Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél a lábat beakasszák...

Szülésnél a lábat beakasszák úgy mint a nőgyógyászati vizsgálaton, vagy "magunktól kell tartani? "

Figyelt kérdés
Csípőficammal születtem, ami nem látszik, de ha szétteszem a lábam, hosszútávon fáj. Ezért kérdezném. Rosszalló válaszokat nem kérek. Köszönöm.
2011. okt. 23. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Nekem az egyik lábamat a szülésznő, a másikat a Férjem fogta és csak a nyomásnál. A nyomások között le lehetett tenni pihentetni. A végén rakták csak kengyelbe, amikor a doki "takarított" és varrt.

Könnyű szülést Neked!

2011. okt. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Én alternatív szobában szültem. Nem volt kengyel a közelben.


Kitolásnál segített a férjem és a szülésznő. Oldalt fekve szültem végül, úgy emlékszem az egyik lában magam tartottam a kezemmel amikor nyomtam.

2011. okt. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Ja, most jut eszembe, hogy egy doki ismerősömmel beszélgettünk nemrég a gyerekvállalásról, és ő mondta, hogy a feleségének kétoldali csípőficama volt, és mégis 3 gyermeket meg tudott szülni. Szóval hajrá, mert menni fog!

Csak kellően tájékoztasd az orvosodat mindenről.

második

2011. okt. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Mindhárom babámnál csak a kitolási szaknál tették fel kengyelbe a lábam (pedig a második, harmadiknál nem volt fogadott dokim) és a kitolási rész az nekem pl. kb. 10 perc ha volt.

Az utána következő varrás az mondjuk még plusz vagy 10-15 perc volt nem tudom neked mennyi idő után kezd el fájni a lábad de ha így 20 perc alatt még nem akkor nem lesz gond:)

2011. okt. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk erre nem lehet alapozni, nekem egyik gyerekemmel két órás volt a kitolás. Ezért is mondom mindig, hogy csak alternatív módon tudom elképzelni a szülést, ágyhoz szegezve semmiképp...
2011. okt. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ez kórházfüggő.

Mert nekem pl a kitolásnál fel kellett húzni kétoldalt a lábamat a tárdem alatt fogtam (alig tudtam fogni mert folyton csúszott ki a kezeim közül).

Azt mondták, addig húzzam amíg csak tudom. Segítettek is valamennyire de javarészt én tartottam.


Kengyelről szó sem esett.

Amikor már elvitték a babát akkor szereltek fel olyan lábtartókat amik a nőgyógyászati vizsgálaton is vannak, és oda tettem fel amíg a doki összevarrt!

2011. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
nekem nem volt a lábam feltéve, hanem csak felhúztam (talpam lent volt). én is abba kapaszkodtam, előre dőlve, illetve a doki+párom oldalról nyomott engem össze, hogy jobban tudjak nyomni. de csak a fájás alatt, amint elmúlt a fájás, pihentem.
2011. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

ja, a varrás alatt már fel van téve a láb abba a tartóba, mint az orvosi vizsgálatokon, nem kell tartani. de szülés alatt neked kell tartanod...


gyors, könnyű szülést neked is :)

2011. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom kórházfüggő. Nálunk nem kimondottan kengyel, csak olyan párnázott rész, ami a vádlinál tart.
2011. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is csak kitolásnál volt kengyelben a lábam, de ha elfáradsz, szólsz, biztos lesz a szülésznő segít tartani, meg ha a párod bent lesz, akkor ő is.

És bocs, nem akarok bunkóskodni, de muszáj kijavítanom: beakasztják.

2011. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!