Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első szülésnél...

Akinek az első szülésnél repedt a hüvelye és/vagy nem vált le a méhlepény, hogy alakult a második babánál?

Figyelt kérdés
Kicsit aggódom, mert a szülés babázás helyett mindjárt altatással folytatódott, csak másnap kaphattam meg, hogy legalább magamhoz öleljem. Arról nem is beszélve, hogy hetekig nagyon fájt a sebem. Nagy esélyem van, hogy megismétlődik? Az intimtorna mennyit segíthet?
2011. okt. 3. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen tapasztalatom nincs, de anyukámnál nem vált le a lepény, mikor nővérem született. Engem ettől függetlenül 3 óra leforgása alatt, minden gond nélkül megszült.

Barátnőmnek sem vált le a lepénye, de nem kapott annyi altatót mint anyukám (1 napig volt k.o.), ő egy óra után már babázott.

Az intimtorna a méhlepényen segíteni nem tud, de a gátadon igen.

2011. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért reménykedem, hátha "edzettebb" leszek már. :)
2011. okt. 3. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Anyukámat a 3.babánál(húgom) altatták, mert a méhlepény darabos volt.Koraszülött volt húgom, a méhlepény már totál el volt halva, csoda, hogy semmi baja nem lett.

Ja és volt gátmetszése.

Ez után a 4.baba(öcsém) 20 perc alatt megszületett gátmetszés nélkül:)Azt mondta semmi extrát nem csinált, csak 9 hónaposan is kapált még a kis házi veteményesben:)

27 hónap van közöttük

2011. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első szülésemnél teljes hosszi hüvelyfalszakadásom volt,több, mint 2 órán át varrtak utána. Méhlepény darab is maradt, volt altatás, műtét, 2 hét kórház. Utána hetekig rémesen fájt minden lépés, ülés meg pláne.

A második szülésem maga volt az álom. Könnyen, gyorsan, problémamentesen. Másnap már vígan voltam, szinte nem is éreztem, hogy szültem, pedig gátmetszés akkor is volt.

Ez nem hiszem, hogy hajlam vagy testi adottság kérdése, egyszerűen így alakult. Igen kicsi az esély, hogy kétszer ugyanúgy járj.

2011. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. szülésemnél volt gátmetszés, de én is repedtem végbélig, plusz a hüvelyfalam is, rémes volt utána hetekig, hónapokig, meg a kitolás is elhúzódó volt elakadt a baba, leesett a szívhangja.

2. babám pikk-pakk meglett, 1 óra alatt, itt is volt gátmestszés, de repedtem megint, most csak másodfokú volt a gátrepedés. Kb. 1 hétig fájt csak. Viszont a méhlepény szívósan tapadt, egy darabját altatásban vették ki, de rá 2-3 óra múlva már kitisztult a tudatom. Este szültem, és babát csak reggel kaptam meg, de nem viselt meg ez egyáltalán.

Az első szülésem után meg másfél nappal kaptam meg a babát, mert nagyon gyenge voltam, majdnem elvéreztem, iszonyatos állapotban voltam.

A mostani altatás semmiség volt ahhoz képest.

2011. okt. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Kicsit megnyugtató volt olvasni, hátha szerencsésebb leszek most, végül is az elsőt is túléltem, és maga a szülés szép élmény volt.
2011. okt. 4. 08:15
 7/7 anonim ***** válasza:

1. hüvely és méhszájrepeedés, hosszan tartó vérzés, mire mmindent sikerült összefoltozni

2. dettó, mint az elsőnél+méhöblítés+2 egység vér 2 nap múlva, oylan xar lett a vérképem


3. NEM LESZ!!

2011. okt. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!