Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért hullik rettentően a...

Miért hullik rettentően a hajam szülés óta?

Figyelt kérdés
Már lassan 4 hónapja, hogy császároztak, és nap, mint nap egyre jobban hullik a hajam, ami nagyon idegesít. Más is járt így? Mitől van? Mit lehet ellene tenni?
2011. szept. 27. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon hullik, a doki azt mondta, ez természetes, jó minőségű samponnal és balzsammal javítható.
2011. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen, szülés után normális, sajnos nekem is csomókban hullott, nekem nem használt rá semmi, szedtem sörélesztő tablettát, + használtam hajszeszt, nem hiszem hogy ezek hatására de egyszer csak magától elmúlt!
2011. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem kb fél évig hullott de nagyon. Aztán magától elmúlt. Állítólag teljesen normális.
2011. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik terhességemnél így volt: terhesen nem nagyon hullott, majd kb. a baba 2-4 hónapos kora körül elkezdett marokra hullani kb. 4 hónapon át, aztán visszatért a régi hullásmennyiséghez. Mindkétszer rövid haj lett a vége. :o(

Sajnos pont mire visszanőtt, jött a következő gyerekem, és most várom a harmadikat, épp azon töprengek, hogy ne vágassam-e már most rövidre...


Egyébként hormonális, és a császárhoz semmi köze. És semmilyen "csodaszer" nem segít, az idő oldja meg (fodrászom szerint).

2011. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát biztosan nem a császártól! Vitaminhiány lehet az oka, a többit meg leírták előttem. Különben szoptatsz? Mert attól szokott leginkább.
2011. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó gyerkőcömet kivéve mindegyiknél egy éves korukig hullott. Pedig ápoltam, vitamint szedtem. A 4.-nél volt a legrosszabb, egészen kiritkult a hajam. Aztán újra terhes lettem, és azonnal megállt a hajhullás, sőt dúsulni kezdett. Érdekes, hogy az 5. baba után viszont egyáltalán nem hullott.
2011. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Nagyon megijedtem, mert naponta több marék hajam is kihullik, és valahol sejtettem, hogy ez normális, de egészen ijesztő a látvány :(

Igen, szoptatok! Egyébként Haed&Sholders-t, és Syoss-t használok... remélem ez az állapot nem fog sokáig tartani, mert a terhességem előtt vékony, gyenge, és ritka hajam volt, a terhesség alatt megerősödött, szülés óta meg iszonyat... ha így haladok, kopasz leszek :(

még egyszer, köszi... megnyugodtam... :(

2011. szept. 27. 15:31
 8/8 anonim ***** válasza:
A haj állandóan cserélődik, minden napos fésülködésnél kihullik valamennyi és újak nőnek. Ez a folyamat szünetel terhesség alatt, akkor nem hullik a haj. Viszont szülés után újraindul, és a 9 hónapi adagot bepótolja, ez így összeadódva hajhullásnak tűnik, pedig csak gyorsított természetes folyamat.
2011. szept. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!