Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Veszprémi szülészetről kinek...

Babetta87 kérdése:

Veszprémi szülészetről kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Kedves "kismamatársak"! Érdeklődnék olyanoktól, akik veszprémben szültek/fognak szülni, hogy mi a véleményetek róla. Szülésznőt lehet-e fogadni, mennyiért, és kit ajánlanátok? Orvossal kapcsolatban ugyan ez a kérdésem.

Sajnos az én dokim átmegy a pápai kórházból Cellbe és nem tudom eldönteni, hogy vele menjek-e vagy keressek Vp-ben valaki mást (Vp 15 km-rel közelebb van hozzám, mint Cell)

Előre is köszönöm a válaszokat! 13 hkm


2011. aug. 23. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Veszprémben (is) tanultam szülésznőnek.

Másfél éve még így volt, azóta nem hiszem, hogy változott a helyzet:

Nem lehet szülésznőt fogadni, néhányan nagyon nem empatikusak (leüvöltik a vajúdó kismama fejét alpári hangnemben, hogy meg se merjen nyikkanni, ha egyszer akarta ezt a gyereket!-nem írnék neveket), de vannak kedvesek, előre nem lehet tudni kit fogsz ki éppen.

Van, aki csak pénzért bűbájos, már szinte elolvad, de egyébként meg sem közelíti az emberséget-szoktak adni 10-20 ezret az ügyeletes szülésznőnek is, bár nem minden esetben, ajándékcsomagot szinte mindig hagynak ott csokikkal, bonbonnal, kávéval annak a műszaknak címezve, vagy név szerint, akikkel meg voltak elégedve.

Orvosok közül csak néhányat lehet szülésre felkérni 100 ezerért és csak a végén jön be, közben sem sűrűn látja a kismama!

Van egy-két orvos, akit jobb elkerülni, de ez szerintem minden kórházra igaz.

Vannak jó dokik egyébként, de ha a mostaniban megbízol, akkor lehet, hogy jobb lenne követni őt, az a pár km már szerintem nem számít.

Veszprémben amúgy nincs fájdalomcsillapításra lehetőség, csak maszkon keresztül (nitrogénoxidul-oxigén keverékű) gázt lehet szívogatni a szülés alatt (a vége felé, de a kitolási szakban már nem!), de az nem igazán hat... csak 1 darab szülőszoba van, ahova az apuka bemehet, a másik szülőszoba 3 ágyas, oda nem engednek be hozzátartozót (ez is szerencse alapon működik, hogy szabad lesz-e épp az apás szülőszoba.)

Tervezik a többi szülőszoba átalakítását is apás rendszerűvé, nem tudom hol tartanak ezzel.

Az újszülött osztály még nem bababarát rendszerű, adnak cukros vizet és tápszert is a babáknak (ha beleegyezel), ha szeretnéd veled lehet a baba egész nap, csak a szülés napján (éjjelén) nem, mert hagynak pihenni.

Nagyjából ennyi jut most eszembe. Nem tudom milyen a másik kórház, a dokidtól kéne informálódni.

2011. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ilyen kielégítő választ adtál a kérdésemre, nagyban megkönnyítetted a döntésemet (gondolom, ha ott tanultál, elé jól beleláttál a szülészeti mindennapokba...) A celli kórházról csak jókat hallottam, azellen csak a +távolság szólt. Bár sajnos még kicsit most is aggódom, hogy mi lesz akkor, ha szülés hamarabb indul be a vártnál, és mentőt kell hívnom, ugyanis a mentő nem visz el Cellbe, mert az már másik megye...
2011. aug. 24. 15:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom már régi a kérdésed de végül,hogy döntöttél hol szültél?

Én egyébként Veszprémben szültem 2011.06.30-án én mindenkivel maximálisan meg voltam elégedve. :)

2013. febr. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!