Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36 hetes kismama vagyok...

36 hetes kismama vagyok Streptococcus pozítiv lett. Most ez tényleg olyan komoly mint ahogy olvastam?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nagyon komoly, elég csúnya betegséget tud okozni az újszülöttnek, de ne aggódj, mert születése után azonnal fog rá kapni gamma-globulint, aztán 2 v. 3 oltást rövid időn belül.


De tudod mit? Inkább ilyenkor derüljön ki nálad. Van, akinek szűrés neg., és a baba mégis strepto. poz. lesz, mert anya közben mégis poz, csak még nem tudták kimutatni. :)

2011. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem is pozitív lett, napi 4*1 semmicilin(ha jól emlékszem) és nem lesz gond
2011. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Itt a válaszok alapján,ha szülés elött kapsz gyógyszert,meg szülés közben is,akkor (elvileg) nem lehet baj..Reméljük,hogy nem is lesz..

2011. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,bízom benne hogy minden rendben lesz.
2011. aug. 6. 12:02
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem is volt es nagyon sok kismamanak van. Nem gond, hogy van, ha kiderul.

En terhesseg alatt nem kaptam ra semmit, az en dokim ezt a modszert nem tartotta hatekonynak, vajudas kozben (vagyis mivel nekem inditott szulesem volt, igy elotte) kaptam 2 antibiotikum injekciot 3 ora kulonbseggel. Utana inditottak a szulest.

Szules utan vettek vert a picitol (ugy remlik, hogy masnap). Ha nem hatott volna megsem az antibio, akkor az kiderult volna igy es o is kapott volna kezelest. De hatott, igy nem volt szuksege semmire.

2011. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kezdek kicsit megnyugodni,csak féltem a babámat nagyon.
2011. aug. 6. 12:16
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Június 19-én szültem, nálam 3x mutatták ki a streptot a terhesség alatt, kétszer kezelte az orvos, a harmadiknál azt mondta, teljesen felesleges, mert mindig visszajön, úgyhogy a szüléskor kaptam antibiot..mivel 19 órát(kórházban, mert víz elfolyással kezdődött a szülés) vajúdtam rengeteget kaptam vénásan, így a babának nem volt szüksége már külön semmire..

2011. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem pár napom van hátra elvileg szülésig, hétfőn megyek dokihoz, ír fel antibigyót mert nekem is pozitiv lett sajnos megint.

Mivel többedik babám és valószínű nagyon gyorsan fog megszületni (mint az első kettő) így erre hogy 3 óránként antibigyót adjanak vénásan, már nem lesz idő, vagyis nem fog hatni, így előre szedem már majd tablettában.

Egyébként az első babámmal is volt ilyen fertőzésem, és mikor megszületett kicsit elkapta ő is, kapott rá mindennap antibigyót, 4 napig és semmi baja se lett szerencsére!! Szóval ez is egy megoldás.

2011. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Dokifüggő is hogy hogy kezelik, az első szülésem előtt volt antibio kúrám, utána negatív lett a szűrés, de a szülés alatt mégis kaptam, mert ugye akár már vissza is fertőződhet az ember.

A másodiknál már csak a szülés közbenire hagyatkozott a doki (másik), csak éppen nem volt elég idő hogy megkapjak 2 adagot, így a babát is szúrták. Végül is az a lényeg hogy ezt elkerülje az ember, de persze ez sem dráma, csak nem esett jól a babámnak. A lényeg hogy baja tuti nem lesz.

2011. aug. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

12:07-es vagyok.


Nalam is attol felt a doki, hogy nem lesz ido szules elott.

Ez a masodik terhessegem volt, az elso babam elso fajastol szamitva 3 orara kint volt. A korkulonbseg 14 honap, mondta a doki, hogy 2 oratol hosszabb vajudasra ne keszuljek.

Viszont a kurat megsem akarta terhesen, mert nekem a 28. hettol nyilt a mehszaj, a 35. het utan mindig mondta, hogy kb barmikor johet a baba. Lehet, hogy 1 nap, lehet, hogy 5-6 het, mert tenyleg annyira nyitva voltam es kemenyedett a pocakom is sokat. Ennyi idon at viszont nem szedhettem vegig antibiot, de a dokim szerint 1-2 het szedesnek nincs ertelme, mert ahogy abbahagyom ismet elszaporodnak.

Szoval a vege az lett, hogy kozel 39 hetesen bevonultam a korhazba delutan, felszedtem az antibiot es szulest inditott. Akkor mar 1333-as volt a mehszaj es egy jo orat vajudtam.

Ha otthon indul meg, akkor be sem erunk.

2011. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!