Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szülésnél lehet ülve is...

Első szülésnél lehet ülve is szülni, vagy muszáj teljesen fekve lenni?

Figyelt kérdés

én valahogy úgy érzem úgy sokkal nehezebb lehet, és legszívesebben guggolva szülnék, de úgy biztos nem lehet :/

de ülve legalább igen?


2011. aug. 28. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én félig ülve, félig fekve szültem, könnyű volt. Azért nem engedték az ülve, guggolva szülést, mert könnyebben repedhetsz. Szerencsémre ebben a félmegoldású se ez, se az pozícióban nem repedtem, nem vágtak, így egy varrásom sem volt!


Hol fogsz szülni? Mennyi van még hátra?

2011. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

még sok van hátra, egyenlőre keresem a helyet, ahol baba és anyabarátabb az egész.

Baranya megyei vagyok, és szeretnék olyan kórházat, ahol ezt engedik, meg nem szakítanak el rögtön a babámtól.

ha kell utazok is többet ezért.

2011. aug. 28. 23:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Ha Pest környéki lettél volna Én az Uzsoki kórházat ajánlottam volna. 2010-ben lett kész a felújított szárny ami gyönyörű, tiszta, minden szobához tartozik fürdő,wc,hűtő, mini konyha rész. Kedvesek a nővérek, csecsemősök, szülészek, dokik. A kicsi egész nap veled lehet, mindig adnak tiszta ruhát a kicsinek ha "baleset" éri legyen éjjel 2 vagy délután 2 mindig mosolyognak, kapsz napi 5 pelust is. Az is jó, hogy az első 2 éjszaka kötelező beadni éjszakára a babát, így kipihened magad a szülés után. Konkrétan este 11-re kell vissza vinni és reggel 6-kor már szólnak, hogy: "Anyukák lehet jönni a babákért!" Én imádtam ezt a mondatot!!!!! :D Ha lehetne pontozni 10-ből 15 pontot adnék nekik mindenre!!!!!!!!!


Igaz, hogy eddig csak 1x szültem, de sok baba született mostanság a családban, így elég sok kórházat "megjártam", szemügyre vettem!

2011. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az utolsó 1 órát oldalt fekve vajúdtam, mikor szóltam, hogy nyomnom kell, fel kellett ülnöm és székké alakították az ágyat, majd meg kellett fognom a 2 térdemet. megmondom őszintén, az egész vajúdás, szülés alatt az az 1 perc volt a legnehezebb mikor fel kellett ülnöm :) de jól érzed, tényleg, tényleg sokkal könnyebb így, és ezért így is alkalmazzák ha egy mód van rá.
2011. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok, akkor én is kitérnék a kórházra ha már az első válaszoló is megtette :)

én a szt.imrében szültem, ott eleve 2 éjszakát van bent anyuka ha minden rendben, mindkét éjszaka veled lehet a baba de este megkérdezték a csecsemősök, hogy vigyázzanak-e rá, van rá mód beadni ha kimerült az anyuka. összesen 4x 1 órára viszik el kötelezően a babát, az oltás vizsgálatokkor és ilyenkor gyorsan lefürdetik.


pelust viszont nem adtak és mikor baleset volt, akkor a kisfiam egy rá kicsi és lila rugit kapott mert sajns nincs elég ruhájuk. de így is csak ajánlani tudom, bár sajnos messze laksz

2011. aug. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

a két aggodalmadra reagálnék:


nem nehezebb fekve, vagy szülőszékben szülni. sőt, talán jobban is tudnak neked segíteni, fogják a lábad, meg tudod támasztani, jobban látják a babát, bevált módszer ez.


a másik: a kórházak már nagy részben bababarátak, sok helyen egyből rád rakják a babát, később vágják el a köldökzsinórt és 2 órát együtt lehettek, utána mentek csak a szobákba.


de bármit lehet, amit szeretnél, kérdezz jó előre, akkor nem lesz félreértés

2011. aug. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon kórház- és orvosfüggő! A testednek sokkal jobb ha függőleges helyzetben vagy, de a dokinak kényelmesebb ha fekszel, ezért sok helyen így hagynak csak szülni. A guggolásnál sokkal könnyebben tágul a gátad, de ehhez elkötelezett szakember kell, aki nem a saját kényelmét helyezi előtérbe hanem a te testi épségedet. Természetesen ez első szülésre is igaz. Ha annyira fáradt lennél hogy már tartani sem bírod magad a párod segíthet (hátulról beléd karol, de ez a szülésznő feladata, hogy segítsen jó pózt találni mindkettőtöknek)vagy jobb kórházakban ehhez van szülősámli. Kérdezz rá a dokidnál ők hogy szokták, és ha kitérő vagy nemleges választ ad, akkor válts dokit, kórházat, sosem késő! Az egészséged érdekében!
2011. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A félig ülő-ülő testhelyzet nem sokat javít a dolgon, a guggolás, állás, négykézláb az igazi!
2011. aug. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

kórház és orvosfüggő, az elsőt ülve szültem, a másodikat kádban szintén ülve, az istván korházban.


Én is úgy gondoltam h guggolva akarok szülni, de végül mégis az ülést választotam mindkétszer, a férjem tartotta a hátamat.

2011. aug. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha baranyai vagy, szülj Szigetváron :)

Szülés után együtt lehetsz a babáddal már az első 2 órában is, mellre teheted, apuka természetesen benn lehet. Ja, és sok doki a természetes szülés híve. 2x szültem ott, mindkétszer természetes úton, gátmetszés nélkül! Mindvégig figyeltek rám, támogattak, teljesen biztonságban éreztem magam. Talán ennek is köszönhető, hogy viszonylag gyorsan megvolt mindkét baba, és nem kellett érzéstelenítés se.

2011. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!