Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mikor lesz így...

Szerintetek mikor lesz így vége a gyermekágyas időszaknak? Másnak is "ugrált" így? - Mikor lett vége?

Figyelt kérdés

Még csak 2 hete szültem,de már nagyon várom,hogy lecsengjen! Pláne,hogy 1 hét után pár napig nem volt semmi,majd egyik megint lett némi élénk színű,utána napokig megint semmi,majd megint lett némi élénk.. Mondjuk azon nem csodálkoztam,mert nincs lehetőségem pihenni -vannak nagyobb gyerkőcök,a kisebbet megemeltem-

De most nem emeltem nehezet,nem futottam... és mégis megint lett... Ezt így már unom egy kicsit! Hol tisztasági elég,mert nincs semmi,hogy pedig a rendes...

Az első kettőnél ilyen nem volt. Az elsőnél a 3. hét végére vége lett,a másodiknál 2 hét után barnázások voltak,de azok minden nap- egészen a 7-8. hétig.


2011. szept. 25. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de menj el a dokihoz, hogy nézzen meg. Nekem is ilyen volt, hogy hol több-hol kevesebb, szülés utáni 10. napon küret lett a vége, mert nem tudott rendesen kiürülni a méhem egy hematóma miatt, és nálam ez okozta, hogy jol semmi, hol sok és élén vér jött. Nem árt, az óvatosság.
2011. szept. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mit csinálnak amikor küretet végeznek? Mi a pontos menete?


Félek,hogy (erre olyanok) elzavarnak,mert még csak 2 hete szültem. Azt sem tudom,ha dokihoz mennék,mit mondjak?

2011. szept. 25. 12:57
 3/11 A kérdező kommentje:
És meddig tartott,mire a küret után helyre jöttél?
2011. szept. 25. 12:58
 4/11 anonim ***** válasza:

1. szülés után nekem is egyenletesen volt a vérzés/barnázás kb 5 hétig.

2. szülés után már azt hittem 2 hét után, hogy vége, el is pakoltam az összes betétet, erre visszatért, így a 6. hét végéig volt barnázás. A dokim azt mondta, hogy 7-8 hétig minden normális, kivéve ha hirtelen nagyon nagyon erős lesz a vérzés. Ha csak élénk, de kevés, az szerintem nem baj.

2011. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Küret, méhkaparás.Vénás rövid altatásban kiürítik a méhet, egy küretkanállal lekaparják a nyálkahártyát. Kb 15 perc-es műtét. Nekem fél napra kellett csak bemennem, műtét után felébredtem, lehetett enni-inni, pár óra múlva hazajönni. Pár óráig görcsölt utána a hasam, egy hétig volt minimális vérzésem.
2011. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves 13:54-es! Nekem sem volt sok a vérzés. Mégis a műtőben végeztem, és a 6 hetes kontrollra szép kis gyulladás jött volna össze, a doki szerint. Ha a kérdezőben bármilyen kétség felmerül, hogy a gyermekágyi vérzése normális-e, akkor doki lássa, majd ő eldönti. Érdemes elmenni orvoshoz, legalább megnyugszik, ha nincs baj. Ha meg van (de ne legyen), derüljön ki.
2011. szept. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

13,54vagyok


Én is felhívtam a dokimat, amikor a 2 hét után jött szünet, majd megint vér!

Szerencsére nálam nem volt baj!!!

Egyetértek, inkább lássa a doki a kérdezőt, mint baj legyen!

2011. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!


Hogy tálaljam a dokinak,hogy tuti normális legyen,és megvizsgáljon?- felénk hajlamosak elzavarni ilyen "aprósággal". (Nem volt soha saját dokim,helybe jártam uh-kra,és az nst-kre, kórházi szakrendelésen hagyom csak hogy vizsgáljanak - a higiénia miatt!- de a szakrendelésen sokszor "rossz kedvű" dokit fog ki az ember.)

2011. szept. 25. 14:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg elmenni magándokihoz ,ha teheted. De ha nem, akkor mondd meg a dokinak, hogy nagyon aggódsz, legyen szíves megvizsgálni, mert még ilyet nem tapasztaltál. (szerintem ilyenkor kötelessége megvizsgálnia egy dokinak...nem pedig elzavarni).

Szorítok Neked.

2011. szept. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nos, én 10 hétig véreztem a második szülés után, ugyanígy 1 hét után pár napos szünet, aztán beindult. Többször is voltak szünetek. Szerintem 3* kisebb lepénydarabka is kiment belőlem. Ha azt akarod hogy biztos megnézzenek, mondd hogy valami furcsa is kijött belőled, lehet hogy alvadt vér volt vagy más, nem tudod, eltűnt a wc-ben. Remélhetőleg ez elég ahhoz hogy megnézzenek, de nem fognak kikaparni szükségtelenül.

Én inkább magán UH-ra mentem amúgy, úgyis csak azzal tudják megnézni hogy nem maradt-e benned valami.

2011. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!