Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Streptococcus-al fertőzött baba?

Streptococcus-al fertőzött baba?

Figyelt kérdés
A kisfiam szülés közben streptococcussal fertőződött. Nálunk nem szűrték ezt terhesség közben. Utána antibiotikumot kapott 10 napig. Itthon utána olvastam és elég komoly dolgokat okozhat. Remélem így az antibiotikum kúra után már nem lesz semmi baja. Van hasonló tapasztalatotok?
2011. okt. 19. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdekes. Ha nem szűrték terhesség közben, akkor honnét tudták hogy antibiotikumot kell kapjon. Ezt általában tenyésztéssel nézik, de csak akkor ha a mama fertőzött volt. Nálunk is így volt, mindkét terhességem alatt, kaptam antibiotikumot szüléskor, és a mások baba kapott szintén mert hamar jött és én nem tudtam megkapni a 2 adag antibiotikumot. Szóval levették a tenyésztést 2 nap múlva meglett az eredménye addig kapott ab-t és utána szerencsére negatív lett és jöhettünk haza. Komoly következményei is lehetnek főleg szem és fül problémák, azért kell odafigyelni. De ezért szűrnek általában és akkor már szüléskor kezelhető a dolog és a babának semmilyen problémát nem okoz.
2011. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Légzéselégtelensége volt a babának és ebből következtettek, hogy fertőzés okozhatja... akkor még nem tudták, hogy mi az. Levették a tenyésztést, de már elkezdték az antibiot adni addig is.
2011. okt. 19. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem szűrték a terhesség végén kaptam is rá kezelést vajúdás alatt pedig vénás antibiót, nem is kapta el a fiam és persze figyelték is nagyon a kórházban a gyerekorvossal beszélgettünk hogy ez nagyon fontos és milyen szuper hogy van itthon légzésfigyelőnk is, most a második fiammal vagyok a 36.-héten és negatív lett a szűrés tehát anno ki is kezelték szerencsére! nekem ennyi tapasztalatom van/volt ezzel kapcsolatban illetve annyi mondott még a gyerekorvos a csecsemőosztályon hogy az első pár hétben nagyon oda kell figyelni az infulenza szerű tünetekre és amúgy 6-12-hónapig jöhet elő a picinél persze ahogy nő egyre enyhébben!

nem is értem miért nem szűrték nálatok? az anyuka ha megkapja az antibió kezelést a szülés előtt vagy amíg nem reped a burok akkor a baba nagy valószínűség szerint el sem kapja ez a veszélyessé is válható fertőzést!

üdv egy 36 hetes kismama

2011. okt. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszön a választ. Én is úgy tudom, hogy az influenza szerű tünetekre kell figyelni (főleg a láz), mivel agyhártyagyulladást okozhat. Ezért is félek még mindig. 7 hetes egyébként a fiam. És nagyon bosszant, hogy nem szűrték... de legalább a következő terhességnél már tudni fogom és ragaszkodok az antibiotikumhoz a vajúdás alatt. Nem akarom ezt újra végigcsinálni :(
2011. okt. 21. 09:22
 5/9 A kérdező kommentje:
Gyors és könnyű szülést kívánok Neked!
2011. okt. 21. 09:23
 6/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:) köszönöm még a bőre színére érdemes odafigyelni ez is eszembe jutott hogy mondta a Drnő ha szürkés akár enyhén is oxigénhiányra utalhat és az pedig a betegségre! szerintem inkább ha legközelebb babát vársz kérd a kenet levételét és vizsgálatát streptora és gombára (nálunk együtt nézik kettőt) mert nálam is elmúlt ugyebár és a védőnőm is mondta nem feltétlenül jön elő megint, el is múlhat! sok sikert neked biztos minden rendben lesz ha kezelték a pici fiadat!

36h

2011. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ez a fertőzés 31. hétre koraszülést okozott. Mivel csak a 36.héten szűrik ezt, nem tehetett róla senki. Azóta 10 éves a nagyfiam, és semmi baja nincs azóta sem. A koraiság miatt sokáig kellett ellenőrzésre járni, neki a szemére húzódott a baci, de antibiotikummal kezelték, és teljesen egészséges, a szemének sincs semmi baja. Ha ti is kaptatok, akkor szerintem ne izgulj, nem történhet semmi. A következő terhességnél kérd az orvost, hogy már 24. héttől nézze ezt is, és ha megint előjönne (hiszen ez a mi szervezetünkben van benne), akkor még időben kezelhető nálad, ill. a szülésnél automatice adják rá az antibiotikumot. Nekem a 2.-nál is előjött, akkor ezt csinálták, mint amit előbb leírtam. Most ismét szülés előtt állok pár nappal, de most pl. nem volt streptom.

2011. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Gyors és könnyű szülést neked! Örülök, hogy jól alakult minden a koraszülés ellenére.

Kapott antibiotikumot 10 napig és szépen lement a gyulladásos értéke (CRP talán?). Csak hát olyan szörnyű dolgokat olvastam a streptoról :(

A következő terhességnél biztosan odafigyelek majd rá. Most egy csomót aggódtam a cukor miatt, és azzal nem lett semmi gond... de itt volt a strepto.

2011. okt. 21. 17:32
 9/9 anonim válasza:
Szia. Érdekelne, lett-e bármi szövődménye a kicsinél?
2020. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!