Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok? Melyik a...

Mit gondoltok? Melyik a legjobb és miért? Egyedül bent lenni a szülőszobán, pároddal, anyukáddal, nagymamáddal, anyósoddal, testvéreddel, vagy barátnőddel?

Figyelt kérdés
2011. júl. 16. 11:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nagymamám nem él, anyósom 72 éves, ezek kilőve. Testvérem nincs, barátnőm van de ez mégiscsak egy család születése nem társasági esemény.

Én egyértleműen a páromra tartok igényt.

2011. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 ava87 ***** válasza:
100%

Velem anyukám volt bent. A fiam apja nem volt az országban, amikor szültem, és őszintén szólva, már nem is igazán voltunk együtt, de ez egy hosszú történet. Nekem nagyon jó volt, hogy az anyukám ott volt velem végig.

Viszont most már nem ez a felállás van, szóval ha majd szeretnénk megint babát, akkor szeretném, ha a férjem lenne bent. Bár neki ezt még nem említettem, és nem nagyon bírja az ilyen véres dolgokat, szóval nem tudom, hogy ő akarná-e. De mivel nem az első szülésem lesz, így azt mondom, akkor sem dől össze a világ, ha nem szeretne bejönni. Az elsőnél viszont nekem nagyon sokat jelentett, hogy volt bent velem valaki, akiben feltétlenül megbízom.

2011. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én három szülésen túl vagyok, de egyiknél sem akartam senkit, hogy bent legyen. Úgyhogy én az egyedüllétre szavazok.
2011. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjem volt bent mindkét szülésnél. Bár az elsőnél még nem nagyon akart ott lenni, de ha úgy döntött volna, hogy mégsem, akkor Anyukámat kértem volna fel aki kint várakozott. Szerintem nagyon jó dolog ha valaki közeli családtaggal megoszthatod a gyermeked születésének csodálatos élményét és az is sokat jelent, ha a vajúdó a fájások szünetében egy ismerős arcot lát.

Nekem nagyon nagy megtiszteltetés lenne ha a leendő unokám születésénél jelen lehetnék majd.

2011. júl. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Szerintem ha a párod nem igazán rajong az ötletért, akkor mondd el neki azt a lehetőséget, amit nekünk ajánlott a szülésznő:Az elején legyen veled, fogja a kezed támogasson,Ha a doki bejön megvizsgálni kimehet, és amikor végzett ismét bejöhet,Aztán amikor konkrétan itt a szülés kimehet megint.És ezzel nem cserben hagy mert az elején mikor a legnagyobb szükséged van rá ott van veled.És nem mellékes, hogy a születést követő első órában szintén ott lehet veled és a babával.
2011. júl. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen a te dolgod,nem tudhatjuk,ki mit érez. Ha a párod benn szeretne lenni és te sem vagy ellene,akkor úgy a jó, ha úgy érzed, nem lenne jó,ha szenvedni,ordítani lát és ő is fél a helyzettől,akkor ne legyen benn. Ha inkább barátnőbe kapaszkodnál vagy egy dúlát hívnál,az is tökéletes, a lényeg,hogy neked kényelmes legyen. Ha nem tudsz dönteni,menjetek el egy szülés-előkészítő előadásra,utána jobban átlátod. Én pl nem választhattam mert a hülye influenza miatt karantén volt :S mintha amúgy a nővérek sterilek lennének...
2011. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én szülés előtt állok. Én nem szeretném, hogy ennyien bent legyenek. Max. 1 hozzámtartozó és az vagy a párom, vagy az anyukám lenne. De ha nem tudnám eldönteni, akkor inkább egyedül lennék.
2011. júl. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Hát én megcáfolom az első válaszolót, mert bár valóban nem társadalmi eseményről van szó, velem egy barátnőm volt ben és segített 16 órán keresztül. Szegény párom nagyon rosszul viseli az ilyesmit, mikor meséltük neki, hogy mi volt bent, attól is rosszul lett és lesápadt.Mindenképpen olyan ember legyen bent veled, akiben megbízol, akire számíthatsz és ne törődj azzal, ki mit mond. Először rám is furcsán nézett a család, hogy miért pont a barátnőm, de a másik személy még a nővérem lett volna, de őviszonylag messze lakik, tehát nem tudott volna velem lenni az elejétől fogva, barátnőm pedig fél óra alatt ott volt és el sem mozdult mellőlem, míg a babám meg nem született. Jó volt, hogy nem kellett egyedül lennem, nem tudom, hogy bírtam volna.

Barátnőmnek amúgy korábban elég nehéz szülése volt, így tudtam, hogy bármi történik, meg fog érteni engem és át tudja érezni, hogy min megyek keresztül. Nem bántam meg, hogy ő volt bent velem.

2011. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Velem a férjem volt bent,igaz engem császároztak de a műtőbe is bent volt.Nekem nagyon megnyugtató volt.Persze ezt ti döntitek el hogy a párod be akar e menni veled vagy nem,de szerintem az a legjobb ha a párunk van velünk.
2011. júl. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a férfiak nincsenek felkészülve a látványra, na. Én az élet az anyaméhben c. sorozatot szerettem volna neki megmutatni, de nem volt hajlandó megnézni, mert "félt" a látványtól. Szóval én rá bízom, mert persze nekem is kell támogatás, de ettől független neki is kell szabad döntés. Én is arra szavazok, hogy amíg kényelmes neki, legyen benn, majd kimehet ha akar.
2011. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!