Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az intimtorna tényleg segít a...

Nikibubi kérdése:

Az intimtorna tényleg segít a szülésnél? Van módszer, amivel meg lehet könnyíteni a szülést?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat,hogy pisilés közben tartogassam a vizeletet már a terhesség elejétől a végéig,hogy erősítsem a hüvelyemet.Hallottam valamilyen légzéssegítő gyakorlatról is,aminek nem tudom a nevét,így nem is tudok utánanézni.Igaz, hogy aki epidurált kap, annak kb.8 órán keresztül nem szabad mozgatniaa fejét, mert iszonyú fejfájása lesz, vagy ez kacsa? HA burokrepesztést és gátmetszést csinálnak, azokat érzéstelenítő után csinálják?

Bocsi a sok kérdésért,de elég kíváncsi természet vagyok,és szeretnék minél többet megtudni a "könnyítő "praktikákról. :)


2011. okt. 4. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
[link] itt olvasgathatsz és ő segít is levélben. Nagyon rendes. Amúgy ő azt mondja, hogy a vizelet visszatartás ellenkezőjét teszi (nekem ki is fejtette és így tényleg igazat adok neki). Az epid után tényleg nem lehet mozogni, de csak nagy műtéteknél. Császármetszésnél nem így van, ott az orvos mondja meg. Nekem a szobában volt akit császároztak, ő azonnal mozoghatott. (gondolom attól is függ meddig tart). Vélemények alapján (amiket hallottam egyénre szabott). A burokrepesztést nem feltétlenül, de tudtommal volt, hogy adtak valamit. A gátmetszésnél viszont semmit, de ezt tapasztalatból is tudom, hogy semmit nem érzel. Én könnyítő praktikának csak azt tudom, hogy próbálj befele fordulni, és figyelni a megérzéseidre. És az iszonyatú nagy fájdalmaknál is arra figyelni, hogy "halad" a pici. Most így röviden ennyi. Ha egyéb kérdésed van írhatsz privit is. Még annyit, hogy ameddig csak tudsz ülj, vagy sétálj.
2011. okt. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rendben!! :)

Köszönöm a segítségedet,aranyos vagy! :)

2011. okt. 5. 06:09
 3/9 anonim ***** válasza:

az intim torna tényleg segít, de elsősorban abban, hogy könnyebben regenerálódsz szülés után. a vizelet "elzárást" épp ott mndták, hogy többet árt vele az ember, úgyhogy azt ne csináld.


van légzés, ami a kitolásnál segít, de ezt élőben kéne megtanulni. (ha nem sikerül, akkor úgyis mondja majd a szülésznő, csak könnyebben érted, ha már előtte is próbáltad).

a beavatkozásokról nem tudok érdemben nyilatkozni, mert én természetes szülésre készültem, és abban is volt részem. ezt csak ajánlani tudom! minen pillanatot közösen éltünk meg a babóval, hatalmas élmény és nagy közös munka volt!


merre laksz? Bp.11ker-ben van váradnós torna, ott a légzést megtanítják és az intimtornáról is van előadás, lehetőség csatlakozni.

2011. okt. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2.válaszoló!

22.kerületi vagyok,úgyhogy a 11.kerület nincs olyan messze tőlem. :)

Hanyadik hónapban lehet elkezdeni járni,és mennyibe kerül?Nem tudod véletlenül:

Köszi a segítséget!

2011. okt. 6. 08:59
 5/9 anonim ***** válasza:

szerencséd van! a 22.kerületieknek is ingyenes beutalóval. a Szt.Imre kórházban van a tanfolyam, Bori elérhetőségét megtalálod a honlapon, előbb telefonon egyeztess vele, melyik induló csoportba tud felvenni.

szerintem az, hogy mikor végzed a tanfolyamot, mindegy, úgyis az otthoni gyakorláson múlik a dolog sikere. annyi biztos, hogy nagy pocakkal nehéz végezni a sok gyakorlatot (ha már megtanultad, utána napi 5-10 perc kell csak, a tanfolyam alkalmak viszont 2 órásak).


[link]


jó babavárást!

2011. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ja, és a várandóstorna infók:

[link]


előadásokról tudsz? itt van intimtornás is, de csak novemberben. de a többin is sok hasznosat hallottam:

[link]

2011. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hűűűha! :)


Nagyon szépen köszönöm!!!!

2011. okt. 7. 07:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Én és egy barátnőm jártunk intim torna tanfolyamra, pont emiatt, még terhesség előtt. A szülés közben egyikünknek sem jutott eszünkbe bármiféle gyakorlatot is csinálni, nem lehet olyankor, baromság sztem.
2011. okt. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szülés közben nem is kell gyakorlatot csinálni. viszont az azután 24 órában igen.
2011. okt. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!