Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tulhordasnal, milyen volt a...

Tulhordasnal, milyen volt a babatok mikor kibujt?

Figyelt kérdés
A 42. hetben jarok, sok rosszat hallottam a tulhordasrol. Erdekelnenek a tapasztalataitok, hogy birtatok a veget, esetleg kinek kellett meginditani, milyen volt a pici mikor megszuletett?
2011. okt. 24. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1 héttel hordtam túl, indítani kellett, de nem tudott megszületni a köldökzsinór miatt, végül császár lett.:(

Semmi különös nem látszott rajta, ödémás volt persze mint a többi baba. Aztán meg gyógytornára kellett járnunk, mert nem indult be a mozgása. Most szalad, ugrál, stb. okos másfél éves kislány:)

Ja, ráadásul konkrét túlhordás volt, mert orvosi beavatkozás segítségével lettem terhes, így percre pontosan tudom a fogantatás időpontját.

Nem kellene már befeküdnöd? Nem mondta az orvos?

2011. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az odema mit jelent a babyknel? Butasagnak tunhet, de errol meg nem olvastam. Nem elek Magyarorszagon, itt mas a protokol, 42. betoltott heten inditanak, ekkor kell korhazba mennem.
2011. okt. 24. 17:49
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is 1 héttel hordtam túl, de magától indult be. Szép és gyors szülés gátvédelemmel.
2011. okt. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Betöltött 42. héten kötötték be az oxitocint, de mivel nem voltak attól sem fájásaim, de a baba szívhangja leesett átvittek a műtőbe. Az én fiamon látszott a túlhordás, szinte alig volt rajta magzatmáz, a bőre szét volt ázva. 1 hónapos koráig pikkelyes volt a bőre, mállott neki mint a vakolat.
2011. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az ödéma vizesedést jelent. Amikor fel van puffadva a baba arca, alig látszik a szeme, a vonásai. Állítólag így raktározza el a nedvességet a szülés előtt a szervezete, mert pár napig alig tud szopni, és nehogy kiszáradjon.

Kitartás, ha csak naptárból számoltátok az időpontokat, akkor lehet, hogy nincs is konkrét túlhordás:)

2011. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
koszi :) uh alapjan szamoltak, mensi szerint mar reg meg kellett volna szulnom. A "pikkelyes borrel, hogy boldogultal?
2011. okt. 24. 18:25
 7/13 anonim ***** válasza:
Keresztfiamat két héttel hordta túl az anyukája, a pikkelyes, ázott bőrt, természetes olívaolajjal kenegette. Nagyon szép lett tőle a bőre pár nap alatt.
2011. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia,

én csak 2 nappal hordtam túl, de a babámnak is hámlott a bőre, én sima babaolajjal kentem neki minden fürdetés előtt, szépen elmúlt 1 hét alatt. Amúgy minden rendben volt vele.

2011. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári fürdetőt és babaolajat használtunk.
2011. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindkettőt túlhordtam. Az egyik a 41. másik a 42. héten született. Mensi alapján is, és foganás szerint is, biztosak voltak az idők, tehát nem volt elszámolás.

Ami közös volt a gyerekekben, hogy a bőrük nagyon fel volt már ázva, a 42.hetesnek 1.5 napba telt, hogy észhez térjen a bőre, annyira ráncos volt neki. És mindegyiknek iszonyat hosszú körme volt:)

Mindegyik indítva volt. Én jól bírtam:)

2011. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!