Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány hetesen nézik az első...

Hány hetesen nézik az első magzatvízvizsgálatot?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdésedből nem derül, ki hogy, mit értesz magzatvíz vizsgálat alatt. Ha az amniocentézist (egyes genetikai rendellenességek kiszűrésére magzatvizet vesznek) abból csak egy van és a 16-18. hét körül szokták végezni. Létezik még az amnioszkópia, amikor a magzatvíz tisztaságát nézik a méhszájon keresztül. Ezt helye válogatja, hogy mikortól és milyen gyakorisággal végzik, de jellemzően csak lejárt terminus után szokták.

Valamennyi ultrahang vizsgálatkor egy tapasztalati becskés alapján megbecsülik a magzatvíz mennyiségét.

2009. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az amnioszkópiát (magzatvíz vizsgálat) akkor végzik, ha túllépted a szülés kiírt időpontját anélkül, hogy megszültél volna. Például én X. hó 8-ra voltam kiírva, és mivel addig nem szültem meg, X. hó 9-én (következő nap) már nézték.
2009. márc. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a betöltött 40. hét előtt néhány nappal nézték először, aztán a betöltött nap után még egyszer. Elvileg 2 naponta kellett volna járnom, de szerencsére a kiírt időpontra 2 nappal megszültem.

Ne aggódj, az amnioszkópia nem kellemetlenebb egy rákszűrésnél!

2009. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!