Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Orgazmus és szülés? Hogy fér...

Orgazmus és szülés? Hogy fér ez össze?

Figyelt kérdés

[link]


Konkrétan szexuális élvezet szüléskor? Normálisak ezek? Tulajdonképp a magzatját használja szexuális élvezésre? Hogy lehet ilyen módon kampányolni a bábás/dúlás szülés mellett?


2011. okt. 26. 18:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%

Hát, lányok! Kétszer szültem hüvelyi úton, de ha valaki azt mondja szülés közben tud bármi másra gondolni, mint arra, hogy "csak ezt éljem túl"!, az hazudik!

Szexuális élvezet? Max. ha mazohista az illető! ;)

2011. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
95%

Második válaszadó vagyok.


Én is szültem 3 babát. Imádtam a terhességek minden percét. A szülésről is jó élményeim vannak, bár soha el nem felejthető fájdalommal járt mindhárom. Mégis bármikor megismételném, mert tényleg társul hozzá - a fájdalom ellenére is - egy magasztos érzés. Nálam legalábbis így volt. Én is használtam a testemet a legjobb értelemben, abszolút ösztönből szültem, a lélegzéseim, az erőkifejtés, minden ösztönszerűen jött.

De ez az érzés olyan messze van bármilyen orgazmusos vagy orgazmikus élményhez, mint a kislábujjamtól a legtávolabbi műholdállomás.

2011. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%

Sziasztok!


Én is 3 gyermeknek adtam életet,az utóbbi még elég friss élmény,és én azt mondom,hogy életet adni "élveztem" de nem úgy,hogy azt az orgazmussal lehessen össze hasonlítani!

Előbbi a léleknek öröm,utóbbi a testnek.

2011. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Én lehet hogy másképp értelmeztem a cikket, de számomra igenis van benne realitás. Természetesen nem hasonlítanám a szülést az orgazmushoz, de ezt ott is leírták hogy nem így értik amit mondanak.

Sokban hasonlít szüléseim története a cikkben leírtakhoz.

Számomra életem 2 legcsodásabb pillanata volt mikor világra jöttek a gyermekeim. A második mégis valahogy teljesen más volt, egy igazi élmény...

Az első szülésemnél kéjgázzal csillapították (próbálták csillapítani) a fájdalmamat, ettől a vajúdás alatt teljesen kába voltam és nem tudtam koncentrálni a szülésre, a babámra. A doki ideges volt, a férjemet kizavarta, mondván nincs ideje őt is ápolni ha rosszul lesz. Gátmetszést is csináltak és miután világra jött a kisfiam elvitték és csak órák múlva láthattam újra.

Második gyermekemnél nem kértem semmi fájdalomcsillapítót sem. Végig tudtam hogy mit kell tennem, bár a szülésznők nem hitték el hogy megindult a baba, én tudtam hogy hamarosan a kezemben tarthatom. Bár ennél a szülésnél is kórházban voltunk (mivel nagyon gyorsan történtek az események) csak 2 szülésznő és a férjem voltak jelen (az orvos csak a végére ért oda). Nagyon figyelmesek és kedvesek voltak, figyeltek a gátvédelemre is. Mikor világra jött a babám hihetetlen érzés volt. Persze nem valamiféle orgazmusszerű érzésről beszélek, de valóban egy leírhatatlan, csodálatos, mindenek felett álló élmény. Én úgy gondolom hogy az orgazmikus szóval talán ezt az érzést, élményt próbálták leírni. Rögtön a hasamra tették a babát, úgy hogy még a köldökzsinórt sem vágták el. Ezután kb 5 percre elvitték megvizsgálni, aztán visszakaptam és bő 2 órát tölthettünk el meghitten hármasban (baba-apa-én), úgy hogy senki nem háborgatott. Ezután elmehettem rendbe tenni magamat és saját lábamon, nőként (nem valami véres húscafatként) hagyhattam el a szülőszobát.

Úgy gondolom, hogy akinek volt része ilyen és olyan szülésben is, az tudja miről beszélek és a fent említett cikket is másképp értelmezi, mint azok akik szerint ez valami undorító, perverz dolog. :)

2011. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

20.10 véleményével értek egyet. A többiek nem olvasták el figyelmesen a cikket. Sehol nem írják, hogy a szülés olyan élvezet mint a szex, sőt, rögtön a cikk elején direkt ki is hangsúlyozza, hogy az "orgazmikus" nem azonos az orgazmussal, csak gondolom, ez volt a legközelebbi, legmegfelelőbb szó az érzés kifejezéséhez.


