Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdásnál volt olyan aki...

Vajúdásnál volt olyan aki mozgott?

Figyelt kérdés
A kórházba érve kb 5 perces fájásoknál tudtatok még mozogni? És utána mit csináltatok?Vagy annyira fájt hogy feküdtetek? Bocsi a buta kérdésért de kíváncsi vagyok mert én nagyon nem bírom a hasfájást. 36 hkm
2011. szept. 11. 23:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Az eleje még annyira nem fájt nekem legalábbis. Nekem először a magzatvíz fojt el csak 6 óra múlva lettek igazi fájásaim. Nekem először mensi szerű görcs volt aztán megfeszült az egész hátam és megkeményedett a hasam, majd utána elmúlt. Nem is az volt a baj, hogy nagyon erősödött volna ez a fájdalom, csak ugye egyre sűrűbb és hosszabb lesz a fájás. 5 perceseknél már annyira fáj és fárasztó, hogy nem bírtam feküdni tőle, görnyedtem össze vissza inkább keresve a pozíciót ami a legkényelmesebb. Nekem a beöntés után volt kínszenvedés a wc-n töltött idő meg a zuhanyzás és törölközés. Alig bírtam ezeket egyedül elintézni.
2011. szept. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elején nem fáj annyira, én írtam, h még aludtam is az 5 perceseknél.

Van egy fájás, eltart max fél percig, utána 5 perc szünet, az bőven elég, h pihenj. Amúgy is a fél percet se úgy kell elképzelni, h végig rettenetesen fáj, hanem, h érzed, h jön, nekem olyankor már feszült a testem, aztán tényleg jön a fájás, egyre fájdalmasabb, mikor már tényleg azt érzed, h nem fogod bírni, akkor lassan enyhül.

Mint egy hullámvasút, én azt is képzeltem, h azon ülök, jött a fájás, magamban mondtam, h most egyre jobban fáj, de mindjárt jobb lesz, azt érzed, amikor a tetőpontra értél.


A három percesek azért voltak annyira fájdalmasak, mert már tolófájás voltak, ez pont ugyanaz az érzés, és bocsánat a kifejezésért, mikor nem tudsz kakálni, de állatira feszít, és fáj. Jön a sürgető érzés, h nyomj, hiszen egy kb 3 kilós gyerek nyom belülről, és vissza kell tartani, mert akkor még megvolt a méhszáj pereme. Az volt a legrosszabb, mind közül. ez majd egy órán át tartott, akkor kicsit elvesztettem magam, az időérzékem, csak halványan maradt meg, és nem is tudom, h időrendben mi hogyan történt. Volt vizsgálat, akkor voltam még egyszer pisilni, nekem nagyon gyors szülésem volt, az utolsó órára ért be a férjem, és a dokim, először meg sem ismertem a dokit, az vicces volt, köszönt, meg viccelődött, h na ne már, holnap indítjuk, nem lehet csak úgy éjszaka megszülni, de én nem voltam vicces kedvemben, és elküldtem a büdös francba...

aztán meg összevesztem a szülésznőmmel, egyébként hosszú éveke óta a barátnőm, rá akart ültetni a szülőszékre, mondtam neki, h ő nyugodtan üldögéljen rajta, ha ennyire tetszik neki, én megyek a szülőágyra.

Gyakorlatilag amikor már engedtek nyomni, három nyomásra meglett, nem volt 5 perc az egész. Utána volt még a méhlepény, a varrás, ezekre nem igazán emlékszem, a dokival még egyszer összevesztem, mert adott egy vénás szurit, de nem mondta el,h mire adta, én meg kiakadtam, h mielőtt szurkál, beszéljen:)))


Egyébként jó hangulatú szülés volt, így visszagondolva röhögök rajta, mikor betették a kengyelbe a lábam, elkezdtem jajgatni, ugyanis begörcsölt a combom, a doki kiakadt, megijedt, h valami bajom van, én meg mondtam, h jaaa, bocsi, görcsöl a combom:)))

2011. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Első szülés,rendszertelen,nagyon enyhe fájások.Erre a dokim azt mondja,kicsit felgyorsítjuk az eseményeket,oxitocin...Na onnantól levegőt sem kaptam,egybefüggő,nagyon erős fájásaim lettek.Pár fájás után már tolófájások jöttek,de persze a szülésznő nem hitt nekem,ki akart küldeni sétálni,tussolni.Hát mondom én innen már nem bírok mozdulni,megvizsgált és kikerekedett szemmel azt mondja,hát már tényleg ne menyjek sehova,mert szülünk...1 óra alatt megszületett a fiam.Nem volt időm sétálni.:))
2011. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát 6-7 perceseknél még tudtam, de utána mikor azt mondták hogy menjünk a szülőszobára (amit lefoglaltak) kb még 1 óra volt a kitolásig), olyan 2 percesekkel már nehéz volt nekem menni-sétálni. Igaz nekem egy fájás 2 percig tartott...
2011. szept. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én végig sétáltam, mikor már nem volt szinte szünet a fájások között akkor is járkáltam mint pók a falon:) és közben huhogtam, de ha megálltam jobban fájt, csak akkor hagytam abba a járkálást, amikor felfeküdtem nyomni!
2011. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!