Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szültél már tejesen egyedül?

Szültél már tejesen egyedül?

Figyelt kérdés

úgy értem mikor bement a kórházba volt vele valaki,férj? folyosón aggódott valaki rokon barát,bárki?

nagyon úgy néz ki tök egyedül fogok menni.

Bevezetni is vidéken lakunk mert páromnak nincs jogsija a lányunkra vigyázni kell valakinek,anyóséknak sincs kocsijuk ők is más faluban laknak meg az én szüleim is.


Első babánál anyós volt bent velem mert ott dolgozott a szülészeten a párom meg otthon aludt bent feküdtem már egy hete 3*indult be állt le nem tudtuk hívjuk-e.

szóval érdekelne volt-e így valaki?

Milyen volt hogy nem volt ott senki csak utána??


2011. szept. 29. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is egyedül szültem. Mindkettőnk szülei messze laktak, nem volt lehetőségük rá, hogy ott legyenek. A férjem pedig dolgozott. Ráadásul többen is szültünk egyszerre akkor hajnalban. Nem volt fogadott dokim, a szülésznő és a doki is szaladgált egyik nőtől a másikig, mint a mérgezett egér. Odajött néha, benézett oda, aztán ment vissza. Aztán egyszer jött, benézett, és azt mondta nekem, hogy ha jön a fájás, akkor nyomjak. És megint elment. Én meg a kínjaim közepette csak arra gondoltam, hogy te jó ég, nyomjak mikor itt vagyok tök egyedül? A gyerek meg majd leesik a földre, vagy hogy lesz? Aztán mikor már látták a fejét szerencsére odajött a doki, és levezette a szülést.

Nagyon rossz volt egyedül. Egy az, hogy hosszú volt, és fájdalmas, a férjem mellett talán könnyebb lett volna mindent elviselni. De igazából én nem akartam, hogy a férjem velem legyen odabent, mert ismerem, és tudtam, hogy ő nehezebben viselné az egészert, mint én. De majd a második gyerekkel már mindenképpen viszek valakit magammal, mert egyedül nagyon nehéz volt 12 órát végig szenvedni.

2011. szept. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hát ez nem semmi,még jó hogy nem volt valami gondotok.


elsőnél sem jött volna be csak kint várt volna,de most beparáztam a tök egyedül dologtól.

és mi van ha elvisznek császárra vagy valami gáz van ettől tartok de nagyon.

2011. szept. 29. 15:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

3 gyereket szültem "egyedül". Igaz, a férjem bevitt a kórházba minden alkalommal, de egyikünk se akart apás szülést. Az elsőnél bőven volt idő a kórháza érkezéstől a szülés megindulásáig (ki voltam már tágulva, de fájásokat nem éreztem, így a doki repesztett burkot.. utána már éreztem a fájásokat, r 3 órára meg is lett a fiunk. ez késő este volt, engem meg dél körül vitt be a párom. Akkor még nem volt apás szülés. 19 éve). A szülésznő rendes volt, mert felhívta, mikor mindennel végeztek.

A másik két szülésnél se akartunk apás szülést, pedig már lehetett volna. Én úgy érzem, kimondottan zavart volna, ha ott van, akár csak a folyosón bárki is. Így aztán szülés után én telefonáltam, hogy mi a helyzet :)

Mondjuk, azért azt, hogy fájásokkal vezessek, biztosan nem vállalnám be. Szerintem az akkori tudatállapot nem biztos, hogy megfelelő ahhoz, hogy biztonságosan vezess. Nincs senki, aki be tudna vinni (egy szomszéd, rokon, barátnő)???

2011. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudom milyen szülni, csak tv ben láttam!de szerintem nem tudnál bevezetni a kórházba, a baba és a Te érdekedben kérj meg valakit aki bevisz!amúgy anyukám is így szült h senki nem volt vele a kórházba!azt mondta jó volt neki így is!apa már a kórház szagától is rosszul van :D így érthető volt h ő csak az ajtóig kisérte!:D
2011. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én csak álmodoztam arról,hogy Apa velem/velünk lesz a nagy pillanat(ok)ban....

Az elsőnél még otthon voltunk,amikor beindult a szülés. Akkor kb 1 óra telt el az első "fájástól" (nem fájt,csak kellemetlen volt) mikor hívtuk a mentőt. A párom utánunk jött kocsival,de állítólag nem engedték be,állítólag azt mondták,hogy már megszületett a kicsi-pedig akkor még csak az adataimat vették fel,a tolófájások közepette. Mindegy.

Miután bevittek a szobába,akkor jöhetett be hozzám,de a lányát nem láthatta,csak az 5. napon,amikor hazamentünk.

A második szülésnél a kiíráson már túl voltunk,amikor bezavart a doki a kórházba. 2 nap semmit tevés után bújt ki a kicsi- esélye sem lett volna ott lenni,mert a nagylány is otthon volt... De nem is bánom,mert nem látta a gyengeségem- a tolófájások alatt remegtem,mint a kocsonya! A lányát csak a 4. napon láthatta,amikor hazamentünk.

A harmadik szülés... na,ott ami változás volt,hogy a rideg szülőszoba helyett egy mentőben született a kicsim. Apuka dolgozott már akkor,méghozzá abban a városban,ahol a kórház van :-D Ezúttal okosabb voltam,és kértem kölcsön egy fényképezőgépet,és így a kislányát már 2 naposan láthatta -képről. A 4. napon pedig személyesen is.


