Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan kell számolni a fájásokat?

Hogyan kell számolni a fájásokat?

Figyelt kérdés
A menses szerű fájdalmat is és mondjuk ha szúródik azzal együtt? Ti hogyan számoljátok? Hány percnek kell eltelni mikor már indulni kell a kórházba? bocsi a hülye kérdésért:) 35khm
2011. aug. 31. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:

az egyik fájás végétől a köv elejéig akkor látod hány percenknént ismétlődnek.


a hozzsuk kb. 30-40mp szokott lenni.


ötpercesnél ráértek beenni.

2011. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindig az egyik görcs elejétől a másik kezdetéig eltelt időt számold.

A menzes szerű fájás még nem az. Inkább lábikra görcshöz hasonlitsd.

Hogy mikor kell indulj a kórházba, az attól függ, hogy te milyen messze vagy. Ha közel van a kórház, akkor valóban elég 5 perces fájásoknál indulni.

Nálunk 1 órányira volt a kórház, 10 perces fájásokkal indultam és majdnem az autóban szültem meg. Erre figyelj oda.

2011. aug. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az egyik elejétől a másik kezdetéig mérd..és ha 5 percesre vált induljatok.
2011. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azért nem tartom jó ötletnek kivárni az 5 perceseket mert lehet hogy utána már pikk-pakk 4-3 vagy akár 2 percesek lesznek.Innentől fölgyorsulhatnak a dolgok és ahogy a második is írta ha messze van a kórház akkor még arra is rá kell számolni,főleg ha nem mentővel mentek hanem autóval és esetleg dugóba kerültök.Tudom ilyenekre nem szabad gondolni,de mindent számításba kell venni.

Nekem a második szülésemnél pár fájás után egyből 2-3 percesek lettek,még hajat mosni sem mertem,de miután beértünk,felvettek,ctg már ritkultak is a fájások.Mintha tudta volna hogy most már jó helyen vagyunk.

2011. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 perceseknél indultam (3x mértem 10 perceset), de abban sem voltam biztos teljesen, h ez most a fájás-e. gondoltam itthon vajúdok inkább, mint bent. aztán már rendszertelenebbek és gyakoribbak lettek a fájások, otthon erősködtek, h inkább hívjunk mentőt. 10 perc alatt beértünk, rá egy órára megszületett a kislányunk, mert irtó gyorsan 9,5 cm-re tágultam, mire beértünk. Előtte 2 órával kezdtem el érezni valamit... Ez most volt, 30-án, kedden :)))
2011. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!