Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznői pályára készülök....

Shelleyy kérdése:

Szülésznői pályára készülök. Van itt még valaki rajtam kívül aki 2012-ben kezdené a szülésznői hivatás tanulását?

Figyelt kérdés
Főleg SOTE ETK karosok érdekelnek:)
2011. nov. 1. 11:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szia. Én úgy tervezem, hogy igen:) Vagy SOTE-ETK vagy NYME-ETK. Azt hallottam elég kemény, de nagyon várom. :) 2éve próbálnak róla lebeszélni, de nem megy :D
2011. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a választ!


Nappalira mész? Én is remélem h sikerül bejutni, nekem van ismerős aki ott tanul már, és csupa jókat mond. Én ugyan levelezőre megyek, ugyanis két kicsi gyermekem van - 22 éves vagyok. Mellettük a nappalit sajnos még nem tudnám bevállalni.


Akkor remélem találkozunk;) Most érettségizel, vagy már az meg volt?:)

2011. nov. 2. 07:51
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia,

én is tervezek felvételizni erre a szakra:)

Most télen végzem egy másik egyetemen,de rájöttem,hogy nem ez lesz az én világom.

Milyen tárgyból/milyen szinten kell érettségizni,hogy ide,felvegyenek?Esetleg tudod?Kicsit kiesetem már ebből az érettségis témakörből,bogarászom a felvit,de úgy látom jövőre ismét csomó új szabály lesz..

Köszönöm a segítséged!

2011. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szia. Első vagyok. Most érettségizem és nappalira megyek. Igazából úgy tudom, hogy csak a biosz kell hozzá, mert akár a magyarodat is beszámítják. Én külön kémiából nem fogok érettségizni. Az ismerőseid, akik oda járnak miket mondanak?
2011. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

köszi a választ!

Tényleg igaz,hogy akár magyar+közgáz alapismeretekkel is be lehet kerülni erre a szakra?

Biosz+magyar összeállításban elég "csak" középszinten értettségizni,igaz?

2011. nov. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!:)


örülök a sok válasznak!


Na elvileg most igen, sok szabályváltoztatás lesz a 2012-es évre már a felsőoktatásban. De nekem felsőoktatásban dolgozó rokonom mondta, hogy azt mondják h egy emelet szintű tárgy kell majd az egyetemre való bejutáshoz. Én Egészségügyi érettségit fogom megcsinálni emelten, nem a bioszt, ez is elég hozzá! Húgom ETK-ra jár, dietetikus szakra, és Ő is az EÜ érettségit csinálta meg és így jutott be. Plus igen, a magyart nézik még:)


Én is kiestem az érettségi óta 5 évem telt el, közben született két babám is:)

2011. nov. 3. 06:19
 7/17 A kérdező kommentje:
Beszélgettem egy kedves szülésznő csajszival, most végzős, és Ő azt mondja sosem bánta meg h elkezdte: állítólag a tanárok zöme nyitott, kedves és segítőkész, pl. ha levelezőre megy vki ( én csak arra tudok ugye ), segítenek beosztani az időd stb.
2011. nov. 3. 06:22
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia,


valószínűleg én is levelezőre fogok jelentkezni,mert munka mellett nappalin elég húzós lenne..

Az emelt érettségi az már tuti kelleni fog hozzá?

2011. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó vagyok,ez alapján nem kell emelt szintű érettségi:

[link]

2011. nov. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Sziasztok!

Ennél az utolsó linknél valami olyasmit olvastam, hogy nem lesz választható tárgy az egészségügyi alapismeretek?! Mondjátok, hogy csak félreértettem valamit!

2011. nov. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!