Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt kismama, aki Miskolcon...

Van itt kismama, aki Miskolcon a Megyeiben szült, vagy fog szülni?

Figyelt kérdés
Nincs kitől tanácsot kérjek, hogyan mennek ott a dolgok. Mit kell/lehet bevinni babának és mamának, stb. Köszi előre is a segítséget!
2011. aug. 22. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy én már 2 éve szültem ott.

Babának nem kell vinni semmit, adnak mindent (azért én hozattam be pelust (2t adnak egy napra), meg popsitörlőt, de nem volt rá szükség). Csecsemősök fürdetik-öltöztetik. Textilpelust vittem be.

Csak kórházi hálóingbe lehetett lenni, minden reggel adtak tisztát. A szokásos higiéniai cuccokon kívül nem sok mindent vittem.

Ez volt a táskámban:

- köpeny, 2-3 törölköző, tusfürdő, sampon, fésű, kispárna, betét. 5-6 Bugyi. 2 papucs (1 mászkáláshoz, 1 zuhanyzáshoz).

- evőeszköz, vizes pohár, bögre. Papírzsepi, wc papír, szalvéta.

- fényképező, telefontöltő, iratok.

- mellszívó, bár nem volt rá szükség. Tejserkentő teafilter.

- minimum 2 üveg ásványvíz, és a látogatóktól is azt kértem, én rengeteget ittam + 1 tábla csoki, vagy valamilyen keksz, azt ott javasolják is szülés után, kell az energia.


Egyébként hol laksz? Védőnő nem mondja el a dolgokat, hogy ott hogy zajlanak az események?

Nálunk még lehetőség is volt rá, hogy bemenjünk szülőszoba látogatásra (bár én nem éltem vele), több anyuka kérte a védőnőket, ők meg elintézték, és az önkormányzat biztosította a kisbuszt.

2011. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!!

Miskolcon lakom. Védőnő...pfff. Mondott ezt is, azt is. Nem akarom magam se túl pakolni, se azt nem akarom, hogy hiányozzon valami.

Köszönöm, hogy írtál, remélem azóta nem sokat változott.

2011. aug. 22. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg majd ha mész NST-re, akkor ott a nővérkétől megkérdezheted (aki végzi a vizsgálatot), hogy mik a szokások, vagy fel lehet-e menni a csecsemősöket megkérdezni, vagy egy fent dolgozó nővért, ha már ilyen a védőnőd. De a csecsemős nővérkék is szoktak lejárni, hátha el tudsz kapni egyet. Szülőszobáról sajna nem sokat tudok mondani, mert nekem végül császárral született meg a fiam, de előbb ott voltam. Ott vették fel az adatokat, elkérték az iratokat (személyi, taj kártya, kiskönyv, apasági vagy házassági anyakönyvi kivonat), kérdezték a gyermek leendő nevét (lányt és fiút is kellett mondani), ott kellett átöltözni. Táskát be lehet vinni, berakják egy külön helységbe, nevet írjátok rá valamivel (cetlit rátenni), mert később utánad viszik a kórterembe, ha nincs veled senki, aki felvigye. Tisztálkodó szerek legyenek a tetején, mert elküldenek zuhanyozni, ha nem sürget az idő (nem tudom, hogy adnak-e beöntést).

Víz legyen nálad ott is, nálam lehetett a telefon is.

A baba születése után 2 órát vagy még ott a szülőszobán megfigyelésen, utána visznek fel a kórterembe. A babás dolgokat nem tudom, hogy ott mi zajlik. Több részletet nem tudok, csak hallottam ezeket, míg én ott feküdtem, mert mellettem egy nő megszült...

Kb. hajnal 5-6 körül viszik el minden reggel a babákat fürdetni, 8 körül hozzák vissza őket, és el sem viszik, ha csak nem kéri az anyuka (de nem nagyon szeretik). Többször jöttek kérdezni, hogy megy a szoptatás, kell-e valamilyen segítség. Segítenek mellre tenni.


Nem tudom, hogy 2 év alatt mennyit változtak ott a dolgok, de remélem valamennyit tudtam segíteni.

Könnyű és gyors szülést kívánok Neked, és boldog babázást!

2011. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, sokat segítettél! Most pénteken megyünk először NST-re, megpróbálok akkor rákérdezni. De legalább már van fogalmam a dolgokról :-)

Minden jót Neked!

2011. aug. 22. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!