Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A fekve szülés tényleg a...

A fekve szülés tényleg a legrosszabb szülési "póz"?

Figyelt kérdés
Más módon lehet egyáltalán szülni?
2011. okt. 28. 13:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen csak hangoztatják, hogy úgy szülsz, ahogy akarsz, aztán felfektetnek az ágyra és kuss.... Akkor már nem tudsz pattogni, csak nyomni...

Ne vízszintes fekvést képzelj el, hanem felülésezést :-D

Azért van, ahol lehet térdelve, guggolva, vagy éppen vízben, kádban.

Az én térdem spec. nem bírná a guggolást vagy a térdelést :P Jó volt az félig ülve is.

2011. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%

Én is gondolkoztam mindenfélén előtte, hogy hogy lenne jó.

Na, a szülésznő meg az orvos el is döntötték (pedig szabad kórház volt, és nem volt semmi komplikációm, sem fájásgyengeségem).

Rám kötötték egyik oldalról az oxitocint, a másik oldalról a ctg-t, aztán járkálj na vajúdás közben. Csak feküdni tudtam, ami nagyon rossz volt!

Aztán bejött a doki vizsgálni egy fél óra múlva, és mondja, hogy ott a feje, szülünk, a hátamra vágott, aztán ki is nyomtunk harmadszorra. Akkor már nekem is mindegy volt, hogy mi a póz, mert annyira szörnyűek voltak az 1 percenként jövő fájások, hogy azt hittem, meghalok. Egy dolog érdekelt csak, hogy valahogy szedjék ki.

Nekem nem volt nehéz fekve. Felkapták a lábam, tartották, nekem pedig haspréssel nyomni kellett. Állat mellkasra szorítva, levegő visszatartva. Szerintem hatékony volt.

2011. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem pont a szülésznő javasolta hogy állva, guggolva próbáljam meg, de nekem már annyi erő sem volt a lábamban, hogy megálljak. Én akartam feküdni, pedig elterveztem, hogy majd valami függőleges pozícióban szülök. Mivel sokáig tartott a kitolási szakasz, fordulnom kellett egyik oldalamról a másikra 2-3 fájás között. Aztán hanyatt fekve kinyomtam.
2011. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kipróbálhattam mindent. Eredetileg a szülészékre "vágytam", de - tudom, hogy hülyén hangzik - nem mertem rajta igazán izomból nyomni, mert úgy éreztem, hogy fejre eshet a baba...:)))

Nem tudom megmagyarázni, ösztönszerű érzés volt...

A kitolás felétől végig álltam és csak az utolsó két fájáskor ültem fel az ágyra (félülő pozíció) és végül úgy is bújt ki a babám.

2011. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
94%
Számomra nagyon elméleti maradt ez a kérdés, én is azt hittem, hogy jobb lenne pl. guggolva szülni, mert olvastam okosakat, hogy ilyen meg olyan póz segíti a szülést. És vízben akartam vajúdni. Na hát az lett a vége, hogy olyan gyorsan zajlott nálam a szülés, hogy örültem, hogy előtte otthon le tudtam tusolni, és beértünk a kórházba, azután méhszájvizsgálat, 3 ujjnyi volt, ráfektettek az ágyra, és már olyan intenzív fájásaim voltak akkor, hogy le se tudtam volna mászni, de még fordulni az ágyon is csak segítséggel.Másfél óra múlva megszületett a fiam.
2013. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A fekve dolgot azért nem úgy kell elképzelni, hogy hanyatt fekszel. Engem ki is párnáztak, tulajdonképpen félig ültem, közben a combomba kapaszkodtam, úgy nyomtam.

Ha vajúdás közben feküdni kell,az tényleg gáz, nekem pl egyedül úgy volt jó, ha álltam, amiatt nem szóltak.

2013. ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!