Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek éjszaka indult be a...

Akinek éjszaka indult be a szülés, az napközbe mit érzett?

Figyelt kérdés

Nappal volt valami jele, vagy csak egyszer csak éjszaka egyik pillanatról a másikra megindult?

Leirnátok hogy mit kell nagyjából érezni? Folyás is megváltozik?


2011. aug. 12. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Este lefeküdtünk aludni, de nem tudtam elaludni! Ez gyanús volt, mert dög fáradt voltam, és még poénkodtam is, hogy ki kellene aludni magam szülés előtt. (előtte nem volt baj az alvókámmal :)) Néztük a tévét, jött egy jósló. Aztán még egy, még egy, és a férjem közölte, hogy ez bizony rendszeres :) Elfolyt a magzatvíz, felerősödtek és felgyorsultak a fájások, mentő, kórház, szülés :) Hajnalra baba lett :)


Napközben előtte? Kicsit "csöndesebb" volt a magzatom. Más nem volt. Még nem vártam, lett volna még másfél hét.

2011. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
én 2Xis semmit.Mindkétszer biztos voltam benne,hogy aznap nem szülök.
2011. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Semmit :)

Éjszaka felébredtem, mert wc-re kellett mennem. Mire odaértem, bokáig tocsogtam a magzatvízben. Először azt hittem, bepisiltem :) Aztán rájöttem, hogy nem. Nem is számítottam rá, mert 2 héttel jött korábban.

2011. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem már egész nap jöttek a fájások, csak rendszertelenül. Nem tudtam semmit csinálni, csak pihentem. Párom szolgált ki aznap, hozott az ágyba enni-inni, de étvágyam nem volt sok. Már gondoltam, hogy lesz valami, mert előtte azért tudtam mozogni, megcsináltam mindent. Éjfélkor folyt el a magzatvizem, reggel 8:45-re született meg a kisfiam 3420 grammal, 52 cm-el.

Folyásom ugyan annyi volt, mint előtte, az egész terhességemet végig kísérte a bő folyás, ahogy most is, a másodikat várom, 32hetes vagyok.

Nehéz szülésem volt, mert nem bírtam mozogni, mert akkor olyan érzésem volt, mintha kést forgatnának bennem. Így a 8 órát végig a szülőágyon feküdtem, pedig hozott labdát is a szülésznő nekem, hátha könnyebb, de rá sem bírtam ülni, úgy szúrt. Kis termetű vagyok, 162 cm 50 kiló, így a termetemhez képest nagy babát szültem, valószínű a medencém tágulását éreztem szúró fájdalomnak.

Csak reménykedni tudok, hogy a második szülésem könnyebb vagy legalább gyorsabb lesz.

Neked is ezt kívánom!

Üdv!

2011. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Elkezdtem vérezni,de nem volt vészes,csak ilyen pecsételgetés.Felhívtam a kórházat,azt mondták,hogy majd ha fájások is lesznek menjek. Napközben még bevásároltunk,lófráltunk,stb. Kb éjféltől pedig beindultak a fájások,szóval én számítottam rá(egyébként a kiírt napon szültem)
2011. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én jövőhét hétvégére várom. Én is alacsony vagyok, és azt mondta a doki lehet császár lesz ez miatt :(
2011. aug. 12. 14:19
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Éjjel folyt el a magzatvizem, napközben semmit nem éreztem, még javában vásárolgattunk. Este viszont nagyon különös illatot éreztem magamon, amit a párom is érzett. Később kiderült, hogy a magzatvíz szaga volt. Nagyon fura, de a bőrömön éreztem. :)
2011. aug. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Reggel jelentkeztem 3 napos túlhordással az osztályon. Nap közben 3-4 alkalommal voltam wc-n, és ment a hasam. Este jött a férjem látogatni, hozattam vele pizzát. Mondtam is, hogy jól bevacsorázok, mert szerintem lesz valami!

Utána megfürödtem, vizit, és a szobatársammal beszélgettünk. Mondtam neki, hogy gyanúsan lapít a baba. Általában este fél 10 körül szokott aktív lenni, a férjem olyankor krémezte otthon a pocakomat. De akkor este fel sem tudtam piszkálni. 11 körül aludtam el, éjfél előtt megébredtem. Gondoltam kimegyek pisilni. Amint megmozdultam, éreztem, hogy szivárog belőlem valami. Elmentem pisilni, akkor már biztos voltam benne, hogy szivárog a vizem.

Mondjuk nem sietett a kislányom, mert délre bújt ki.

2011. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

156 cm vagyok,meg sem fordult egy doki fejében sem,hogy császározni kellene...


Az elsőnél 30-án délben egy gyors bolt járás után (elfelejtettem a levesbe répát venni,és már esedékes lett volna beletenni) nagyon lihegve ültem le. Emlékszem,hogy mondtam a kicsinek,hogy "ideje már kibújni,mert apa és anya aggódik" 31-én hajnali 2:17 - kor jött egy enyhe fájás- gondoltam csak jósló,10 perc múlva még egy,a magzatvíz is akkor folyt el. 4:14-re megvolt a kiscsaj :-D


A másodiknál nem emlékszem hogy változott volna bármi is,az utolsó 2 napban volt pár jóslóm. Hajnali 5 után valamivel kezdődtek a fájások,8:58 -kor volt kint a kicsi. :-D



Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!!


Üdv:35hkm.

2011. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39 hét és 3 napra született a kislányom. Előtte napokban már nagyon szerettem volna, ha kibújik, ezért nem kíméltem magam. Hatalmasakat sétáltunk, lépcsőztem, takarítottam stb. A szülés előtti nap is ez volt. Több órás nagytakarítás után vendégek jöttek, velük üldögéltünk a kertben este 11-ig. Még poénkodtak is, h ez a pocakbúcsúztató buli. Nekem egyáltalán nem volt semmilyen előérzetem. Hajnal 2-kor elkezdett szivárogni a magzatvíz, de fájás nem volt, csak a kórházban az oxitocíntól indult be. Délben megszületett Pannácska :)
2011. aug. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!