Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinél hogyan indult be a szülés?

Kinél hogyan indult be a szülés?

Figyelt kérdés

34 hetes vagyok és már most nagyon félek attól, hogy esetleg későn veszem észre a fájásokat (mert nagyon jól bírom a fájdalmat és nem szoktam vele foglalkozni), vagy nem veszem észre, ha távozik a nyákdugó (mert sok és sűrű folyásom van), vagy ugyanez a helyzet a magzatvízszivárgással, hogy a sok folyás teljesen elnyomja. Írnátok tapasztalatokat, mikre figyeljek majd?!

Köszi!


2011. szept. 16. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

a fájásokat azért szerintem meg fogod érezni...:)

Én is tartottam tőle mi lesz, aztán 39 hetesen egyik nap elszórtan voltak fájásaim, ilyen haskeményedés, plusz fájt a derekam.Ez estére bedurvult, elkezdtük nézni az időt, és 5 percenként volt 1 perces fájás.

Ez ment kb 1-2 órán keresztül, aztán mentünk a kórházba.Szóval észre fogod venni.

A nyákdugó távozása nem feltétlen jelenti a szülés kezdetét, nekem vagy 2 hétig távozott, rá 1 hétre szültem.

De van magzatvizes sztorim is:)

Barátnőm átjött hozzánk,már a 37.hétben járt, és a kocsiban folyt el a vize, mikor ide értek:)Azt mondta olyan volt, mintha bepisilt volna.

Szóval észre fogod venni:)

Könnyű szülést:)

2011. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Nagy kínlódások (csaknem 23 óra vajúdás után burokrepesztéssel) született meg az első gyermekem. Nagy fájdalmakat a hátamon is éreztem)

2. Éjszaka nagy mennyiségű magzatvíz távozása előtt halk pukkanás (mosás volt ezerrel másnap).

3. Műszakváltásnál döntöttek úgy, hogy császármetszéssel látja meg a lányom a világot.

(36f)

2011. szept. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én szülésznőm azt mondta, hogyha fájások jönnek, akkor azt fel fogom ismerni (nekem is magas a fájdalomküszöböm).

Mindkét szülésem fájásokkal kezdődött, és valóban felismertem őket :)

2011. szept. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Észre fogod venni. Mindenki ettől fél, h majd nem...de!Nekem is nagyon enyhe fájásokkal kezdődött, de egyből észrevettem, hiszen jön, aztán hirtelen elmúlik. Csak az órát kell nézni. És egyre erősödik, szóval akármilyen jó a fájdalom tűrésed, észreveszed. A nyákdugó meg barnás-véres, szóval észreveszed.
2011. szept. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első három spontán szülés volt.A negyedik indított!
2011. szept. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hajnali 2-kor hirtelen kipattantam az ágyból, és rohantam a wc-re. Ahogy kiértem kiplaccsant a nyákdugó. Először nem tudtam mi az, de mivel nem folyt tovább más, így gondoltam már, hogy nem magzatvíz, hanem nyákdugó.Nekem azonnal jöttek a fájások 6-7 percenként, picit rendszertelenül. Addig én sem gondoltam, hogy aznap szülés lesz, mert a nyákdugó napokkal előbb is távozhat.

De a fájások nem múltak el meleg vizes fürdőben sem. Utána már mentünk a kórházba, és néhány óra alatt kitágultam 4 ujjnyira. Nekem abszolút tűrhetőek voltak ezek a fájások, mindaddig míg a szülőszobára nem kerültem, és a magzatvíz is elfolyt. De utána "csak" 3 óra szenvedés jött és kinn volt a baba. Első babám.

2011. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!