Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák írnátok tapasztalatok...

Kismamák írnátok tapasztalatokat, aki az első szülésnél nem tágult császár lett, majd a másodikra sikerült?

Figyelt kérdés
azt mondta az orvosom, hogy megpróbálhatom a hüvelyi szülést, amit nagyon szeretnék, de félek! az elsőnél nem tágultam és bele is kakilt a magzatvízbe a gyermekem, mennyi esélyem van hogy most menni fog a tágulás? Nagyon szeretnék természetes úton szülni, mit tegyek hogy menjen minden rendben és sikerüljön?
2011. júl. 21. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
majd tágít az orvos méhszájat, ne aggódj :S Ha mégsem jön a baba, akkor lesz császár. Nekem mindkét császárnál ugyanaz a probléma állt fenn, homloktartásban volt a gyerek. Pedig próbáltam megszülni, de nem jött össze. Nagyon fognak majd rád figyelni, szét ne váljon a heg.
2011. júl. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igaz nekem csak egy babám van,de őt császárral szültem.Nekem 3-szor indítottak,úgy sem indult be.De 2 ujjnyinál tovább nem tágultam,csináltak uh.-ot és kiderült hogy sehogy se tudtam volna simán megszülni mert magasan volt és hátra tartotta a fejecskéjét.De talán jobb is így mert a nyakára volt csavarodva a köldökzsinór.
2011. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mitha én irtam volna a kérdést.

2010májusban szültem császárral. 2nappal hordtam tul mikor reggel 7kor inditottak(vérnyomásbajok miatt elsősorban)totál zárt voltam...azt beszéltük h du valamikor ha nem törtnik semmi mérlegeljük a császárt. na erre sor sem került,mert a pici szivhangja leesett többször, vmi nem ok, irány a műtő 11kor született meg a fiam,rá volt tekeredve a zsinor,nem lett volna esélyem megszülni rendesen.(de még akkor is teljesen zárt voltam.)

most ujra babát várok, s nekem is minden vágyam h rendesen megszülhessem.mivel én még csak 8hetes vagyok, nem beszéltük erről a dokimmal(majd a vége felé)de bizom benne h összejöhet...

2011. júl. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó, kívánom neked hogy sikerüljön megszülni. Nekem azt mondta még a dokim, hogy ha nagy baba lenne akkor sem hagyna szülni, ettől mondjuk nem félek mert az első 3120 grammal született, és 4 kg körül lenne császár. Próbálok beszélgetni a babámmal hogy sikerüljön együtt, remélem beválik.
2011. júl. 22. 09:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Én két éve szültem császárral,én sem tágultam,majd császárnál kiderült,hogy hanyatt volt a babám,és nem tudtam volna megszülni!Én is szeretnék simán szülni de nálam valószínűleg nem is engedik megpróbálni a hüvelyi szülést mert kevés idő fog eltelni a két szülés között!
2011. júl. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült. Az első kisfiam 3 éve császárral született, mert nem tágultam. Akkor 39+3-ra elfolyt a magzatvíz, ami zöld volt. Oxitocin kaptam, de úgy sem tágultam sehová, ráadásul minden fájásnál a babám szívhangja nagyon leesett. Most 4 hete született a második kisfiam szintén császárral.40+4 napra indult fájásokkal, a szülőszobán folyt el a magzatvizem, ami ismét zöld volt. Megint minden fájásnál leesett a kisfiam szívhangja, így ismét a műtőben végeztem.Az első kisfiam 3400 g-al és 49 cm-el, a második 4000 g-al és 58 cm-el született. Kívánom, hogy neked sikerüljön a természetes szülés, ha azt szeretnéd. :)
2011. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! Végül is az a fontos hogy egészséges legyen a baba és ne történjen se vele se velem semmi baj, de annyira szeretném átérezni azt az érzést amit azok a kismamák anyukák mesélnek, akik természetes úton szülnek. Amúgy az én szülésem is olyan volt minta az utolsó válaszolóé, annyi különbséggel, hogy a szívhang nem esett le, az végig tökéletes volt, és a baba jól helyezkedett el.
2011. júl. 22. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!