Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18. heti uh vizsgálaton, azt...

18. heti uh vizsgálaton, azt mondták minden hónapban kell nőgyógyászati vizsgálatra menni. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, illik, a babád és a saját érdekedben.
2011. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát, nekem ilyet nem mondtak. Én voltam még a 20. héten és majd a 30. héten magándokimnál méhszájvizsgálaton és utána már csak NST a 36. héttől. Uh-ot is csinált minden alkalommal a dokim, de nem voltam havi egyszer. Ha nincs gond akkor szerintem nem kell. Bár van olyan doki visszahív minden hónapban, de szerintem az leginkább a pénz miatt, sok értelme nincs, ha nem indokolt valami miatt.
2011. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is megyek havonta,másfél havonta!

Nekem lényeges,hogy megnézze zárt-e a méhszájam, ill. van-e esetleg valami fertőzésem,amit nem vettem észre.

Ha valakinek nincs magánorvosa, az el tud menni az sztk-s dokihoz. Nem pénzfüggő ez szerintem, ennyit meg lehet tenni a babáért!

2011. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Ha nem lenne muszáj nem mennék, de tényleg a baba érdekében megéri. (még ha kellemetlen is.) :)
2011. szept. 22. 13:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Én olyan 6-8 hetente mentem.
2011. szept. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igaz. Nekem a 2. babám és 4 hetente járok és jártam az elsővel is. Én mondjuk magánrendelésre járok és nem vizsgál a doki csak uh van. Csak félidőben és a legvégén vizsgál vagy ha valami miatt én kérem.
2011. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bimanuális vizsgálatra gondoltál mert az ultrahangban nem tudom mi a kellemetlen?

Azt nekem a 19.ik héttől csinálja az orvosom minden hónapban mert megnézi a méhszájat ,hogy zárt-e.


Üdv 31hetes km.

2011. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Nekem csak egyszer csináltak vizsgálatot hüvelyen keresztül (kivéve az elején), úgy a 37.hét körül. Addig csak külső uh-m volt. De ha nem lett volna választott orvosom, akkor ez az egy se lett volna, mert a körzetisnek esze ágában se volt.

Szóval szerintem egyáltalán nem muszáj. Én a helyedben megkérdezném a dokit, h feltétlen szükséges e, mert ha nem, akkor te nem szeretnéd ezt minden hónapban. Nincs ebben semmi szégyellni való, nyugodtan kérdezz rá! (Mert lehet tényleg csak az anyagiak miatt akarná.)

2011. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem az ultrahangra gondoltam, azzal nincs semmi baj, az nem kellemetlen. Csak a nőgyógyászatira gondoltam.

Nem a pénz miatt tettem fel amúgy a kérdést, mert az nem érdekelne. (Nem mintha sok lenne :)) Csak valaki meg azt mondta, hogy felesleges minden hónapban. A védőnő is azt mondta, így összezavarodtam.

2011. szept. 22. 13:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Én az elejétől kezdve 3 hetente megyek nőgyógyászati vizsgálatra.
2011. szept. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!