Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első babánál nem kértem...

Ha az első babánál nem kértem EDA-t, pedig túl volt a fájdalom a tűréshatáromon, a másodiknál pedig kérek, nem fogm úgy érezni, hogy a második babáért nem voltam képes ennyi fájdalmat kiállni?

Figyelt kérdés

Hogy esetleg ő "csak" a második,és érte nem szenvedek eleget stb...


Így voltunk pl a 4D ultrahanggal is.

Első babával 4x mentünk,anyagilag megtehettük, és kíváncsiak voltunk és nagyon boldogok, örömmel mentünk.

Utólag tudom,hogy 4 alkalomból kettő pénzkidobás volt.


De a második babával is elmentünk már 4x, nehogy az legyen hogy rá nem szánunk annyi figyelmet...


2011. okt. 25. 00:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, dehogyis, emiatt ne legyek ilyen érzéseid! :)
2011. okt. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha az elsőnél rájöttél,hogy kettő felesleges volt,akkor most miért mentél el újra 4x? Gondolod,hogy a magzat tudja,hogy mennyi figyelmet szántok rá?

Akkor adjatok neki annyi figyelmet,mint ez elsőnek,ha már megszületett! Felesleges ez a megfelelési kényszer!

2011. okt. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
szia! én is a másodikat várom 33 hetes vagyok és az elsővel a fiammal nem kértem EDA-t - így utólag nagyon rossz emlékek maradtak a szülésről bennem kb.22 órás vajúdás-pokoli fájdalmakkal- ja és nem vagyok nyavajgós, volt pár kőkemény testi fájdalmam már az életben! - éppen ezért szeretném ha most a kislányommal másképp élhetném meg! én is szeretnék úgy kijönni a kórházból vele ahogy azt anno elképzeltem :) hogy boldog vagyok, ahogy ÉN hozom ki a picit a kezembe... és hogy nem ketten kell hogy kísérjenek mert járni is alig tudtam! most kicsit én is jobban utánajártam a fájdalomcsillapítási dolgoknak, hogy jobban tudjam követni a doki és a szülésnő utasításait és ne szakadjanak a szalagjaim és inaim odalent- mert nálam avval hogy nem voltam felkészült ezért történt minden! szóval most megpróbáltam felkészülni és így hozzáállni a szüléshez! nem mondom hogy nincs bennem félsz és nem merült fel bennem is hasonló mint benned- de azt sem szeretném ha ne tudnék ismét 3 hétig a kisbabámhoz nyúlni mert mindenhez 2 ember segítsége kellett - értsd: az összes mozdulatomhoz! még egyszer nem leszek depis emiatt! :) szóval semmi baj szerintem hogy próbálsz te is valamilyen megoldást találni, hiszen te is csak szebb emlékként szeretnéd megélni!
2011. okt. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


(Azért mentünk el 4x, mert az a mazat nem tudja hányszor voltunk, de egyszer felnő - és akkor látni fogja hogy neki is 4 dvd-je van meg a nővérének is)

2011. okt. 25. 10:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérj nyugodtan, ha én újra odakerülök lehet én is kérek. A szülésem maga a 17 órás borzalom volt, mert mindenki másképp éli meg máshogy meséli el, és mindenkienk máshogy és más erősséggel fáj.Ezért nem tudtam rá felkészülni csak repültek az órák én szenvedtem nem is voltam magamnál és se a fogadott orvos se a fogadott szülésznő nem mondta, hogy bármit is kérhetek akármelyik szakasznál.Én nem szeretném ezt így megélni újra ha lehet én kérni fogok.Az első után se veregette meg a vállam senki, hogy na anyuka gratulálok ősanya módjára nyomta ki a gyereket.Mert némelyek már rosszanyának titulálják ezen az oldalon az edát kérőket.
2011. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
egyik gyrekel sem voltunk 4D-s UH-on, mind a kettőnél kértem edat
2011. okt. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

előző

az elsőél nem is volt még, a másodiknál meg azért nem mentem el, mert az elsővel sem votunk, különbséget, ráadásul szerintem felesleges


az EDA meg az egyik legjobb dolog amit kitaláltak

2011. okt. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Én a kislányomat császárral szültem(Sajnos.Nem volt más választásom,ugyanis keresztbe feküdt a kis drága :) )

És EDA-t kaptam,utána borzalmas volt a szép lassan egyre érezhetőbb borzalmas fájdalom,de kibírtam,itt vagyok,és a kislányom egy tündér. Nem tudom,milyen természetes úton szülni,az biztos,hogy szörnyen fáj,de legközelebb érezni akarom,igazából át akarom élni,én akarom csinálni,kicsit hiányérzetem maradt az első szülés után...csak másnap ölelhettem magamhoz a kicsit,és még hetekig érzékeny volt a sebem...A helyedben viszont lehet,hogy én is kérnék EDA-t te már egyszer átélted igazán,érezted,tudod,milyen,és ha rossz tapasztalataid vannak,szerintem ha van rá lehetőséged,hogy még szebbé tedd ezt a fantasztikus élményt,tedd meg :)

2012. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dehogy! Ez olyan dolog, hogy az első gyereknél elkövetett hibáidból vagy felesleges dolgokból tanultál és a másodiknál már nem követed el ugyanazt a hibát. Ez tapasztalat, nem pedig az, hogy a másodikért nem szenvedsz annyit vagy nem teszel meg érte mindent. Én pl. az első gyereknél megvettem minden baromságot, amit csak láttam vagy hallottam róla (pl. ilyen mellszívó, olyan cumifertőtlenítő, ilyen vízhőmérő, olyan bundazsák...) Egy vagyont kidobtam, mert rengeteg cuccot nem is használtam. Most a másodiknál már tudom, hogy még egyszer nem veszek ilyen felesleges dolgokat. DE ettől nem érzem úgy, hogy a másodikat kevésbé várnám, vagy nem lenne meg mindene. Ha tudod, hogy felesleges, ne vedd meg vagy ne menj el a 86. ultrahangra csak azért, mert furdal a lelkiismeret. A baba úgyse fogja tudni, hányszor nézted meg a születése előtt. Lényeg, hogy ha megszületik, nagyon szeresd! Mind a kettőt egyformán és akkor minden rendben lesz.
2012. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!