Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a szüléstől, ti hogy...

Félek a szüléstől, ti hogy voltatok vele? Melyik módszer a legfájdalommentesebb?

Figyelt kérdés

ha van kedvetek írjátok le milyen volt a ti szülésetek, nagyon örülnék neki :)

Köszönöm!


2011. máj. 24. 12:47
1 2
 1/12 *Calli* ***** válasza:
Én 28 órát vajúdtam, de csak mert nem törődtek velem az orvosok! Nem tágultam és hagytak szenvedni! Végül egy normális doki bekötötte az oxitocint és onnantól kezdve 3 és fél órát kellett várnom a fiam megszületéséig! Itt EDA nincs csak gáz, azt szívtam! Októberben újra szülök és reménykedem benne, hogy ezúttal rövidebb lesz! Császármetszésre nem vágyom, félek a műtéttől, szerintem jobb a természetes szülés még így is...
2011. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53órát vajúdtam,a vége pokoli volt,császár lett a vége. Októberben érkezik a kistesó,nagy valószínűség szerint császárral szülök.
2011. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet kérj EDA-t! Szuper! Én azzal szültem, nem mondom, hogy fájdalommentes volt, mert mielőtt beadták, nagyon fájt és a kitolásnál már nem volt meg a hatása (nem is lehet), de a vajúdás szuper volt tőle és nagyon jól tágultam! Így kellemes emlék maradt a szülés!!! Boldog babavárást és könnyű szülést!
2011. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

az én szülésem össz-vissz 7 óra volt, ebből a kitolás volt a legdurvább, de az csak 15 perc volt.ja meg utána a varrás....és nem volt fogadott doim, szülésznőm, mindenki kedves volt:)

ne félj, túl leszel rajta:)

2011. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

12 óra telt el a magzatvíz szivárgása, és a lányom világra jövetele között. Az első 4-5 óra tök lájtos volt, mert nem voltak fájásaim. Aztán bekötötték az oxitocint, na akkor lettek. Kétszer tágított kézzel a doki, a másodiknál könyörögtem, hogy hagyja abba. Egyszer kaptam méhszáj lazító injekciót is, az azért volt jó, mert kb. 15-20 percre lejjebb vette a fájások erősségét. Akkor picit tudtam pihenni, le is fekhettem. Amúgy végig a labdán ücsörögtem, az nagyon jó volt. Az oxitocin ellenére nagyon lassan tágultam. Végül kinyíltam, de még nem tűnt el a méhszáj. Akkor viszont már éreztem a toló fájásokat, amire mondták, hogy sóhajtsam el, mert még legalább fél óra. Az iszonyat volt! Ráadásul akkor már a labdán sem volt jó ülni, mert a baba szépen jött lefelé. És nyomott.

Kb. 3-4 elsóhajtás után (10 perc) mondtam a szülésznőnek, hogy ez már nem vicces, és nyomnom KELL!! Látta, hogy nem viccelek, kirohant a dokiért. Nagy nehezen felsegített a férjem az ágyra, a doki benézett, és közölte, hogy "Jé, itt a haja!". :D

Szétkapták alattam az ágyat, aztán már nyomtam is. Az már nem is fájt igazán. Az első nyomásnál elrontottam a levegőt, így csak kettőt tudtam nyomni egy fájás alatt. De utána még 3 fájás, és már kint is volt a kislányom.

Egyáltalán nem féltem előtte. Amikor elkezdett szivárogni a víz, és feltettek NST-re, akkor egy kicsit kétségbe estem. De utána már csak sodródtam az eseményekkel, nem volt időm félni. :)

De egy biztos: labda nélkül nem bírtam volna ki. Így is néha elszorítottam a férjem combját, mert abba kapaszkodtam. Az oxitocintól olyan fájásaim voltak, hogy párszor lekapartam volna a csempét. Ráadásul inni sem lehetett... azzal a sz@r kórházi vízzel öblögethettem néha. Amikor megszületett a lányom, akkor viszont betoltam egy fél csomag szőlőcukrot. :)

Abban a pillanatban amúgy, hogy kint van a baba, már el is felejtettem minden fájdalmat. Amikor összevarrt a doki -az jó másfél óra volt- elkezdtünk telefonálgatni. Nem akarták elhinni, hogy akkor szültem, mert annyira fel voltam pörögve. :D

2011. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

EDA

2 xszültem így, mondjuk ettől függetlenül mind a kettő előtt paráztam

Az elsőnél mert nem tudtam mi vár rám, másodiknál, meg mivel tudtam.

Ráadsul ez első tután voltak komplikációk, attól is féltem, hogy 2. után ne legyenek (de lettek:-((

2011. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én természetes úton szültem a kisfiamat, 41. héten - mikor már épp befektettek volna - elkezdődtek este a fájásaim. Nem túl erősen, még aludni is tudtam valamennyit. Reggel bementünk a kórházba a megbeszélt időpontra. Megvizsgáltak, a dokim örömmel közölte, hogy nem kell indítani stb., mert már jönni akar a kis lurkó. Fél 9-kor bekötötték az oxitocint - attól jó erős fájásaim lettek - és pontban délben megszületett a kisfiam. 3,5 óra volt az egész. A vajúdás nem volt piskóta, a kitolásnál viszont szinte semmit nem érzetem. Életem legszebb napja és legjobb élménye volt! Utána pedig olyan eufórikus hangulatban volt részem a boldogságtól, a babám látványától, illatától, kicsi testének melegétől...hogy elmondani nem is lehet. Szeretném mégegyszer átélni!!! Minden jót, könnyű és szép szülést kívánok!
2011. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
programozott császárom volt:)Bementem,megműtöttek,hazajöttünk 5 nap múlva és teljesen jól voltam...
2011. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Lelkileg felkészültnek éreztem magam,fitt voltam,dolgoztam, nyüzsögtem egész terhességem alatt. Gondoltam én kis naív,hogy könnyű szülés vár rám hisz sokat mozogtam, nem hagytam el magam. Hát nem így lett:(:(:(

Szivárgott a magzatvíz, nem akartam tágulni, 14 óra vajúdás után kaptam oxitocint, és attól kezdve kőkemény fájdalmaim lettek, azt hittem a vége felé hogy ott halok meg. Nagyon nagyon ki voltam, elfáradtam és a kezemben akartam tartani a lányomat. Olvastam én is,hogy a kitolás már gyerekjáték---hát ez se így volt, nagyon nagyon fájdalmasra és hosszúra(45 perc) sikeredett,úgy hogy a doki végig a hasamban könyökölt. De utána amikor a 4 kg-os lányomat a karjaimban tarthattam, elmúlt minden egyes fájdalom. 1 óra múlva már zuhanyoztam, tudtam ülni,jól voltam.


DE: nagyon nagyon megviselt lelkileg és kb 5 hónap kellett,hogy túltegyem magam rajta,hogy ennyire fájdalmas volt. Akkor ott és 5 hónapig azt mondtam soha nem fogok szülni. Most 6,5 hónapos a picurkám és tervezzük a tesót!!!:):)

2011. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2011. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!