanyaként” mert biztos így tituláltok szültem mint anyáink. És nem én voltam az első,hogy jajj ne érezzek fájdalmat, hanem a babám, ne művi úton szülessen begyógyszerezve.

2011. okt. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért,mert félnek a fájdalomtól! Én több mint két napot vajúdtam és a végén meg kellett császározni.Most császárom lesz,mert nem engedik a sima szülést de előre félek attól a hatalmas fájdalomtól ami császár után vár rám,és nem csak pár órán át hanem hosszú napokon át!
2011. okt. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

A 3. babámat várom és ő is császárral fog majd világra jönni!!! Nem fogom kockára tenni sem a babám sem a saját egészségemet azért mert a nők többsége húzza a p**áját a császár szó hallatán!!!

A nők többsége értelmes, hát miért nem értik meg hamár az első császáros volt nem véletlenül mondják az orvosok hogy a többi is az lesz!!! Gondolok itt az elvékonyodott hasfalra!!!

2011. okt. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
Kedves utolsó, megint nem Rólad volt szó! Itt a Te agészséged a tét!Nem erről van itt szó
2011. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!