Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a teendő, ha szerbiában...

Kerekes Mónika kérdése:

Mi a teendő, ha szerbiában szülök?

Figyelt kérdés
Én szerb-magyar állampolgár vagyok a férjem is,4 éve dolgozom, októberre várom a kisbabát táppénzen vagyk. A férjem szerbiában kapott most munkát, ott is van házunk és és magyarországon is bejelentett lakcímünk. Az a kérdésem, hogy mi a teendő, ha éppen úgy hozza a sors, hogy ott ée utól a szülés. Mivel kettős állampolgárok vagyunk már 4 éve gondolom ott anyakönyvezik akkor hová kell jönnöm itt bejelenteni mi a procedúra? Ugyan úgy a családi pótlékkal mi a helyzet valamint a gyessel?
2011. aug. 21. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt hivatali személytől tudod megkérdezni ő talán pontosabb választ tudna adni.
2011. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Hívd fel a TB-t.
2011. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sumergo ***** válasza:
Egy ismerőstől úgy tudom, hogy ingyenes orvosi ellátásra, és juttatásokra (családi pótlék, gyes, tgyás) is csak ott vagy jogosult, ahol dolgoztál.( Azt nem írtad, hogy a 4 évedet hol dolgoztad.) Vagy ha fizettél TB-t a másik országban is, akkor ott is szülhetsz akár, de ellátást akkor is onnan kapsz, ahol volt a munkaviszonyod. Szerintem alaposan kérdezz utána mindkét országban, mert eltérhetnek a jogszabályok!!
2011. aug. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Magyarországon dolgoztam és fizettem, vagyis a munkáltatóm fizetett minden járulékot utánnam.
2011. aug. 21. 17:48
 5/9 sumergo ***** válasza:
55%
Akkor Szerbiában fizetned kellene, ha ott szülnél. Az ellátásokat pedig Mo-ról kapod, de azért tényleg kérdezz utána, esetleg nem jár-e valami onnan is alanyi jogon.
2011. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy fizetned kell a szülésért. Én úgy hallottam, hogy a szülés sürgősségi beavatkozásnak számít, és ha van Európai Egészségbiztosításos kártyád, akkor a kórháznak a biztosító fizet. Ez nem biztos, érdeklődj utána!
2011. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sumergo ***** válasza:

Hahó! Szerbia tagja az EU-nak???

Az Európai Egészségbiztosítási Kártya az átmeneti jelleggel egy másik

uniós (EGT) tagországban (illetve az alábbiakban felsorolt államban)

tartózkodó személy számára az orvosilag szükséges ellátások....

2011. aug. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
HAli! Van biztosításom szerbiában is, engem az érdekel, ha véletlen ott szülök nem veszítem-e el az itteni juttatásokatés mit kell tennem miután visszajövök, mert gondolom nem fog sikerülni szülés utáni napon a dolgokat elintézni.
2011. aug. 23. 08:10
 9/9 sumergo ***** válasza:

Ott is fizettél Tb-t? Ez elég érdekes, de te tudod. Barátunk magyar állampolgár, és csak Ausztriában mehet orvoshoz (ott dolgozik már lassan 20 éve!), mert itthon nem fizet Tb-t!!!


Ha ilyen kérdéseid vannak, akkor tényleg csak a OEP-nél, és a MÁK-nál tudnak választ adni. Szerintem írj hivatalosan levelet,és kérj írásbeli állásfoglalást, hogy később ne tagadhassák le, amiről tájékoztattak!

2011. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!