Nagyon nehéz az volt,amikor a 2. gyermekünkkel voltam bent,és a párom bejött,és behozta a nagyobbat is. Na,akkor aztán tört a mécses,amikor jöttek,és amikor mentek is!

Egyes egyedül csináltam végig az összes szülést,a kórházi napok alatt is csak 1x volt látogatóm- mi sem abban a városban lakunk,ahol a kórház van.

Elég ügyes voltam lelkileg! -ami azt illeti, a párom "lelki betegnek" hív... roppant gyenge vagyok lelkileg,apróságokon sírva fakadok, szóval nem áll messze az igazságtól! Plusz az én családom piszok messze lakik-bár anyám akkor sem látogatott volna meg,ha ott lakna a kórház mellett.. Ő ilyen lusta típus.


Ne aggódj,nem olyan car egyedül szülni! Amúgy sem azzal leszel elfoglalva,hogy egyedül vagy,hanem azzal,hogy a kicsivel minden rendben van e,és persze az utófájásokkal!

(én a második szülés után az utófájások mellett a gátvarrás alatti fájdalommal -nem hatott a lidokain- voltam elfoglalva)


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv: Friss 3 gyerkőcös anyuka

2011. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

az elsőnél én is éreztem minden öltést mikor varrtak,anyósom ott volt de ő elég rideg fajta törölgette a homlokom gépiesen amúgy is ezt csinálja ott.

15 percre van a kórház, a párom munkahelye 40 taxival,a mentőt hanyagolnám csak hogyan viszem magammal a gyereket és ha éjszaka van adjak puszit nekik hogy sziasztok elmentem szülni na az én cserép lelkemnek is annyi lenne ott.

be nem jönne a párom ő se én sem akarjuk de azért örültem volna ha a folyosón van.

hát nem tudom mi lesz

2011. szept. 29. 16:51
 7/11 A kérdező kommentje:

plusz 3műszakozik meg anyumék is,ha délután van megyünk a gyerekkel ő meg majd a kórházból hazaviszi?? és a kórházban addig ki van vele??

annyi kérdés ettől már megőrülök nem is a szülés aggaszt,mert azt tudom hogyan lesz.

2011. szept. 29. 16:53
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyermek miatt ne aggódj!

Nálunk úgy volt,hogy a 3. szülésnél egyedül voltam itthon a 2 gyerkőccel- mondjuk rendszertelenek is voltak a fájások,így nem siettettem semmit. Beálltak 6 percre,kb fél órán keresztül,majd mikor felébredtek a lányok,reggel,akkor hirtelen 2 percesek lettek. Mondjuk nekünk a közelben lakik após,így neki tudtam telefonálni,hogy sürgönyben jöjjön,majd a mentőknek is telefonáltam. A mentők hamarabb ideértek,mint apósom,a mentős csávó kihívta a rendőrséget. A mentős azt mondta,hogy ilyenkor nyugodtan hívhatjuk a rendőröket,ha nincs aki a kiskorúakkal legyen! A ház előtt megszületett a kicsi,amikor felsírt,akkor ért oda apósom,utána pár perccel a rendőrök.


Ilyenkor mindenki azt mondja ezen az oldalon,hogy "biztos van egy szomszéd aki..." Sokan azonban nem hiszik el,hogy bizony nincs olyan szomszéd,aki velük lehetett volna! Gondolom Te is ebben a helyzetben vagy!

Ami nagyon nagyon rossz volt még,hogy végig aggódtam a kórházi napokat,hogy a lányok,főleg a kisebb (2 éves) hogy bírja azt,hogy nem vagyok...Azon izgultam,hogy amikor após nincs velük,és a párom nagyanyja van csak a lányokkal,hogy akkor nehogy baj legyen- a saját lábában szokott elesni a Dédi. -közben a párom "nyugtatott" telefonon,hogy mellette a gázt is néha nem szokta elzárni rendesen... Nagyokat nyeltem,de nagyon!! Végül a 4. napon megnyugodtam,mikor láttam,hogy a lányokkal minden rendben van!- ellentétben a házzal! Hú,hogy milyen sok mindennek máshol találták meg a helyét... -A délutánt azzal töltöttem,hogy pakoltam a konyhaszekrényben.


üdv: Friss 3 gyerkőcös.

2011. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hát ez az a szomszéd, öregek is hisztisek is meg nem is vagyunk olyan viszonyban,hát a barátnőt meg csak nem hívom mikor neki is van 2 férje hajnaltól estig melózik,van elég baja.

de valahogy csak lesz úgy látom van ennél bonyolultabb felállás is mint a tied.

köszi jól esett a biztatás,még 4hét és kiderül hogyan alakult.

az elsővel ráhúztam 1hetet remélem most nem,aztán lehet az a legtisztább befeküdni akkor már megoldják a lányomat mert felkészülnek hogy mikor megyek be és leosztják hol lesz.

2011. szept. 29. 17:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre laksz!én Győr környékén! ha esetleg Ti is akkor szívesen vigyázok a gyerköcödre mert babyszitter vagyok!ha gondolod írj privit!
2011. szept. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!