Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » ÁEK (MÁV) korház szülészete,...

ÁEK (MÁV) korház szülészete, nyílt nap. Stb. Véleményetek?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne a korházzal kapcsolatosan, kérlek,ha van infod,nemrég szültél ott,tudsz elérhetőséget,írj.

Nincs választott dokim,a szülést az ügyeletesnél tervezem,de területileg nem oda tartozom. Attól még szülhetek ott,nem? Fogad a Korház? Hasonló esetben járó kismamál véleményét,tapasztalatait szeretném kérni. Köszi! :)


2011. okt. 21. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi kapcsolatod nincs a kórházzal? Az Áek-be sajnos nem lehet csak úgy beesni, legalábbis nem lesznek veled túl kedvesek. Pont szülni voltam, még a ctg rajtam volt egy vizsgálóban, amikor jött egy kismama, hogy 35 hetes, folyamatos fájásai vannak, rögtön kérdezték, hogy kicsoda, micsoda, miért nem a saját kórházába ment. Ellátták szájhúzogatva, de nem túl szívesen...

Egyébként a szülészeten profik, ügyesek, aranyosak a szülésznők és rendesek a dokik. Bár, nekem fogadott dokim volt. Sürgősségi császárom volt, a férjem egy kis ablakon keresztül nézhette a műtétet, megfoghatta rögtön a babát. Aneszteziológus mindig van.

Az osztályon az ápoló nővérkék nagyon rendesek, kedvesek voltak, a csecsemősök genyók. Semmiben sem segítettek a baba körül. kb. 1 órára tolhatod be a babát, amíg lezuhanyozol, rendbe teszed magad, aztán kész, vidd vissza. Szoptatásban érdemi segítséget nem tudnak adni.

A szülés másnapján jön egy védőnéni, ő felveszi az adataitokat, a baba irataihoz, na ő nagyon aranyos, érdemesebb tőle kérdezni. A babákkal foglalkozó gyerekorvos egy szuper dokinéni, nagyon odafigyel mindenre.

A kaja egy förtelem.

A szobák tiszták, rendesek, 3 ágyasak, mindegyikhez külön zuhanyozó és wc van. Próbálj minél kevesebb cuccal készülni, mert az éjjeli szekrények romosak, nem lehet bele pakolni, mi táskából öltöztünk.

2011. okt. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ott szültem 3 éve, az előző válaszoló nagyon jól leírt mindent, nem is tudok hozzáfűzni semmit. Januárban megint megyek. :)
2011. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Kapcsolatom a korházzal? Ott volt a két gen Uh.,a MÁV Rendelőintézetbe járok terhesgondozásra, maximálisan elégedett vagyok a dokival,de vmikor a 20hét körül beszéltünk szülésről. Na akkor derül ki,hogy ő,mint szülész nem az Áek-ben dolgozik,de nyugi, majd az utsó hónapban átad a barátjának. Most,a 35. hétben vagyunk, múlt héten megint rákérdeztem,hogy mikor lesz aktuális,erre kiderűl,hogy az a doki már nem vállak,sőt valószínű,a szülésem várható idején szabin is lesz majd. Igazán a korházhoragaszkodom, ha már a terhesgondozó dokimnál nem szülhetek,akkor mindegy kinél. Csak aggódom,hogy fogdnak-e választott doki nélkül. Köszönöm még1x! :)
2011. okt. 22. 08:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 2009-ben szültem ott és januárban fogok megint.

Első válaszoló jól leírt mindent.

Én sajnos találkoztam bunkó dokival mostanában is (volt hogy be kellett mennem ügyeletre) és az első kérdések között mindig ott volt hogy ki az orvosa?

És még annak ellenére is voltak velem bunkók,hogy van fogadott orovosom aki ott dolgozik nap,mint nap.


Ez a fogad-e vagy sme a kórház érdekes kérdés.

Ugyanis hivatalosan nem is fogadhat, csak a területileg illetékes kórház. De ez egy olyan dolog, hogy a sürgős eseteket meg köteles az a kórház ellátni ahová bemész.


Most ha pl nem szülésről beszélünk, akkor ha baleset ér az utcánb a kórház előtt akkor nem várják el hoyg menej el abba a kórházba ahová tartozil - kötelesek ellátni. De ha valahol máshol ér baleset, és a mentő visz be a mentő hacsak nem nagyon sos akkor a te illetékes kórházadba visz be.


Namármost a szülés is indulhat be úgy hogy sürgős és úgy hogy nem sürgős, de ha beindult és bemész nem küldenek el.

De mivel iszonyúan leterheletk így is biztos vagyok benne hogy fogják húzni a szájukat és biztosan megkérdezik majd hogy miért oda mentél.


Egyébként aki nem érzékeny az ilyen beszóláskora-célozgatásokra annak nem hiszem hogy ez kibírhatatlan lenne...én viszont valamiért nem birom ezt a fajta bánásmódot, én kórház területén olyan alamuszi nyuszivá válok,hogy ilyeneket nem tudok elviselni, és összeomlok.


Na ez regény lett.

Könnyű sülést.

2011. okt. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!