Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznőt ajánlanátok a...

Szülésznőt ajánlanátok a Szent Imrében? A nőgyógyászom a Szent Istvánban dolgozik, nem lesz ebből gond, sértődés?

Figyelt kérdés

A dokim a Szent Istvánban dolgozik, de én a Szent Imrében szeretnék szülni, ezért ott tervezem, hogy szülésznőt fogadok, orvost pedig nem. A dokim nem sértődik meg, ha nem nála szülök, vagy ilyen esetben inkább a Szent Imrében keressek másik orvost?

Még csak próbálkozunk a babával, de ha esetleg ez problémát okoz és másik orvost kell keresnem, akkor azt minél hamarabb szeretném megtenni, hogy ne kelljen a terhesség kellős közepén váltani.


2011. okt. 25. 10:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
ja, és a vajúdóból 1 van, abból nincs lehetőség 1 ágyasra. ott folyton rád néznek a nővérek, szülésznők. oda nem mehet be más. de ideális esetben 1-2 órát tölt ott az ember, vagy annyit se.
2011. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
és persze, Elevit is jó. gyógyszertárban simán kérhető.
2011. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Szia, én is orvos nélkül szültem a Szent Imrében Rakonczai Orsolyánál. Életem legjobb döntése volt!
2011. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
CZAINKÓ KATALIN!!!!!!!
2012. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogy döntesz a szülés körüli beavatkozásokkal kapcsolatban, azért én ajánlanék neked egy oldalt amit olvass el a beavatkozások mellékhatásairól, mielőtt szülsz, jobb ha ezekkel tisztában vagy, mert minden gyógyszer amit beadnak neked, így az EDA (epidurál) is hat a babára is, nem is beszélve arról, hogy milyen maradandó egészségi problémákat okozhat néhány esetben. Én már hallottam olyat aki örök életére migrénes lett, olyat is akinek gerincfájdalmai maradtak örökre, olyat is, akinek császárhoz csinálták és elszámolták az adagot és a műtét felétől mindent érzett. Szóval érdemes átgondolni ezeket.

A gáz állítólag nem megoldás, mert csak bekábít, nem leszel teljesen magadnál, viszont a fájdalmat ugyanúgy érzed.

A gátmetszést ha teheted és esélyed van rá jobb ha megúszod, sokaknak okoz általában a gátseb hosszasan elhúzódó problémákat, főleg akkor ha mondjuk jó nagyot vágnak. A seb begennyeseghet, begyullad, ez iszonyatosan fáj is és miközben otthon ezzel szenvedsz még a babát is el kell látnod, erre is gondolj! Az nem magától értetődő, hogyha gátvédelemmel szülsz, akkor automatikusan repedni fogsz, ez attól függ milyen rugalmasak a szöveteid és mennyi idejük van rá hogy kinyúljanak. Általában egy türelmes és gátvédelemhez jól értő szülésznő meg tudja oldani hogy ne repedj, ha csak nem teljesen lehetetlen pl a baba mérete miatt.


Csak ezt a pár dolgot gondoltam jobb ha tudod, gondold át, minél több az infód, annál megalapozottabban tudsz dönteni. A szülés alatti fájdalomra pedig ne úgy gondolj, hogy az horror és kínzás, ha bevésed a fejedbe, hogy ez segíti a babát a világra, és hagyod hogy átáramoljon rajtad akkor talán elviselni is könnyebb lelkileg. Ne azokra figyelj akik riogatnak vele, hogy rettegj, mert kibírhatatlan lesz. Ha pánikolsz a fájdalomtól és ellenállsz neki akkor állítólag csak rosszabb.


Itt a link amit el tudsz olvasni a szülés körüli beavatkozások mellékhatásairól (amit az orvos úgyse nagyon fog neked ecsetelni, de jobb ha tisztában vagy vele):

[link]

2012. ápr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!