Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Önmagában az, hogy a baba...

Önmagában az, hogy a baba teljesen megérett a kinti életre és a súlya is nagy, beindíthatja a szülést idő előtt?

Figyelt kérdés
Úgy értem ,hoyg tegyük fel egy (egyébként nem elszámolt!!!) terhességnél a 37. hétre a magzat olyan fejlett és érett lesz amilyen általában egy 40 hetes magzat szokott lenni, és mondjuk elég nagy is már (3 kiló fölötti), akkor elképzelhető hogy emiatt indul meg a szülés?
2011. okt. 23. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
37 hetesen nekem is 3,1 kiló volt, azt mondták, bármikor jöhet. a méhszáj is fel volt puhulva, majd a 39. hétre 2 ujjnyira nyitva is volt, mégis a 40. héten burokrepsztéssel indult meg a szülésem. (4020 gramm, és nagyon könnyű, gyors szülés volt)
2011. okt. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem történik úgy ahogy kellene- minden szülés más.

Mikor én szültem, volt egy anyuka, aki kerek 37hétre szülte a fiát 3700grammal. Hiába volt nagy baba, és mondhatni felkészült a kinti életre, iszonyatosan besárgult, infúziót kapott és sokáig volt a fény alatt is. Nem tudom, hogy ez amiatt volt-e, hogy 3héttel hamarabb érkezett??? VAgy ha a 40.hétre születik, akkor nem sárgult volna be?? Hát ezek a kérdések örökre megválaszolatlanok maradnak.

Viszont másik barátnőm meg kerek 35hétre szülte a lányát, ő 2800gramm volt, és a világon semmi baja nem volt- 5nsap után mehettek is haza.

A lényeg az, hogy a babák - talán- tudják mikor kell megszületniük.

2011. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!