Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tud csinálni az orvos, ha...

Mit tud csinálni az orvos, ha szülés után mégse fizetsz? Felvan fogadva, nincs megbeszélve összeg. A kérdésem elméleti, mert ha minden rendben lesz persze hogy fizetek.

Figyelt kérdés
és mikor fizessek?6hetes kontrollon?
2011. szept. 13. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit tud csinálni? Semmit. Beperelni nem fog szerintem. Maximum legközelebb nem lát szívesen a rendelésén, de ha már nem fizetsz gondolni való, hogy te sem mennél vissza hozzá. :)

Én a varratszedéskor fizettem. Sima szülésnél közvetlen szülés után is szoktak, de szerintem szerencsésebb a kórházból való távozás napján (ha bent van a doki) vagy a 6 hetes kontrollon.

2011. szept. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én varratszedéskor fizettem neki.


Másik kérdésre nem tudom a választ, én nem merném megtenni, hacsak nem cseszerint el valamit. Akor örüljön, hogy ennyivel megússza.

2011. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Én egy rossz esetről tudok, amikor testvéremék babája született. Nem jött be a szülésre a doki, csak a legvégén jelent meg, a babájuk szülés után tüdőgyulladást kapott, 1 hónapig volt kórházban, ezért testvéremék nem akartak fizetni a dokinak, mire ő kijelentette, hogy nem adja oda a kórházi zárójelentést, ha nem fizetnek...

Na de ez csak egy rossz példa, azért csak nem ez a jellemző az orvosokra. Máshonnan soha nem hallottam rosszat.

Ha felkéred a dokit és bejön munkaidején kívül és meg vagy vele elégedve, akkor azért fizess neki valamennyit, legfeljebb kevesebbet, ha nincs rá nagyobb keret. Én a kórházban fizettem neki varratszedéskor.

Ha nem fizetsz, nem tudom mit tehet, szerintem elvileg semmit. Max. ő is fenyegetőzhet, de mást mit csinálhatna?

2011. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Ha megállapodtatok akkor miért ne fizetnél? Ha nem akarsz fizetni, akkor miért állapodtál meg? A szóbeli szerződés is szerződés. Ha nem fizetsz kétlem, hogyy beperelne, de akkor a saját szádból csináltál s.gget.

nálam nem volt varratszedés, gátvédelemmel szültem, amikor elbocsátottak a kórházból akkor fizettem.

2011. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

Ha nincs semmi sem aláírva (márpedig ez fekete munka, így nem lehet nyoma), akkor max csak nem mehetsz vissza hozzá többet. Érdemesebb a szülést követően fizetni, még mielőtt a kórházból hazamész, mert, ha nem teszed, akkor azt gondolhatja, h nem akarsz fizetni és leráz téged a hathetes vizsgálatnál.

Egyébként csak megsúgom, h a varratszedést csak azért időzítik be az orvosok, h akkor oda tudd adni a pénzt. Manaság felszívódó varratok vannak, amik ha nem is szívódnak fel, de bizonyos idő után maguktól kiesnek. A gát ellenőrzését pedig a védőnő is el tudja intézni (legalábbis ez az ő feladatuk). :)

2011. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a a varratszedéskor fizettem a dokimnak.
2011. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy látom, én sem fizetem ki a teljes összeget, de ha meg vagyok elégedve,minden további nélkül.

Barátnőm pl. úgy járt,hogy hívták a dokit, amikor beértek a kórházba. Rá 3-4 órára még sehol nem volt az orvos! Tényleg már csak a kitolási szakaszra ért be. Másnap pedig mondta neki,hogy el kell utazni, várja a 6 hetes kontrollon,ahol egy perc alatt megvizsgálta és még a rendelés díját is elkérte. Még szerencse,hogy a barátnőm otthon úgy döntött,hogy nem érdemli meg a neki szánt teljes összeget és kevesebbet rakott a borítékba.

Ez egy olyan eset,ahol megértem,hogy nem fizet annyit,amennyit. Miért? Azért mert ott volt vele kb. 40 percet, és másnap egyszer ránézett?

2011. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Beperelni?! Nem adja oda a zárójelentést?! na, ilyenkor a betegnek lenne érdemes perelni...

amit kap pénzt az orvos, az illegális és hálapénz. Semmit nem tud csinálni és nem is csinálhat semmit, ha nem fizetsz neki. mondjuk többet nem mehetsz a rendelésére, lehet,hogy még abba a kórházba se, ha elpletykálja, hogy megállapodás ellenére nem fizettél...

Én mindig abban a kórházban szültem, ahova tartoztam,így nem voltam köteles (mondjuk amúgy se, hisz számlát nem ad róla...) a dokinak fizetni. Az én dokim azt mondta,hogy annyit adjak, amennyit akarok, nincs fix összeg és mindenkinek a maga dolga, hogy ad-e. De ez egy befutott doki már, a fülén is pénz folyik ki, a magánrendelése a kórházban van, ott mindenki fizet, szóval szerintem észre sem vesz már pár húszezrest mínuszba,annyi betege van...

2011. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem adja oda a zárót. addig nem hagyhatod el a kórházat. Sokan odaadják a borítékot előre, közben meg az orvos sz@rt sem csinál. A másik dolog: Nem a szülész foglalkozik napokon keresztül a kismamával és a csecsemővel, nem ő nézi minden kínját-baját, segít a szoptatásban. Nem ő veszi a vérmintát, oltást, nem sárgul-e be a gyerek. Még csak nem is a főnővér. Az ápolónő, aki 80 ezerért dolgozik 3 műszakban.
2011. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Testvéremék sem hagyták magukat, és meg is kapták a zárójelentést, csak gondolom a doki bepróbálkozott egy fenyegetőzéssel. Furcsa és mocsok doki volt, de szerencsére azért nem ez az általános helyzet.
2011. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!