Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Streptococcus szűrésem pozitiv...

Streptococcus szűrésem pozitiv lett. Császárral fogok szülni. Azt tudom h mondani kell császár előtt, h ez van, de mi a teendő? Gyógyszer, infúzió?

Figyelt kérdés

És ha ezt megkapom, nem árt a babának? Aggódom!

Valakinek hasonló tapasztalat?

38 heteske


2009. ápr. 17. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk 10 évvel ezelőtt még ilyen szűrés nem volt a kislányom és én is fertőződtünk a szülés során. Én szemicilin kezeléssel megúsztam a lánykámat a fején injekciózták kicsit tovább voltunk a kórházban de semmilyen maradandó károsodást nem tapasztalok azóta sem. Mára már csak haladtunk annyit, hogy nem lesz semmi problémátok, problémamentes szülést kivánok és sok tejcsit a babádnak:)
2009. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt. Antibiotikumot nem kaptál már? Nekem szednem kellett 1 hétig, s a 40. hétre nem is volt már kimutatható. MIndenesetre megelőzésképpen kaptam a vajúdás alatt 2-szer injekciót ez ellen és szülés után még 2 napig. Semmi baja nem lett a lányomnak, bár előtte én is nagyon aggódtam. Szóval nyugi!
2009. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Még nem kaptam antibiotikumot, pedig már csak 2 hetem van szülésig. Jövő héten megyek dokihoz, mindenképpen rákérdezek. Bár én programozott császárral fogok szülni, lehet h azért nem kaptam még gyógyszert.

2009. ápr. 17. 15:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem is volt Streptococcusom, de a baba csak a szülés során fertőződhet. Én simán szültem, akkor kaptam vmi injekciót, meg még utána a kórházban pár napig. A babának nem lett baja. Sztem Neked is fognak majd adni a műtét előtt/alatt.

2009. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, és császárral szültem végül, igaz indított szüléssel kezdődőtt de császár lett. Én branült kaptam előző este, és abba kaptam 1adagot, másnap reggel a "szülés" közben mégegyet. Szerintem neked is igy lesz ha lesz, bár tényleg csak hüveyen keresztül fertőződhet, úgyhogy programozottnál lehet hogy nincs szükség rá. Ne izgulj, nem lesz semmi baj.
2009. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!