Igenis, én úgy gondolom, hogy ha hagyják a szülő nőt magába fordulni, a babára és a folyamatra figyelni, akkor egy más lelki állapotba kerül, és nem arra koncentrál hogy "jajistenem, de fáj". Sőt, megkockáztatom, hogy ez nem is csak a körülményeken, hanem magán a szülő nőn is múlik. Mert ha én úgy állok hozzá, hogy ez egy fájdalom, amibe majd' beledöglök, és ide nekem az EDA-t meg a kéjgázt, akkor igenis, szenvedni fogok. De ha megpróbálod a jó oldalát nézni, ha nyitottan, befogadóan, természetesen állsz a témához, akkor a fájdalom csak egy szükséges velejárója a szülésnek (ahogy ezt a cikkben szereplők is mondják, tehát ők nem ígérnek fájdalommentességet).


Kórházban szültem az elsőt, és a másodikat is ott fogom, de ha az ember tudatosan készül rá, állítom, hogy a szülés egy jó élmény. Nekem legalábbis az volt, és remélem hogy a következő szüléseim is azok lesznek.

2011. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Így már máshogy hangzik. Nekem már a dúla hallatára elgurul a gyógyszerem. :D Nem tudom megérteni az olyan nőket, akik a kisbabájuk (és a saját) életét kockáztatják, csak hogy otthon szüljenek egy kókler nővel, aki szerintük jobb, mint a szülészorvosok és az ottani ápolók. Normál szülést lehet, le tud vezetni, de ki tudja megígérni neki, hogy minden rendben lesz? az a nő? és mit csinál, ha gond van? hát láttuk a hírekbe a végeredményt...


20:10-es válaszolónak gyönyörű volt a beszámolója. De lényegében ahhoz nem kell otthonszülés, hogy a dolog szép emlék maradjon. csak normális kórházi személyzet, aki nem kábít el. Egyébként azt eldöntheti az anya, hogy kéri-e, nem? nem bökhetik csak úgy bele?

hát ég és föld a különbség a két szülésed között, az már biztos...

2011. okt. 26. 21:54
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

20:10-es vagyok

Köszönöm, reméltem hogy sikerül úgy leírnom hogy az is megértse akinek nem volt része ilyen szülésben. :) Azt azért még hozzátenném, hogy az első babámnál fogadott orvosom volt, aki nem kevés pénz ellenében volt olyan amilyen....

A második babám olyan hamar jött a világra hogy az orvosom nem ért oda, az ügyeletes doki is csak a végszóra. A szülésznőkkel is akkor találkoztam életemben először.

Ezt csak azért írom, mert a manapság szinte mindenki orvost meg szülésznőt fogad. Erre nem lenne szükség ha mindenhol legalább ilyen személyzet dolgozna. Nekem szerencsém volt. :) Ismét babát várok (még csak pár hetes), de ezúttal teljesen biztos vagyok abban hogy nem fogadok sem orvost, sem szülésznőt. Igyekszem olyan kórházat választani ahol előnyben részesítik a természetes, beavatkozásoktól mentes szülést.


Ui.: A kéjgáz valóban nem kötelező, de annyira erősködtek hogy ettől jobb lesz hogy megadtam magam. 3-4 belégzés után megmondtam a szülésznőnek hogy ha még egyszer az arcomba nyomja nyakon fogom hányni (ugyanis rettentő szaga volt annak a gáznak). Utána békén hagyott. :)


A lényeg: minden kismamának legalább olyan élményt kívánok, amilyenben nekem volt részem!!!

2011. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt részem benne,le sem mertem írni mostanig.Majdnem fájdalom nélkül szültem,gyorsan.A férjem velem volt,meg kell tapasztalni,nem lehet szavakban leírni.Nem csak az a felemelő mikor kibújik a baba,hanem az egész folyamat.

Mikor visszagondolok rá,valami kellemesen furcsát érzek,kb olyant mint mikor visszaemlékeztem a férjemmel való első szexre.Igenis,társítható a szexualítással,de ha nem éled át,úgysem hiszed el.

2011. okt. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
16%
Undorító. Ezek agybetegek, diliházban lenne a helyük. Eszméletlen, hogy mi mindennel próbálják rávenni az ostoba nőket arra, hogy szüljenek. Na persze a sok ősanyának, akinek élete egyedüli értelme és célja a gyerek, tényleg csak ettől van orgazmusa...
2011. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsókkal értek egyet, nem orgazmusról írtak. Én megvallom, szeretném a következő gyermekemet így szülni. Persze nem otthon, hanem kórházban, de szeretném ezt az érzést átélni, ugyanis a fiammal másra nem tudtam gondolni, csak, h legyen már kint.

Nekem tetszik a cikk azt leszámítva, hogy az otthonszülés melett voksolnak, én meg ellene vagyok.

2011. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!