Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor és hogyan érdemes...

Mikor és hogyan érdemes szülésznőt fogadni?

Figyelt kérdés
A konkrét kérdésem az lenne, hogy a szülést megelőzően mikor érdemes szülésznőt keresni. Hallottam egy jóról, de nem tudom, hogy ez hogy megy. Menjek be a kórházba és keressem meg, hogy mikor szülök és elvállalna-e?
2011. aug. 30. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb az az, h megkérdezed, mikor dolgozik és személyesen megkérdezed. Nem kell szégyellni, úgyis tudják miről van szó, ha nem mondod is és segítenek. Érdemes minél előbb, mert szokott lenni egy határ, h ki mennyi szülést vállal, szóval le ne késs. Én már a héten v jövőhéten kérdezném.
2011. aug. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én márciusra vagyok kiírva, akkor sem ér rá?
2011. aug. 31. 07:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb beszélsz vele, és utána is még párszor ha találkoztok, annál jobban megismered, bizalommal leszel iránta.

Akinél én szültem az elsőt (ügyeletben), annál szeretném a másodikat is. Április elejére várjuk, de a legközelebbi kórházlátogatáskor meg fogom már keresni.


És szerintem teljesen felesleges orvost fogadni, az úgyis csak vág meg varr - ha jó a szülésznőd és szót fogadsz neki, akkor a vágást meg is úszhatod.

2011. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Bármikor meg lehet keresni vagy vannak "nyílt napok"?
2011. aug. 31. 14:29
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért emeltem ki a kérdést, mert további segítséget, ötletet, javaslatokat szeretnék. Köszönöm.
2011. szept. 7. 21:19
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha már van "jelölted" akkor érdemes minél hamarabb felvenni vele a kapcsolatot.

A szülésznőknek meg van határozva, hogy egy hónap alatt mennyi kismamát vállalhatnak el.

Nehogy az egyiknek 20 legyen a másiknak meg 3 kismama jusson csak :)

Az is előfordulhat, hogy hiába jó,meg ajánlották mégsem lesz számodra szimpatikus és akkor idő kell a keresgéléshez.


3 gyermekes anyuka

2011. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

22:16-os vagyok

Tudd meg a telefonszámát, hívd fel, mond el, hogy ki ajánlotta, hogy találtad meg, mennyi idős vagy és kérd meg, hogy találkozzatok.

Személyes találkozó alatt említsd meg neki, hogy szeretnéd ha melletted lenne a szülésnél és hogy számíthatsz- e rá?

A telefonbeszélgetés után már úgyis tudni fogja miért mész hozz, de így személyesebb és látod az arcát :)

2011. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :-)
2011. szept. 8. 11:31
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és bocsánat, a hasznosnál félrenyomtam, nem leértékelni akartam.
2011. szept. 8. 11:31
 10/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Ha ismered konkrétan, azaz láttad már, vagy legalább a pontos nevét tudod, akkor odamész a szülészeten a pulthoz és megkérdezed, XY dolgozik-e ma, és beszélhetnél-e vele. Szólnak neki, vagy vársz és figyelsz, mikor tudod elcsípni. Félrehívod, megkérdezed, van-e pár perce a számodra. Úgyis tudni fogja, mit akarsz majd. :)

Az enyém azt mondta most amikor beszéltem vele, hogy a 25.-26. héten menjek vissza, akkor majd alá kell írni valami nyilatkozatot, gondolom, hogy hivatalos legyen a dolog.

Rögtön tisztáztunk pár részletet, a köldökzsinór elvágásának idejével (nem rögtön, csak ha már nem pulzál) meg hasonló apróságokkal kapcsolatban, de erre majd később is lesz bőven idő.

Érdemes tudnod, hogy mit akarsz (gátmetszés elkerülése, vajúdási pózok, idenekemagyereketazonnal :), blablabla), ezeket írd is fel magadnak, mert a felét el fogod felejteni.

És végül: ne légy szívbajos: ha nem szimpatikus, akkor ne fogadd fel csak azért, mert hogy néz már ki, hogy megkerestem, aztán meg lemondom. Sok sikert! :)

2011. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!