Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Részletezné valaki a szülés...

Részletezné valaki a szülés menetét, hogy mikor mi történik és mit kell majd csinálni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyéni dolog , mindenkinek más a szülése .
2009. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ez teljesen egyéni,nekem így volt:

indított szülés volt,mivel túlhordtam a babámat

1.megbeszélt időpontban bementünk,kaptam egy szabad vajúdót,ami abban a kórházban szülőszoba is egyben; átöltöztem hálóingre,rám tették a ctg-t; megvizsgált a szülésznő,eléggé ki volt már nyílva a méhszájam,hívta a dokit. vártam a dokira,közben dumcsiztunk a férjemmel.

2. jött a doki,megvizsgált,mondta,hogy burokrepesztés lesz. vártunk megint. jöttek,burkot repesztettek,egyáltalán nem fájt. utána vártunk 10-15 percet,nem indultak be a fájások.

3. jött a szülésznő,bekötött oxitocint,mondta,hogy efküdjek fel az ágyra. feküdtem,kb. 10 perc múva elkezdődtek a fájások.

az első pár erős fájás nagyon erősnek éreztem,aztán elviselhetőbbé vált,fogalmam sincs mi történt,csak homályosan tudom, az idő meg totál nem számított

időnként bejöttek és megnézték mennyit tágultam,lehetett mászkálni,guggolni,inni vajúdás közben.

4. aztán az egyik fájásnál éreztem valami halvány "kakilnom kell ingert". kiáltott a férjem a dokinak,jött a szülésznő,mondta,hogy feküdjek az ágyra,jött az orvos is,megvizsgált, utána bal és jobb oldalamra kellett feküdnöm,hogy jobban táguljak. aztán egyszer csak megint megvizsgáltak,mondta a szülésznő,hogy próbáljak meg nyomni.próbáltam,de még nem jött az inger. elmondta,hogy hova nyomjak (mintha kakilnék), aztán következő emlékem,hogy jönnek a tolófájások,nem volt kérdés,hogy hogyan és mikor nyomjak,férjem fogta egyik oldalon a lábamat és a fejemet,szülésznő a másik oldalon fogta,én meg nyomtam,szemem csukva volt. doki szembe velem. aztán éreztem,hogy feszít alul a bébim (ja,előtte volt egy gátmetszés,de azt nem éreztem), kicsit furi volt,de hihetetlen erős toló inger jött rám és megszületett a bébim. maga a csoda!!!!

néztem,ahogy megtörlik,elvágják a köldökzsinórt,aztán a hasamra tették,mászott fel a pocimon,nagyon jó volt. utána elvitték megfürdetni és felöltözni, közben mondta a doki,hogy nyomjak egyet,akkor kijött a méhlepény, összevarrt (előtte adott szurit,hogy ne érezzem),utána visszahozták a bébim,apa kezébe volt mellettem,jött egy nővér,lemosdatott és ott feküdtünk még 2 órát a szülőszobán. közben ismerkedtünk a kisbabámmal,pihegett a hasamon,próbáltam szoptatni, majd letoltak a bébivel a csecsemőosztályra,megmutatták a szoptatást,1-2 cseppet szopizott a drágaságom, utána szerintem aludtunk. Fájt,de megérte. ne félj tőle,hidd el,csodaszép és különleges élmény!

2009. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!Olvasd el a születés hete honlapon.Én is ezt olvastam előtte.Nagyon öszinte.Jó egészséget nektek.:)
2009. ápr. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!