Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tud csinálni az orvos, ha...

Mit tud csinálni az orvos, ha szülés után mégse fizetsz? Felvan fogadva, nincs megbeszélve összeg. A kérdésem elméleti, mert ha minden rendben lesz persze hogy fizetek.

Figyelt kérdés
és mikor fizessek?6hetes kontrollon?
2011. szept. 13. 12:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Off: a doki hiába fenyegetőzik, hogy nem adja ki a zárójelentést, nem csak ő adhatja ki, hanem az osztályos ügyeletes orvos írja alá mindenkinek, akit kiengednek. Ahol én szültem (Áek), ott először a gyerekorvos ad engedélyt a baba távozására, megkapják a névsort, akik mehetnek haza (természetesen, ha nincs semmi probléma) és azt már az osztályos orvos intézi. Vizitelni sem csak a saját doki jár. :)


Én is varratszedéskor fizettem, de mi nagyon nagyon elégedettek voltunk. Vasárnap vidékről rongyolt be a doki hozzánk, ő csinálta a sürgősségi császárt, amikor vége volt, mindent elmagyarázott a férjemnek, nekem is (bár én kóma voltam). Hétfőn nem is volt a kórházban, de beugrott a kismamáihoz, megnézte a sebet. Minden nap bejött sebet ellenőrizni, megkérdezni, hogy vagyok.

2011. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igaza van gyuszek34-nek. Tényleg a nővérek és a szülésznő foglalkoznak veled a legtöbbet.

De a felelősség a dokié. Ő hozza meg a döntéseket, rajta múlik szinte minden.

Az én példám jellemző eset. Két olyan problémám volt, ami miatt császározni akartak. Igazából nem volt indokolt, de nem vállalták a felelősséget. Magándokihoz fordultam, aki alapos vizsgálat után a sima szülést javasolta. Az én esetemben a szülésznő még burkot repeszteni sem mert, minden mozdulatot a dokival hagyatott helyben. Velem sem töltött sok időt az orvos, mégis azt mondom, hogy járt neki a pénz. Hozzá kell tenni, fix összegről volt szó, és számlát adott.

2011. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


2X szültem. Végig magánrendelésre jártam ahol fizettem 9000/hó.

A doki számlát nem adott pedig szerintem egy magánrendelésen kellene :O Mindegy, nem is kértem.

Mindkét szülésem nappal, a munkaidejében történt. Nem kellett külön bejönnie, tovább maradnia stb.

Megkapta 2X a 90.000 Ft-ot + a szülésznő a 30-at.

Doki a szülés alatt a falat támasztotta, nem vágott, nem varrt, csak a végén leellenőrzött és viszlát...

Amúgy nem mondott összeget, annyit csak, hogy amennyit gondolunk. Hát körbekérdezősködés után kiderült, hogy a rendelés 10X szokták kapni, ezért kapott ennyit.


Most a 3. babánál szintén havi 9000 Ft, az előzmények miatt erősen gondolkodom, hogy a 6 hetes kontrollon a borítékba nem 90.000 Ft-ot teszek...

Igaz nem mehetek hozzá többet, de nem vesztek vele semmit.

Inkább a szülésznőnek adom, Ő tényleg megérdemli.

2011. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog semmit sem csinálni.

Ha rákérdez kérj róla számlát :) azt úgysem fog adni :)

Ha fenyeget akkor te is tedd azt pl. az orvosi kamarával...

2011. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hűűűű...Én annyira nem értem hogy miért kell pluszba dokit fogadni.Majdnem minden esetben azt hallom,hogy csak végig nézte a szülést,és max csak annyi csinált,hogy megkérdezte hogy van a "beteg".Na én spec. nem fizetnék neki több tízezer forintot ezért.A szülésznő az más tészta.Ő van ott végig,figyel,kicseréli a cserélni valót,tanácsokat ad,szóval ők azok akik megérdemlik.


De a kérdésre válaszolva:Semmit nem tehet ha nem fizetsz annyit,és általában a varrat szedéskor,vagy a kontrollon szokták oda adni.

2011. szept. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

semmit nem tud csinálni. hivatalosan nem is kérhet pénzt szülésért.


ettől függetlenül, ha megérdemli, mert szabadnapján bejön, segít amiben tud, és könnyebbé teszi a szülést testileg és lelkileg is, akkor igenis megérdemli.

az én dokim reggeltől délutánig mellettem volt, bíztatott, dicsért, kikérte a véleményem a döntések előtt. nagyon megnyugtató volt a jelenléte, így meg is kapta a pénzét a pár nappal szülés utáni vizsgálaton.

viszont a terhesgondozáson csak a magánrendelőjébe mehettem (pedig az Sztk-ba kerestem fel, mert oda aakrtam járni), nem adott számlát a rendelésről, pedig kértem.

most, 2.babával nem is megyek hozzá, de csak a szülésre még lehet hogy felkérjük.


tény, hogy a szülésznő többet tezs meg az emberért, de ha pl. egy olyan öügyelet doki van, akivel nagyon más az elképzelés, akkor a szülésznő nem fog vele szembe menni.

2011. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Manapság egyre többen nem fizetnek és nem azért, mert nem akarnak, hanem, mert nem úgy állnak az emberek anyagilag s hát elég pénzkidobás is, főleg mikor azt hallani, hogy 100000-et odatolnak a dokinak, mert végzi a munkáját...

Ilyen helyzetben, mikor, amúgy is van hova tenni...

Remélem, lassan kikopik már ez az ostoba szokás Magyarországon is. Mondjuk, ha nagyon meg van elégedve az ember, mert az orvos valami pluszt nyújtott, adjon egy 10000-est, de többet, minek? Tapasztalat:

amelyik lelkiismeretes, jó doki, szívvel végzi a hivatását, az hálapénz nélkül is úgy végzi, a link, nemtörődöm,meg bármennyit adsz is, tojik rád.

2012. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!