Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tanácsoltok? (Többi lent)

Mit tanácsoltok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
November 1-re vagyok kiírva, de az orvos szerint nem biztos, hogy időben érkezik. A védőnő azt mondja, hogy ha 1-ig nem indul be a szülés, akkor 2-án menjek be a kórházba. Van orvosom, hozzá magánrendelésre jártam terhesség alatt, de nem szüleszt csak Pesten (Szolnok megyei vagyok) és nem szeretnék olyan messzire elmenni, így a közeli kórházba megyek és az ügyeletesnél szülök. Ha be kell mennem jövőhét szerdán, akkor mit mondjak, kell valami beutaló, vagy nem? Lehet hogy bután hangzik, de nem igazán tudom mi a teendő! Köszönöm a válaszokat, előre is! 39 hkm
2011. okt. 26. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom hogy a védőnő ilyenben nem kompetens.


a kórházba - helyi ahol fogsz szülni oda jársz gondolom nst-re ott kérdezd meg az ügyeletest hogy megy a befektetés terminus után. -


a védőnő nem fektethet be...

2011. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hol akarsz szülni?

Nem kell bemenned terminus túllépés után sem, mivel nincs az adott kórházban fogadott dokid. Ha oda jársz nst-re, akkor majd a 40.hetet betöltve annyit fognak mondani, hogy 2 naponta kell menned, +lesz majd magzatvízvizsgálat. De ne szaladj így előre, attól mert a doki azt mondta, szerinte nem indul be, még beindulhat. A méhszáj néhány óra alatt is kinyílik, tehát erre ne adj. Ha pedig mégsem indul be, akkor sem fogják megindítani doki nélkül, csak a 42. héten.

2011. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sz.mse válasza:

én is pont elsejére vagyok kiírva, s eddig semmi jelét nem tapasztaltam magamon hogy közel lenne a szülés talán annyit hogy keményedik a pocakom. bár az orvosom szerint ez éppen elég nos majd elválik.

kérdésedre válaszolva nem kell befeküdnöd szerintem hülyeséget mondott a védőnőd, csupán annyit kell tenned mint nekem mikorra ki vagy írva és addig nem indul be a szülés akkor aznap már menned kell magzatvízvizsgálatra. ugyanis mondta az orvosom az a nap már nem tartozik bele a 40. hétbe. s ezt követően minden nap menni kell a kórházba egyik nap magzatvízvizsgálat másik nap pedig nst. s elvileg úgy tudom 12 napot engedélyeznek túlhordásnak tehát ezeken a napok valamelyikén ha úgy van meg kell hogy legyen a kicsi.

remélem segítettem.

2011. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: Karcagon a Kátai Gábor kórházban. Remélem valóban kinyílik, nem szeretnék magzatvíz-vizsgálatra mennem. Nst-re magánrendelésre megyek az orvoshoz. Utolsó, akkor oké. Nekem is keményedik a pocakom, de nem olyan vészes!

Csütörtökön kell mennem ismét NST-re, akkor megkérdezem az orvost, hogy mi legyen!

Köszönöm a gyors válaszokat!

2011. okt. 26. 11:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia, én példámmal tudok csak előhozakodni. 2008 dec.22-re voltam kiírva. A dokim azt mondta, hogy nyugodtan karácsonyozzak meg otthon, ha ünnepek alatt nem indulna be, 27.-én reggel ballagjak be a kórházba, indításra. Elteltek az ünnepek, semmi bajom nem volt. 27.-én reggel be is mentem a cuccommal. Kicsit furán néztek rám, de mivel "kihalt" volt az osztály, így befektettek indításra. Nem volt sem beutalóm, sem dokim. Ügyeletesnél szültem. Igaz, másnap estére született csak meg a fiam, de akkorra már 3-an szültünk.
2011. okt. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont ebben a cipőben járok, november 3.-ra vagyok kiírva nekem sincs dokim én a kistarcsai korházban fogok szülni.Ma voltam az utolsó uh és ott én kaptam 1 leletet amire rá van írva,hogy korházi felvétel javasolt terminusban.Rákérdeztem ,hogy most tényleg menjek be,ha nem indul meg a szülés és határozott igen volt a válasz.Nekem is kicsit fura reméljük nem fognak hülyének nézni...Könnyű gyors szülést kívánok neked és mindenkinek!
2011. okt. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A 2. jó nagy butaságot írt, már ne is haragudjon.

Nálunk nem lehet szüléshez dokit fogadni eleve, és akihez én jártam a terhesség idején, másik kórházban dolgozott.

Ő mondta, hogy ha nem indul be a szülés a terminus végéig, akkor be kell feküdni.

NST-re a kórházba jártam, és ott az utolsó előttinél az NSTt csináló hölgy adta a papírokat és beutalókat a laborhoz, és a befekvéshez a beutalót!

Befeküdtem 40+1 napon és mivel nem indult meg semmilyen vizsgálattól, beavatkozástól, így 42+0 voltam, amikor tablettával indították.

2011. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lánykámat először jan8ra, majd jan14re jósolták. Januárt14én szólt a gondozást végző védőnő, hogy aznaptól legyek kedves naponta menni nst-re. Ó mondom de jó. Amikor az első kórházas nst-t letudtam kérdeztem, hogy most akkor meddig lehet még bent a baba, az orvos akkor azt mondta, hogy 21ig ingázhatok, ha nem terhel meg, 21.befektetnek, és meglátjuk, milyenek az értékeink.
2011. okt. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Azt hiszem jobb ha ma elmegyek az orvoshoz és mindent megbeszélek vele!
2011. okt. 27. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!