Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van missed ab, vagy abortusz után történő teherbeeséssel?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt mondta, hogy a lehetséges kockázatok ugyanakkorák az abortusz és a művi befejezés során... Nekem fél éve volt egy vetélésem, egyébként első próbálkozásnál megfogant a baba. Azóta nem akartam tovább próbálkozni, most eltelt fél év és szeretnék gyereket. A menstruációm az eset előtt rendszeres volt, mostanra teljesen rendszertelen... Szerintetek sikerülhet? Nektek van tapasztalatotok ilyen téren?
2011. okt. 4. 00:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Sajnos van ilyen tapasztalatom. Missed ab-om volt 3,5 évvel ezelőtt, elhalt 9 hetes terhesség, 10. héten missed.


De 3 hónap várakozás után az első hónapban nem, de a másodikban megfogant a babánk, aki már nem is olyan baba, 3 éves ovodás :) Ja, és a mensim nekem előtte is rendszertelen és hosszú ciklusú volt, és utána is.. SZülés óta kezd hasonlítani a "normálisra" 33-35 naposra beállt, a 37-57 helyett :) Sikerülni fog!

2011. okt. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőmnek volt ilyen, neki azt mondta az orvos, 3 hónap pihenő után próbálkozhatnak. (Rögtön össze is jött nekik.) Állítólag ilyenkor fogékonyabb a méh a beágyazódásra. Neki is rendszertelen volt, és ennél a 2. terhességnél vérezgetett is az elején, sárgatest hormont kellett szednie. Szerintem egy hormonális kivizsgálás nem árthat, biztos ami biztos, főleg, ha előtte nem volt rendszertelen a menstruációd.

Sok sikert a babához!

2011. okt. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt missedem 5,5 éve. Akkor 3hós várakozás után a harmadikra jött össze a gyerkőc. Most negyedik hete volt egy újabb missed. Jövő héten beszélek a dokimmal, hogy hogyan tovább, de gondolom még várni kell. Annak idején a mensim rendeződött, most még nem jött meg újra,mióta elmúlt a műtét után.
2011. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem márc. végén volt, májusban már próbálkozhattunk, de azóta sincs semmi. A ciklusom beállt 29 napra, de sok a köztes vérzés. Sajnos én nem azok közés tartozom, akiknek rögtön sikerül. Van már egy gyerekem, ő 5.hónapban fogant.

Vágjatok bele, aztán ha nem jön össze,akkor érdemes egy kontrol és hormonvizsgálat.

2011. okt. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat és gratulálok Nektek! Akkor ugye azért a mai technikák mellett már nem valószínű, hogy bármi maradandó károsodásom lenne?

És valóban ugyanolyan rizikóval jár a művi befejezés szerintetek, mint egy művi terhességmegszakítás?

2011. okt. 4. 12:19
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már 5 babát veszitettem el,az első 15 hetes volt,sajnos elvetéltem,úgy összezavarta a szervezetem hogy utána meg sem jött,gyógyszereket szedtem és igy kb 1 ére rá megint terhes lettem,sajna az a baba a 10. héten szintén itt hagyott.Fél év múlva újra terhes lettem de ezt a babát is 12 hetesen elveszitettem.Utána vártam kb 1 évet és újra próbálkoztunk elsőre sikerült is és végre megszületett az első fiam még nem volt egy éves sem mikor sikerült a hugi is.Utána kihagytunk 5 évet és újra próbálkoztunk elsőre összejött de sajnos a 12. héten ő is itt hagyott,rá 2 évre született még egy fiam.A kisfiam 8 éves volt mikor újra babát vártunk de ő is angyalka lett a 12. héten.Az 5 műtét és a 3 szülés úgy megviselte a méhemet hogy meg kellett műteni,kivágták a méhszájat és a méhnyakból egy darabot.A műtét utáni második hónapban újra terhes lettem most 19 hetes vagyok és megint kisfiam lesz .-)
2011. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagyon érzelgős típus, de ezt a választ megkönnyeztem :) Gratulálok a gyerkőcökhöz és könnyű, boldog babavárást Neked.
2011. okt. 4. 15:27
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem a missed ab. után 3 hétre! sikerült teherbe esnem, 2 éves múlt a pici lányom.
2011. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem sajnos 3 műtétem volt már elhaltak a babák és az első műtét után mikor kivártuk a 3 hó pihit rögtön a második együttlétünkre összejött a baba.Álítólag olyankor hamarabb teherbe lehet esni

Üdv Nik

2011. okt. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Katika19 ***** válasza:
100%
Nekem 1 év 4 hónapja volt abortuszom sajnos amit nagyon megbántam,de sajnos nem volt más lehetőségem!de augusztusba elhatároztuk ,hogy jöhet a baba és most a 2 hónapban összejött!és nagyon boldogok vagyunk és várjuk a kis bébit:)
2011. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!