Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig hullik még a hajam?

Meddig hullik még a hajam?

Figyelt kérdés

A babám 4 hónapos, már csak este vagy éjjel szoptatok, mert annyira kevés a tejem. Viszont a könnyekig szégyenlem magam, annyira hullik a hajam. Este vetkőzésnél a pólomról csipegetem össze, reggel a hálóingemről és a lepedőről. A padlóról ne is beszéljek...ez undorító.

Az Elevitet még 6hónapos terhesen hagytam abba, mert attól is hullott a hajam. Mit ajánlotok?


2009. ápr. 22. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az en fiam 5 honapos es kizarolag szoptatom meg. A hajam is hullik, bar mitha egy kicsit enyhult volna. Szep hosszu hajam volt, es le kellett vagatnom valligerore, mert mar nem volt szep dus. En ugy hallottam, h nem a szoptatastol van, hanem hormonok okozzak.
2009. ápr. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem most 3 hónapos a babám, s 1 hete már nagyon hullik a hajam, csak szopik. Az előző gyerekeimnél is nagyon hullt a hajam, jócskán megritkult mindig.

Viszont 2007-ben sajnos volt egy halva szülésem, így a szülés után nem szoptattam. Még egy kicsit sem kezdett hullani a hajam. Úgyhogy nálam biztos a szoptatástól van!

De majd abbamarad és utána újra sűrű lesz, mégha most ijesztő is. 4 gyerekes anyuka

2009. ápr. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos a babám, sajnos jó ideje nem szoptatok már.

3 hónapja nagyon sok hajat veszítek el, ijesztően nagy mennyiség kipotyog! Volt olyan, h egy vékonyabb tincs maradt a kezemben hajmosáskor!

Mostanában talán mérséklődött a hajhullás, de még mindig sok megy el.

A nagymamám szerint élesztőt kell enni, de nem próbáltam, mert már a gondolatától is rosszul vagyok!

A Revalid meg nem hatott.

2009. ápr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
A haj nem a szoptatástól hullik, hanem a szüléstől. A szülés egy műtétnek tudható be és azok rendszerint hajhullást okoznak és 6 hónap múlva elmúlik magától. Ha nem, akkor kell felekreseni egy hajgyógyászt, vagy kérni egy kivizsgálást (labor, vérvétel, gócpontok stb.). -egy hajgyógyász-
2009. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4 hós a fiam, nekem is nagyon hullik, 2 hete vágattam le...
2009. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szüléstől hullik, hanem az ösztrogen hiánytól.

Szülést követően ez egy természetes folyamat , ugyanis a terhesség alatt úszunk az ösztrogenben és szinte minimális a hajhullás.

Szülés után a hajhagymák egy másik fázisba kerülnek, valamint az ösztrogentermelődés teljesen más fordulatot vesz, hiszen a szoptatás alatt nem is szabad ösztrogentartalmú fogamzásgátlót szedni, mert az ösztrogen elapasztja a tejet.

Tehát mivel újból hatnak az androgenek az összes hajszál aminek a terhesség alatt szép lassan kellett volna kihullania, az most egyszerre vész el.

Kb. 4-6 hónapig is eltarthat a folyamat.

A szoptatás befejeztével részben magától, részben ösztrogentartalmú fogamzásgátló szedésekor a helyzet normalizálódik.

Sok kismama hiszi azt, hogy most fog megkopaszodni,de eddig mg senkinek sem sikerült

Fel a fejjel, helyrejön majd a haj.

2009. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szó szerint úgy van, ahogy a 19:40-es válaszoló írta.
2009. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor már nincs sok hátra, bizakodok!

3 hete fog.gátlót is szedek, remélem, h hamarosan látom a fényt az alagút végén! ;)

Kösz, h megnyugtattatok!

(08:00 újra)

2009. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm csajok, kicsit bátorítottatok.

Kár, hogy már nem lesz olyan a hajam mint régen.

De abban egyetérthetünk, hogy a piciért megéri elhullatni...

2009. ápr. 24. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!